Örökbefogadásnál az orvosi igazolás megadása előtt végeztetnek vizsgálatokat a háziorvosok általában?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg csak vérvétel és megadja?
2019. ápr. 26. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk csak háziorvosi igazolás kellett.

Kapsz majd a Tegyegy -től egy papír amit a háziorvosnak kell kitölteni pecsételni.

Milyen vizsgálatra gondolsz?

Bocs nem igazán értem.

2019. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mindenféle. Nem nagyon járok orvoshoz, mert sosincs semmi bajom. Már évek óta nem voltam, ezért gondoltam lehet elküldenek ilyenkor ide-oda.
2019. ápr. 26. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs

Egyedülállóként akarsz örökbefogadni?

2019. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, a férjemmel szeretnénk.
2019. ápr. 26. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz nekem üzit.
2019. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Személy függő, hogy melyik orvos mennyire veszi ezt komolyan. Van, aki csak rád néz, és megkérdezi, jól érzed-e magad. Van, aki beutal egy-két szűrésre, amire egyébként is érdemes néha elmenni. De nem a katonaságon lesztek, tehát felesleges aggódni. Azt nézik, hogy nincs-e olyan betegséged, ami súlyos, halálos, vagy ami miatt gyereknevelésre alkalmatlan vagy. Ha lenne ilyen, arról valószínűleg tudna már a háziorvosod. Ha van is vizsgálat, nem veszik annyira komolyan.
2019. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért kell a háziorvostól igazolás, hogy kiszűrjék, nem vagy-e drog/alkoholfüggő, súlyos mentális/pszichés beteg, stb - ami betegségek kizárnák azt, hogy egy gyerekről tudjál gondoskodni. Szóval, ha ismer az orvos, csak aláírja, lepecsételi a papírt (amit a TEGYESZ ad/kiküld neki) és kész (nálunk ez volt).
2019. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én háziorvos rezidens vagyok, ilyen esetben nem szoktak a kollégák kötözködni, szimplán kitöltik a papírt (B lehetőség morognak fél órát, hogy ezt a szart miért nekik kell már megint kitölteni bürokrácia így-úgy és a morgás után töltik ki:-D). Ha nagyon régen voltál háziorvosnál, akkor maximum azt tudom elképzelni, hogy elküld egy nagylaborba, de annak is gyakorlatilag egy nap alatt van eredménye és évente-kétévente amúgy sem árt ha van.
2019. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek!
2019. ápr. 27. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!