Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ált. Mikor tanulják meg a...

Ált. Mikor tanulják meg a gyerekek helyesen fogni a ceruzát?

Figyelt kérdés
A fiamnak még hiába mutatom, hogy ne ökölbe fogja, nem akarja máshogy.
2019. júl. 2. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


Oviban nagycsoportban "elvárás", hogy mire iskolába megy, ne legyen gondja vele.

2019. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem sosem sikerült értelmesen fogni a ceruzát, mert a helyes tartás nekem nem kényelmes. Ha megerőltetem magam, akkor azon kapom, hogy újra visszacsúsztak az ujjaim írás közben a kényelmes pózba. Ettől függetlenül tudok helyesen írni, fogalmazni. Szerintem a ceruzatartás is inkább egyedi. Mást is láttam már hülyén fogni a ceruzát, szerintem nem akkora tragédia. A kezeken az ujjak nem mindenkinél egyforma hosszúak, valakinek nyomja az ujjpercét, ha a tanítottak szerint fogja a ceruzát.
2019. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Lehet kapni papír írószerben tanuló ceruzát, amivel könnyebben megtanulja a ceruza fogást. Vastag, háromszög alakú.
2019. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém nagycsoportban tanulta meg, de kellett neki a ceruzára húzható "fogáskönnyítő" vagy mi az. Kis delfineket vettem, amin rajta van a 3 ujj helye, tehát fizikailag nem is tudja máshogy megfogni kényelmesen.


A suliban ezen azért még alakított egy kicsit a tanerő.

2019. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm elsônek, aki tudott a kérdésemre válaszolni.
2019. júl. 2. 11:30
 6/10 Duenna ***** válasza:
100%
4 éves korában már érdemes megmutatni, hogyan kell tartani a ceruzát, de erőltetni nem szabad. 5 éves korában már meg kellene tudni fogni helyesen a ceruzát. 4 éves kor előtt ezt elvárni, vagy erőltetni, szülői butaság.
2019. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nagycsoportos korában tanulta meg. Sokáig ellenkezett, mert úgy nem volt kényelmes, de mivel most ősszel kezdi a sulit, meg kellett értenie, hogy oda már a szabályos ceruzafogással mehet. Felfogta, megértette, meg is tanulta.
2019. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon pökhendi vagy kérdező. Gondolom a többi válaszoló is segítő szándékkal írt, legalább értékelted volna. Gondolom egyetértettek az első válaszolóval és tippeket, tapasztalatokat is kaptál. Senki nem fog egyébként semmit csinálni, ha nem jó a ceruzafogása. Képzeld én sem úgy fogom a ceruzát, ahogy kell és a mai napig gyöngybetűkkel írok, első és második osztályban pedig dícséretet kaptam szépírásért.
2019. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Maximum dicséretet kaphattál, nem dícséretet. Igen, az vagyok, vállalom. De ha kérdeznek tôlem valamit, én a kérdésre válaszolok.
2019. júl. 3. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Rövidítés után nem kell nagybetűvel írni, ha már ennyi muszáj ezt alkalmazni egy kérdésben.
2019. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!