Egyetértesz azzal, hogy azonos nemű párok gyereket fogadhassanak örökbe? Egy ilyen családban is lehet boldog gyerekkora egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 11:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim válasza:
71%

Persze hogy lehet boldog.

Csak mivel nem egyformák az emberek, így lehet problémája a gyerkőcnek, ha kikerül az életbe, már a bölcsitől kezdődően.

Pár faluban már azért leugtják az embert, mert nem tájszólással beszél. Ennél bonyolultabb ügyért már lehet, máglyahalál van.

2019. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim válasza:
74%
Igen, mivel valószínűleg szerető családba kerülne a gyerek. Sokkal jobb élete lenne, mint egy nevelőotthonban, sőt, mint néhány hetero pár által alapított csaldban élő gyereknek. Valószínűleg sokkal elfogadóbbak lennének vele szemben, hagynák kibontakozni. Sok meleg pár alkalmasabb lenne a gyereknevelésre, mint hetero társaik.
2019. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim válasza:
76%

Igen, úgy gondolom, hogy a gyermek sokkal jobb helyen van egy azonos nemű párnál, mint egy nevelőotthonban.

Arra pedig nincs megalapozott kutatás, hogy az azonos nemű párok gyermekei pl. nagyobb eséllyel válnának maguk is homoszexuálissá. (A legtöbb saját neméhez vonzódó személy eleve hetero szülők gyermeke.)


Másrészt, az őket a szüleik miatt ért esetleges hátrány alapján korlátozni nem reális, mert sok más ok is hátrány lehet az életben, vannak csonka családban felnőtt gyermekek, mások szegénységben élnek, egyesek szülei műveletlenek és nem tudnak olyan tudást átadni, mint pl. az értelmiség szülők, és hosszasan lehetne sorolni.


Szóval én támogatom, és elsősorban a gyermekek miatt.

2019. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
75%
Igen, egy ilyen családban is nagyon boldog lenne egy gyerek.
2019. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim válasza:
74%

Igen!

Ők azért nem fogadnak örökbe gyereket, mert kapják utána a pénzt, hanem mert biológiailag nem képesek rá (legalábbis egymással nem) viszont családra vágynak. Ettől a gyerek nem lesz meleg, és a férfi/női példakép sem csak az apa/anya lehet.

2019. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
75%

Igen, egyetértek. Írom ezt annak ellenére, hogy hetero kapcsolatban neveljük a két gyerekünket. Sok azonos nemű pár sokkal gondoskodóbb szülő, mint olyan helyen, ahol a gyerek semmilyen szeretetet nem kap. Az, hogy milyen a társadalmi nézet, azt nem firtassuk. Amíg ez nem változik, addig nem verném nagydobra. Sajnos hazudniuk kell a környezetüknek: pl. elvált, és együtt lakik a barátjával-barátnőjével.

A kisgyerek míg kicsi, és nem előtte intézik a puszilkodást, hálószobába tartozó dolgokat, addig fel sem fogja. Inkább ez, mint egy állandóan ordibáló, otthon minden feszkóban felnövő gyerek.

Nekem nincs bajom vele. Mire felnőnek, és felfogják, mi a szitu, talán itt is Mo.-n is változik a helyzet és nem fogják őket ez miatt kirekeszteni sehonnan. Idő kérdése szerintem, és nem fognak az ilyen családokra úgy nézni, mint a leprásokra.

2019. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
25%

NEM!


1.: TÉNY, hogy a leszbikus örökbefogadó párok esetén, kiugróan magas a nevelt lányukat molesztálók száma.

2.: ÉN, mint egészséges, felnőtt, hitelmentes, saját ingatlannal rendelkező, fehér, bűntetlen előéletű, magyar állampolgár, egyedülálló férfiként, miért nem fogadhatok örökbe egy 16 éves diáklányt?

3.: Mit xopna az a gyerek a suliban? Most is sok az iskolai zaklatás miatt öngyilkos, önvagdosó, drogos, kis nyomorult, de ezzel az örökbefogadott, homárok által nevelt fiúval mi lenne? A vérét kiszívnák!!!

2019. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
84%

Én mindenképp, mivel én egy erőszakos, pszichopata apával nőttem fel. Ne tudd meg milyen mentális-lelki állapotban vagyok...Szóban is vérig alázott, ütött-vert, végig néztem ahogy anyámat veri, volt, hogy napokig egyfolytában terrorizált minket. Dolgozni nem dolgozott, mélynyomorban éltünk.


Szóval én a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem feltétlen igaz az a sztereotip családkép, hogy a szerető szülők biztonságot teremtenek, meg egészséges apaképre van szüksége a gyerekeknek. Én pl.hálát adtam volna az égnek ha 2 nő velel fel, akik szeretettel gondoskodnak rólam. És nem, nem rázott volna meg ha a suliban gúnyolnak, mert az otthon kapott szeretet ellensúlyozza ezt. Engem is sokat bántottak a gyakorlatilag koldus életszínvonalunkért,megjelenésemért, de nem ezek fájnak a legjobban, hanem hogy nem otthon nem éreztem magam biztonságban és azok aláztak meg akiktől törődést kellett volna kapnom.


Úgyhogy inkább kerüljön egy gyerek rendes homoszexuálisokhoz, mint erőszakos heterókhoz..

2019. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Mire egy meleg pár odajut hogy gyereket nevelne, addigra ezerszer meggondolták, biztos hogy nagyon szeretnék a gyermeket (sok saját gyereket nevelővel ellentétben...) Tény hogy lehetnek ebből gondok. De nem a meleg nevelőszülők, hanem az ostoba, homofób környezet miatt. De ugyanúgy zaklathatnák más okból a gyereket, hisz sokakat támadnak ha kilóg a sorból. Ugyanakkor - mivel nyilván nagyon akarják a gyereket a nevelőszülők, egyértelműen egy erős támogató közben nőhetne fel.


Abba is bele kell gondolni, hogy az abortuszellenesek örökbefogadást szajkózó propagandadumája ellenére jelenleg a gyerekek kisebb része kerül csak örökbefogadóhoz, sőt nevelőszülőhöz is-a többségük úgy kerül ki felnőtt fejjel a rendszerből hogy soha nem kerül vissza semmiféle családba. A homoszexuális párok jelentősen növelhetné a (hetero szülők által elhajított ) gyerekek esélyét a családban élésre, ami az esetleges homofób közeggel együtt is messze jobb lehetőség mint állami gondozásban felnőni. Egyébként ideje lenne már a valódi okot elhárítani ( gyűlölködő közeg) mint a támadódott emberek jogait megnyirbálni, a támadott csoportot büntetni ha gond van. Jó lenne ha a gyűlöletből fakadó atrocitások elkövetőit büntetnék végre, és nem a melegeket csesztetnék mert bántják őket a beállítottságuk miatt.

2019. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
66%
A pedofilok TÖBB MINT 90%-a férfi. Ez hivatalos,valos adat. Lehet nyomni a süket rizsát, de egy lánygyerek 90%-kal nagyobb veszélyben van a saját apja mellett mint egy leszbikus párnál.
2019. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!