Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Örökbefogadásnál az orvosi igazolás megadása előtt végeztetnek vizsgálatokat a háziorvosok általában?

Vagy esetleg csak vérvétel és megadja?

ápr. 26. 11:19  Privát üzenet  

A válaszok

Nálunk csak háziorvosi igazolás kellett.

Kapsz majd a Tegyegy -től egy papír amit a háziorvosnak kell kitölteni pecsételni.

Milyen vizsgálatra gondolsz?

Bocs nem igazán értem.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 26. 12:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tudom, mindenféle. Nem nagyon járok orvoshoz, mert sosincs semmi bajom. Már évek óta nem voltam, ezért gondoltam lehet elküldenek ilyenkor ide-oda.

# 2/9Időpont ápr. 26. 12:52 Privát üzenet

Ilyen nincs

Egyedülállóként akarsz örökbefogadni?

# 3/9Időpont ápr. 26. 12:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem, a férjemmel szeretnénk.

# 4/9Időpont ápr. 26. 14:15 Privát üzenet
Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz nekem üzit.

# 5/9Időpont ápr. 26. 15:19 Privát üzenet
Személy függő, hogy melyik orvos mennyire veszi ezt komolyan. Van, aki csak rád néz, és megkérdezi, jól érzed-e magad. Van, aki beutal egy-két szűrésre, amire egyébként is érdemes néha elmenni. De nem a katonaságon lesztek, tehát felesleges aggódni. Azt nézik, hogy nincs-e olyan betegséged, ami súlyos, halálos, vagy ami miatt gyereknevelésre alkalmatlan vagy. Ha lenne ilyen, arról valószínűleg tudna már a háziorvosod. Ha van is vizsgálat, nem veszik annyira komolyan.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont ápr. 26. 16:52 Privát üzenet
Azért kell a háziorvostól igazolás, hogy kiszűrjék, nem vagy-e drog/alkoholfüggő, súlyos mentális/pszichés beteg, stb - ami betegségek kizárnák azt, hogy egy gyerekről tudjál gondoskodni. Szóval, ha ismer az orvos, csak aláírja, lepecsételi a papírt (amit a TEGYESZ ad/kiküld neki) és kész (nálunk ez volt).

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont ápr. 27. 12:03 Privát üzenet
Kedves kérdező én háziorvos rezidens vagyok, ilyen esetben nem szoktak a kollégák kötözködni, szimplán kitöltik a papírt (B lehetőség morognak fél órát, hogy ezt a szart miért nekik kell már megint kitölteni bürokrácia így-úgy és a morgás után töltik ki:-D). Ha nagyon régen voltál háziorvosnál, akkor maximum azt tudom elképzelni, hogy elküld egy nagylaborba, de annak is gyakorlatilag egy nap alatt van eredménye és évente-kétévente amúgy sem árt ha van.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont ápr. 27. 15:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!

# 9/9Időpont ápr. 27. 15:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan van? Elegendő az első gyermek 2. életévének betöltése előtt megszületni a testvérnek vagy elfogadható a 2. életév előtt a magzati orvosi igazolás?
Milyen orvosi igazolás kell az apasági nyilatkozathoz?
Valaki repült WizzAirrel várandósan?
Torna óra alól felmentést lehet kérni orvosi igazolás nélkül?
Apasági orvosi igazolás?
Az anyasági támogatáshoz, ami a szülés után jár, az orvosi igazolás, hogy részt vettem a kötelező vizsgálatokon a kiskönyvben kell mindenképp hogy szerepeljen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!