Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek örökbe tudnám adni?

Szerintetek örökbe tudnám adni?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok. Nem vagyok az az anyatípus, illetve a baba a munkahelyemen egy kollégától van, aki közölte, ő nem is akar hallani róla, se rólam többet. Viszont elveim alapján elvetetni nem szeretném semmiképp.


De félek attól, ha megszületik valamit elkezdenék érezni iránta, attól függetlenül is, hogy nem bírom a gyerekeket. Van aki az örökbeadást megbánta utólag? Az anyagi körülményeim se engedik meg sajnos, mivel hiába van diplomám, csak asszisztens vagyok egy kisebb cégnél.


25/N



2019. nov. 17. 18:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Én inkább megválnék tőle még amíg meg lehet szakítani, mint hogy az egész élete arról szóljon, hogy azon gondolkodik, miért nem kellett a saját anyjának. Az a jövő sehogy se lesz olyan, mintha veled nőne fel, bármilyen szerető családhoz is kerül. Csak azért kihordani, hogy aztán lemondj róla... Mikor mindenki körülugrál majd ahogy nő a hasad a babával, aztán volt baba nincs baba... Magyarázkodás stb. Én nem várnék 9 hónapot azért, hogy még jobban fájjon később. Egy abortuszt előbb át lehet viselni szerintem, mint hogy tudod, hogy él a gyereked, de fogalmad sincs róla, hogy kivel van, mi van vele. Én erre biztos nem lennék képes. Viszont nekem is volt egy nem kívánt terhességem, nekem eszembe sem jutott az örökbefogadás, csak az, hogy minél előbb legyen vége. Apuka még túl fiatal lett volna az apasághoz, én pedig egy váláson voltam épp túl, nem akartam egyikünk életét se megnehezíteni, megpecsételni a gyerekkel. Szerintem jól döntöttünk, és a kapcsolatunk is normális maradt.
2019. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Ha semmiképp sem akarod elvetetni, akkor megszülöd.

Ha megszülöd, lesz még egy fél éved kitalálni, hogy örökbeadod vagy megtartod.


Szerintem az örökbeadás nem olyan szörnyű a gyerek szempontjából, rengeteg gyerek mellől lelép pl. az apja, akkor ők se születtek volna meg? Mert az, hogy "nem akart az apám", őket is foglalkoztatja egy bizonyos korban, de ezen túl szoktak esni.

Van olyan barátom, aki az apját sosem látta, az anyja meg lepasszolta a nagyszülőknek, hogy kedvére pasizhasson. Igen, nyilván voltak nehéz időszakai, de alapvetően egy életvidám ember, aki jól halad az életben.

Ha azt nézzük, szerintem mindent összevetve többen vannak, akik sebeket szereztek a családi életük során, mint ahányan nem.

Ettől persze dönthetsz úgy is, hogy elveted. Az sok szempontból nyilván sokkal könnyebb.

2019. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
2es ne beszélj hülyeségeket. Én több örökbe fogadottat is ismerek, senki nem gondolkodik azon miért nem kellett, hanem hálásak hogy élhetnek és szerető családjuk van. Van közöttük olyan aki felnőttként szintén örökbe szeretne fogadni, pont ezért.
2019. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem Magyarorszagon élek. Itt volt nem olyan rég egy dokumentumfilm sorozat olyan nőkről, akik örökbe akarták adni a gyereket. Már nem emlékezem hány epizód volt, talán 20 - 2 vagy 3 volt az, aki végül tényleg örökbe is adta.


Azért 9 hónap, az nagyon hosszú idő. Vagy úgy állsz hozza, hogy veded, óvod azt a babát és rá gondolsz a mindennapokban, amikor mondjuk meginnal egy felest, vagy elszívnál egy cigit. Vagy teljesen elvonatkoztatsz tőle, mintha nem is lenne. Ezbutobbit nehéz elképzelni, ha mondjuk nehéz, problémás terhesség lesz. Plusz a huormonok nem befolyásolhatóak, senki nem látja előre, mit érez majd abban a pillanatban, amikor megszültük az a gyerek. Mindenesetre kitartást kívánok, barmi is lesz.

