Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha műtét után nem teljes...

Ha műtét után nem teljes mértékben tudom ellátni az 1 évesemet, nagyon elszokik tőlem?

Figyelt kérdés
Nagyon félek ettől, mert már látom a jeleit. Hasi műtétem volt, nem tudom emelni őt. Apukája adja neki a tápszert, 2 héttel műtét után ma már próbálkoztam, ellökött :( Bébiszitter a levegőbe dobálja, sétál vele kézben, jópofa játékaik vannak, ha én mesét olvasnék, bújócskáznék amennyire tudok az most nem annyira érdekes :( nagyon szomorú vagyok, másokhoz most jobban látom a kötődés és öröm jeleit. Ha elesik, a földön ölelem, vigasztalom. Mindig ott vagyok vele, amikor alszik, akkor pihenek csak, egyébként amit tudunk játszunk. Vissza tudom majd terelni magamhoz, ha újra én etetem, beteszem és kiveszem kiságyba, felveszem és ölelem ha például elesik? 2 hét alatt nagyon nem érti mi van velem, sokszor ébred éjszaka, zavartan alszik. Lehet ez is emiatt van.

2019. júl. 15. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
igen, kannibállá válhat.
2019. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze vissza fog találni hozzád,ne izgulj. Nekem 22 hós volt a lányom,amikor megcsászároztak a 2. gyerekemmel. Addig össze voltunk nőve a lányommal. Akkor viszont 4 hétig nem emelhettem plusz a kicsi gondozása is sok időt vett el. Ő is eltávolodott tőlem. Elsősorban az apja és anyósom gondozta. Nekem is nagyon rossz volt,hogy láttam,hogy velük jobban el van mint velem. De a kicsi 3 hós korára újra nagy lett a szerelem köztünk. Fel a fejjel! Minden rendben lesz és gyors felépülést kívánok!
2019. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Engem császároztak, mikor 23 hónapos volt, szerencsére csak pár napig "büntetett", amiért éjjel leléptem mellőle, és kisbabával jöttem haza. Azt nem értem miért vártál ennyit a tápszer adásával? Összebújva etethetted volna egy nagy ágyon (gondolom apukával franciaágyon alszatok, mondjuk ott) már első nap. De ne add fel, hamarosan újra te leszel a legleg. Addig nézd a jó oldalát, nem a te nyakadban akar folyamatosan csüngeni, elvan mással is. Jobbulást!
2019. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos a kislányom, és 3 hete volt nagy hasi műtétem. Az alapvető dolgokat etetés, pelenkázás- én láttam el, ahogy hazajöttem a kórházból. Ahogy tudtam, kivettem a részem a játékból is -lefeküdtem hozzá a földre. Sétálni is én mentem Vele miután a férjem 'beüzemelte' a babakocsit, és beültette a kislányunkat. Tolni én is tudtam, és a műtét miatt amúgy is fokozatosan egyre több sétát javasoltak.

Egyébként császárral született a kislányom is, és ez a kórházban kb. senkit sem érdekelt. 6 órával utána odatolták 'rooming in' címszóval, hogy 'tessék ellátni'...

Egyébként így egyáltalán nem távolodott el tőlem most sem, és szép fokozatosan egyre több mindent én oldottam meg körülötte, ahogy napról napra egyre jobban voltam én is.

2019. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, etetőszékbe beteszik nekem, ott én etetem, tápszert adtam "nagyágyban" mikor egyedül voltunk, de utána nem tudtam oldalra fordulni és letenni magam mellé, éles fájdalom volt.


De akkor az a lényeg, hogy vissza fog találni? Most borzasztó :( :) :(

2019. júl. 16. 07:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológiai szempontból az első év meghatározó a kötődésben. Ha addigra kialakult a biztonságos kötődés az anyával, azt már nem fogja tudni elrontani pár hétnyi nehézség.
2019. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vissza fog találni, fel a fejjel. Azért is lehetsz szomorú, mert a műtét után kimerült vagy. Fel a fejjel, egy egy éves annak is feladja a leckét néha, akit nem műtöttek. Kitartás, és minden egyenesbe jön!
2019. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!