Miért csak a vér szerinti gyereknél fiatalabb gyereket lehet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Nagyon, nagyon, nagyon távol állok még a gyerekvállalástól, de kamaszkorom óta tudom, hogy egyszer szeretnék majd szülni is és örökbe fogadni is. Kíváncsiságból olvasgattam a témában, és ezt az infót találtam. De nem értem, miért van ez így? Köszönöm szépen a válaszokat!

2020. jún. 3. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mert nagytestvére sem szokott születni az embernek :) Pszichológiai indokként meg el tudom képzelni (mivel két fiam van), hogy veszélyes is lehet egy lelkileg törékeny gyerek egy nála kisebbre, akire természetes, hogy jobban-kevésbé féltékeny. Viszont ismerek olyan testvéreket, akiknek a szülei évekig vártak babára hiába, aztán elindították az örökbefogadást, de közben sikerült mégis teherbe is esni. Végül kb. 1-2 hónap különbség lett köztük, és úgy nőttek fel, mint az ikrek. (Fogalmam sincs, ezt ma már engednék-e.)
2020. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem tudom ezt olvastad e.??

Ha igen bocs előre is.

2020. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi 2, akkor már nem engednék ezt se (az említett "ikrek" már 20-25 évesek).
2020. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!