2019. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon nemes cselekedet lenne a benned növekvő baba felé, ha örökbe adnàd. Akàr rögtön szülés utàn, nyílt örökbeadàssal. Ugyanakkor van szerintem jópàr nő, aki azt hitte, h le tud mondani a babàjàról, de mégsem volt rà képes. Ez esetben tudd, h az apuka bàrmennyire is nem akar hallani rólatok, kötelessége bizony van.
2019. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

„Van aki az örökbeadást megbánta utólag?”

Igen, sokan vannak így. De aki nem is bánja meg (mert tisztában van vele, hogy ez volt a lehető legjobb döntés), az is egy életen át cipeli ennek a terhét, mert ez egy veszteség, akárhogyan is történik, és nem törlődik az ember agyából.

2019. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Örökbefogadott fiaim vannak (20 és 10 évesek).

Az 1-es válaszolónak mondom,nem bánták meg,hogy élnek. A 20 évesem (egyelőre) meg sem akarja keresni a vérszerinti szüleit. Azt mondja,neki mi vagyunk azok. De tudja/tudják,ha valamikor úgy döntenek,szeretnék megkeresni őket,mi mellettük állunk. Szóval nem igaz,hogy egész életükben boldogtalanok lesznek az örökbeadott gyerekek. Pontosabban inkább nem törvényszerű. Biztosan van példa a másik esetre is.

Kérdező!

Oda tudod-e majd adni? Nem tudom. Nagyon nehéz lesz. És ha képes leszel is rá,arra azért nem árt felkészülnöd,hogy 16 év múlva (ekkor már törvényileg is kereshet téged) egyszer csak ott áll majd előtted,és megkérdezi,miért? Ha így lesz,próbálj meg őszintén válaszolni neki.

De az is lehet,hogy kihordod a terhességet,megszülöd a babát,és nem tudsz lemondani róla.

Bárhogy is döntesz,én kívánom neked a legjobbakat.

Az egyik válaszoló előttem említette a nyílt örökbeadást. Ez esetben kiválaszthatod a leendő örökbefogadó szülőket alapítványokon (Gólyahír,Bölcső pl.) keresztül,és láthatod,hogy jó helyre kerül-e a pici. Ekkor viszont csak 6 heted van meggondolni magad.

Egyébként Máté Krisztának van egy kisfilmje erről a témáról. Nem tudok linkelni,de ha érdekel a Google kiadja. A filmben megszólalnak örökbefogadók,örökbeadók és örökbefogadottak. Érdemes megnézni.

2019. nov. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

"És ha képes leszel is rá,arra azért nem árt felkészülnöd,hogy 16 év múlva (ekkor már törvényileg is kereshet téged) egyszer csak ott áll majd előtted,és megkérdezi,miért?"


Valóban, az örökbefogadott gyermek kérheti a vérszerinti szülővel való kapcsolatfelvételt. Az pedig elutasíthatja. Semmi adatot nem adnak ki a gyereknek, Nincs olyan, higy a semmiből egyszer csak ott áll majd előtte.


Amúgy én pl, ha valaha orokbeadasra kényszerülnék, soha nem akarnám a kapcsolatot felvenni a gyerekkel és gyerekként se keresnem meg soha az orokbeado szulomet. Ez a resz, csak biologia, a szülő az, aki felnevelte a gyereket.

2019. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.


#8-as.

Igen,igazad van. Köszi,hogy kiegészítetted ezzel. Ez hasznos infó a Kérdezőnek. Valóban megtagadhatja a biológiai szülő a találkozást.

És jól látod,az a szülő,aki felneveli. Hasonlóan gondolkodsz a 20 évesemmel.

Csak felmerül a kérdés bennem,örökbefogadóban,ha a gyerek mégis meg akarja ismerni a vérszerinti szülőt,és ő elutasítja,ez hogy hat ki egy 16 évesre?

2019. nov. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném, hogy rosszabb a hatása, mintha kiderül hogy pl egy 16 éves kislány volt az anyja, akinek azóta családja van? Vagy egy alkesz az anya, aki azt se tudja, kivel feküdt össze? Vagy egy átlagos nő, aki anyagi okok miatt -énk tudta megtartani? Szerintem pont az a jobb helyzet, ha nem engedi a kapcsolatot. Akkor a gyereknek megmarad a saját elképzelése arról, hogy miért adták örökbe és nem sérül az értékrendje, a lelke.
2019. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!