Ismertek olyat aki maganutas örökbefogadásnál fizetett az anyának? Nem a gyerekért csak "hálából"

Figyelt kérdés

Tehát, nem a gyerekért fizetett, csak az anyának pénzre volt szüksége és ő adott párszor nagyobb összeget. Ha kiderülne, (de ismétlem tényleg nem a gyerekért az már akkor még volt beszélve stb)

lenne belőle valami?



2019. dec. 16. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem a gyerekért fizetne,ha kiderülne,simán megvádolhatnák gyerekkereskedelemmel.

Így első olvasatra. Több infó esetén lehet,nem ezt válaszolnám.

Pl.konkrétan hogy zajlik/zajlott ez a magánutas öf.? Be van-e vonva a gyámügy,valamelyik Alapítvány,milyen törvényes lehetőséggel a háttérben zajlik/zajlott...stb?

2019. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a gyerekért fizetett, máskülönben miért adott volna pénzt. Így közvetlen nem ismerek, vannak, akik alapítványnak adnak.
2019. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy be van vonva alapítvány, máskülönben nem is lehet.

De nem az alapítványon keresztül történt a találkozás. A terhes lány a leendő apa cégénél dolgozott, tehát kicsit kacifántos a történet.

2019. dec. 16. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szabályzat tartalmazza:

"Az örökbefogadás nem szolgálhatja az anyagi haszonszerzését senkinek."

Ez alapján hazárdírozásnak tűnhet pénzt adni az örökbeadónak.

De miért derülne ki?

(1-es)

2019. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bevallom: segítettem az anyát, de olyan módon, hogy amikor már nem tudott dolgozni, pl befizettem egy közeli étterembe menüre, hogy legyen minden nap meleg ebédje, meg bevásároltam neki, mert a táppénzéből nem tudott volna megélni az albérletében. Azt meg nem engedhettem meg, hogy ne legyen mit ennie.
2019. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt adni egyértelműen bűncselekmény, akárhogy szépítjük. Amit az utolsó ír, az jogilag szürke zónának számít. Segíteni a vér szerinti anyát lakhatással, számlák befizetésével, étellel lehet, ugyanúgy, ahogy a pár fizetheti a magánorvosi vizsgálatot, a vitaminokat, stb. Még nem hallottam róla, hogy ebbe valaki belekötött volna, pedig közvetetten ez is anyagi haszon.

Teljesen megértem a helyzetedet. Szörnyű lehet látni, hogy a nő, aki életet adott a gyerekednek, folyamatosan nélkülöz, éhes, nem tud fűteni télen. De ne sodord magatokat veszélybe azzal, hogy titokban pénzt adsz neki, mert amiről két ember tud, az már nem biztos, hogy titok marad. Inkább kérdezz rá az alapítványnál, hogy rajtuk keresztül tudod-e támogatni.

Neki sem jó, ha folyamatosan kiszolgáltatott neked, ráadásul az örökbefogadás miatt még bonyolultabb ez a helyzet. Ha van rá lehetőség, a legjobb az lenne, ha olyan támogatást tudnátok nyújtani, amit hosszú távon maga is fenn tud tartani, és nem fog tőletek függeni. Például az apuka írhat ajánlást egy jobb munkahelyre.

2019. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Az alapítvány és a gyámügy dolga a hóna alá nyúlni szükség esetén. Ha bedőlsz egy szélhámosnak, és gyerekkereskedő leszel, az a te dolgod, de persze csak addig, míg a gyerek kicsit később rá nem kérdezget, mi történt, és össze nem rakja, hogy részint megvetted, mint egy tengerimalacot. Az örökbefogadó tanfolyamokon nevek nélkül elhangzanak elképesztő történetek. Összefoglalni kábé így lehetne: igaza van minden mondásnak, ami az emberi hülyeségről szól.
2019. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es azért én a hozzászólásodat kicsit durvának találom. Én úgy gondolom, ha már pénzről van szó és azt "gyerekkereskedelemnek" minősíteném, az milliós nagyságrendű. Bár én nem pénzzel segítettem az anyukát, de mondjuk ha ki kellett volna helyette fizetnem az albérletet 100 000-et simán adtam volna neki, hogy ne kerüljön a táppénz miatt az utcára (konyhán dolgozik, tehát neki amíg dolgozott a napi ennivalója simán megvolt addig, emiatt tud csak az albérletben megmaradni) Tisztában vagyok a törvényekkel és pénzt adni rossz érzéssel töltene el és tudom, hogy törvénybe ütköző, de azért úgy gondolom nagyon nem mindegy ez az összeg mégis mekkora. 20 000 (hogy ne kerüljön az utcára-legyen mit ennie) vagy 1 millió...
2019. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden esetben behúznak. Van segítség azoknak is, akik nem akrják örökbeadni a gyereket. Értjük ezt így? Nem halnak meg terhes anyák. Nem maradnak fedél nélkül, hacsak nem annyira életképtelenek, hogy elsétáljanak a naplementébe. A gyámügyes ha közvetlenül nem is tud segíteni, emeli a telefont, mert van ötlete egészen biztosan.


Az, hogy te egy felbecsülhetetlen értékű kis életet milliókért vagy száz forintért kaparintasz meg magadnak, nem különbség, max jobban jársz vevőként. Én elhiszem, hogy sokan képesek maradnak a tükörbe nézni egy-egy ilyen manőver után, persze. Döntsd el, mit védesz, mielőtt az önvédelem venné át az uralmat, miközben nyilvánvaló, hogy te vagy a hunyó a történetedben! Nem kötelező átlátni ezt, persze. Felnőtt ember vagy, olyan sebeket ejtesz magadon és leendő gyermekeiden, amilyeneket nem szégyellsz. Ha ez minden vágyad...

2019. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első körben írtam neked egy hosszú választ... de kitöröltem, mert rájöttem, totál felesleges, úgysem értenéd :) Egy dolgot azért nem ártana szemmel tartanod : soha ne ítélkezz míg nem jártál a másik "cipőjében". Semmit nem tudsz semmiről... Ítélkezni bárkiről-bármiről megfelelő, megbízható háttérinformáció nélkül... hááát... nem vall magas intelligenciára.
2019. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!