Ha nem mond le az anya az újszülöttről, de otthagyja a kórházban, nem keresi, mikortól válik örökbefogadhatóvá? Illetve hol helyezik el addig? Konkrét szitu lentebb.

Figyelt kérdés

Barátaimmal történik, de nem szeretnék most faggatózni, van elég bajuk. Kb 10 napja hívta őket egy alapítvány, hogy van egy újszülött a részükre. Nagy volt az öröm, mert évek óta vártak rá. Az anyuka megszülte, de otthagyta a kórházban. Múlt héten kellett volna aláírnia a lemondó nyilatkozatot (amitől számítva még mindig lett volna 6 hete meggondolni magát), de eltűnt, nem lehet elérni nem találják.

Ilyen esetben mennyi idő, míg örökbeadható státusza lesz a gyereknek? Hol helyezik el? Most még a kórházban van az örökbe fogadásra váró feleséggel (ő van vele 2 napos kora óta).

Kérem olyan válaszoljon, aki látott már ilyen ügyet közelről vagy mert érintett, vagy mert benne dolgozik.

Nagyon aggódók értük és még jobban drukkolok, de nem szeretném még én is nyomasztani őket…



ápr. 8. 12:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy ott hagyta a kórházban lemondott róla, nem mindig szokták kérni az aláírást, sőt..

(Illetve igen, 6 hete van meggondolni magát, és jelentkezni érte)

Általában ki szokták adni a családhoz, aki örökbefogadná, mivel róluk amúgy is tudják, hogy hol lehet őket elérni, és a többi, a kórház meg érthető okokból nem őrizgeti a csecsemőket 6 hétig.

Egyrészt kapacitás sincs rá, másrészt ha van “helye” akkor az a legjobb a gyerek számára is, ha a szerető, gondoskodó közegbe kerül, ahol majd jó eséllyel fel is nő.

ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
6 hónap nulla kapcsoalttartas
ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

“ Azzal, hogy ott hagyta a kórházban lemondott róla, nem mindig szokták kérni az aláírást, sőt..”


Mivel nem az inkubátorban hagyta a kórház előtt, hanem bement és megszülte, ezért kell az aláírása. Múlt héten kellett volna megtennie, de nem tette meg. Eltűnt, elérhetetlen.

ápr. 8. 13:07
 4/21 A kérdező kommentje:

Közben egy ilyet találtam az orokbe.hu-n.

“ mert ha jogilag nem mond le, csak a kórházban hagyja az újszülöttet, akkor a baba állami gondozott lesz, és leghamarabb 8-9 hónapos korában kerül családba. Vannak gyerekek, akik állami gondozásba kerülnek, és ott egy ideig nem látogatja őket a család, így válnak örökbe adhatóvá.”

Sajnos az nem derül ki, hogy a fent említett esetnél mi a helyzet, ahol már lennének örökbefogadó szülők.

ápr. 8. 13:16
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

én szintén az örökbe.hu-n azt találtam, hogy "Az anya a kórházban hagyja a gyereket, nem érdeklődik utána, de nem is mond le róla. Ilyenkor a hatóság kivárja az időt, amíg megszűnik a szülő felügyeleti joga(...)"


Azt hiszem, ez a fentebb is írt fél év.



[link] (4. pont)

ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyameknal volt ilyen kisbaba, decemberi szuletesu, anyuka nem mondott le rola, es heti 1x telefonalt, hogy van a gyerek. Bezzeg a penzt felveszi utana..legalabb mondana le rola, hadd fogadja orokbe egy csalad.
ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%

"Bezzeg a penzt felveszi utana."


Mesélj, milyen pénzt vesz fel utana? A semmilyenen kivul

ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
A barátaid ezt nyilván tudják, mert az alapítvány tájékoztatja őket erről. Ne akarj okoskodni nekik.
ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondtam nem akarom őket ezzel zavarni. Szövegértés nem megy, de mindenképp szükségét érezted beszólni, úgy hogy a kérdésre érdemi választ nem adtál.
ápr. 8. 19:56
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nincs lemondó nyilatkozat, több mint valószínű, nevelőszülőkhöz fog kerülni és ahogy fentebb is írták, fél év ha jól tudom most per pill, ha addig nem jelentkezik a vér szerinti szülő, akkor kezdheti a hatóság a baba örökbe adhatóságát. Ami szintén nem 1 napos procedúra. Szóval ez egy nagyon kellemetlen helyzet amiben éppen vannak az ismerősödék. Őszintén szólva nem is értem az alapítványt, akik szóltak nekik. De várjunk csak: alapítvány... az alapítványok nyílt öf-sal foglalkoznak. Tehát elméletileg az ismerősödéknek találkozniuk kellett volna a szülőanyukával. Olyan nincs, hogy egy alapítvány szól hogy a kórházban hagytak egy újszülötett... ezzel kizárólag a TEGYESZ foglalkozik. Szóval vagy a te kérdésed kamu, vagy az ismerősödék kamuznak.
ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!