Miért is akkora bűn egy gyerek örökbeadása?

Figyelt kérdés
Sok tévhit kering az örökbefogadás és örökbeadás körül.

2019. szept. 10. 08:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki döntse el maga, mi fér bele az önértékelésébe. Nekem nem férne bele, mert ha már megszülöm felnevelem. Ha meg nem olyanok a körülmények akkor inkább nem szülő meg, de akit én a világra hozok ne legyen más keze közt. Egyszerűen nem bírnám lelkileg elviselni, ha másnál lenne. Ez persze én vagyok. Mindenkinek más a véleménye.
2019. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ítélkeznek ,pálcát törnek aki úgy dönt,hogy örökbeadja a babát!
2019. szept. 10. 09:00
 3/26 anonim ***** válasza:
16%
Nem bűn, de csak szükség megoldás, ami sem a gyereknek, sm az anyának nem jó. Te adnád örökbe a gyerekedet?
2019. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De a gyereknek miért nem jó?Ezt honnan veszitek??Főleg ha még kicsi.

Nem nem adtam örökbe.

2019. szept. 10. 09:05
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Mert az anyaméhben olyan kapcsolat alakul ki, amit a tudomány nem tud magyarázni. Az pedig bizonyított, hogy a nem akart gyerekek pszichéjén nyomot hagy ez a méhen belüli élmény. És ez nem jelenti, hogy a gyerek nem lehet nagyon boldog felnőtt, de nem ideális a helyzet.


Én mondjuk nem ítélem el, de felfogom, hogy ez nem ugyanolyan a babának, mint amikor egy anyuka várja és akarja őt, aztán az első perctől nagyon szereti.

2019. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
99%
Ja sokkal jobb ha mélyszegénységbe nevelik a gyereket, vagy anyuka nem is akarta, és megölni...
2019. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem feltétlen csak ez a két véglet van amúgy. Tehetős családokban is becsúszhat a 16 éves gimis lánynak a baba és dönthet úgy, hogy örökbe adja. De egy ismerősömnek például rákos beteg lett az egyik gyereke amíg a másikat várta és azért mondott le róla, hogy az első gyógyulására tudjon koncentrálni. El se tudom képzelni, milyen érzés lehetett neki, sírni tudnék ha rá gondolok.
2019. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

5-ős

Ezt se hallottam még sehol de biztos Így van.Nem táfolom.

De ha egy nő örökbe adáson gondolkodik kap hideget -meleget.

2019. szept. 10. 09:29
 9/26 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanaz mint az egyes. Nem akarnék minden nap úgy létezni hogy ugyan mi van vele. Jézusom. Hogy lehet így élni? El de tudom képzelni. Inkább kb öngyilkos lennék.
2019. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Kap hideget itt indig mindenki, jó hamar le kell oltani azokat, akiknek semmi közük a dologhoz, mégis bele akarnak szólni.

Nem bűn örökbe adni.

Megölni, lehúzni a WC-n, megfojtani, az bűn.

Elvetetni sem bűn,de ezt mindenki másképp látja.

Viszont ha mondjuk későn derült ki a terhesség, bármi történik, ami a kisbaba fejlődése szempontjából jobb lenne neki máshol, a leghumánusabb az örökbeadás.

Neked nem melengeti a szíved, mikor hallod a híradóban, hogy kisbabát helyeztek egy inkubátorba? Nekem igen, és hálás vagyok, hogy nem egy újabb csecsemőgyilkosságról kell hallanom.

Amellett ha te nem tudsz vagy nem akarsz gondoskodni a kicsikről, rengeteg pár van, aki a fél karját odaadná, vagy a szeme világát egy kisbabáért, szóval tuti hogy olyan helyre kerül, ahol a lehető legjobb lesz neki, ha már a szülőanyjánál nem lett volna neki jó.

Én ismerek valakit, akit örökbe fogadtak, 18 éves fiú, tudta végig, hogy nem a vér szerinti szülei nevelték, de ez sem őt, sem a szülőket nem érdekelte, boldog család lettek, miután saját babájuk nem lehetett, a kicsire meg ki tudja mi várt volna...

2019. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!