Vannak itt olyanok, akik örökbefogadott gyermeket nevelnek a párjukkal?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk gyermeket, de szülni nem szeretnék, édesanyám kis híján meghalt a születésem után (benne felejtettek egy törlőkendőt...), közvetlen környezetem tagjai is szinte kivétel nélkül traumatikus szülésélményeket meséltek el. Tisztában vagyok vele, hogy lehetnék én a ritka kivételek egyike, de véglegesen eldöntöttem, hogy nem szeretnék szülni. Illegális megoldások (mint pl. béranyaság) szóba sem jöhetnek. Vőlegényemmel számtalanszor átbeszéltük ezt a témát, nagyon megértő velem. Megállapodtunk abban, hogy örökbe szeretnénk fogadni egy gyermeket, lehetőleg minél kisebb (pár hónapos) korában. Aki átesett már az örökbefogadási procedúrán, az szeretném, ha megosztaná velem lehetőleg minél részletesebben a saját tapasztalatait. Az interneten elérhető információkon kívüli saját, személyes tapasztalatok érdekelnek.

2020. júl. 2. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Habár még fiatal vagyok, nincs gyermekem, de ismerek egy párt aki kettő örökbefogadott gyereket nevelt fel.

Meg egy olyat is ismerek aki egyet fogadott örökbe, de rosszabbul bánt vele, mint a saját biológiai gyerekeivel.


Meg tudlak érteni, én is gondolkoztam már azon, ha gyereket szeretnék is egyszer nekem ez a terhesség, szülés egyáltalán nem hiányzik.

2020. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam a korunkat, de mi is fiatalabb korosztály vagyunk (26 és 29 évesek).
2020. júl. 2. 11:15
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

így, hogy egészségesek vagytok, nem hinném, hogy sok esélyetek lenne pár hetes/hónapos csecsemőt örökbe fogadni, csak azért mert Te félsz a szüléstől.

Amúgy igen, több ismerősöm nevel örökbefogadott gyermeket, de mindegyiküknél kivétel nélkül lehetetlen volt a teherbe esés akár egyik, másik, vagy mindkét fél részéről. Komolyan dokumentációt kérnek be, úgyhogy szerintem nektek semmi esélyetek sajnos max egy kiskamaszt örökbe fogadni.

Legutóbb kolleganőmék fogadtak örökbe egy 2 hónapos kislányt, 3 évet vártak rá. Ott a férjnek fejlődési rendellenesség miatt esélytelen volt a gyermeknemzés, még lombikkal sem.

2020. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintett, csak ismeretségi körömben van ilyen.

Arra készülj fel, hogy az örökbefogadásra alkalmassá nyilvánítás egy részletes és sok esetben megalázó procedúra eredménye.

Másrészt mindenki minél fiatalabb, fehér bőrű, egészséges gyerekre vágyik. Ott tehát hosszú időt kell várni. Egy 8-10 éves c...gyerek, aki asztmás, ezer dologra allergiás, disz-es, SNI-s, a kutyának se kell.

2020. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát ne haragudj meg,de szerintem ritka nagy önzőségre vall, hogy csak, azért akarsz örökbe fogadni,mert félsz a szüléstől. Nagyon-nagyon sokan várnak babára,olyanok ,akik nem tudnak teherbe esni vagy a párjukkal van valami probléma. Inkább érj meg rá agyban és győzd le a félelmeidet. Nagyon remélem, hogy emiatt nem adnak csak úgy gyereket akárkinek,mert éppen nem akar szülni. Egyébként nem azért gondolom így,mert én is babára várok, hanem, mert számomra dühítő, hogy egy elvileg nemzőképes nő és férfi olyan családoktól venné el a lehetőséget,akik igazán szeretnének babát és másképpen nem lehet. Hála az égnek nekem hamar össze jött és igen majdnem ott maradtam a műtő asztalon a gyerekkel együtt,de sosem gondoltam volna azt, hogy az a helyes út, hogy el veszem mástól a lehetőséget, miközben minden adott, ahhoz, hogy saját babám lehessen. Bocsi,ha nyers voltam. Jöhet a lepontozás.
2020. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, de nem értek veled egyet. Az örökbefogadás feltételei között sehol nem szerepel, hogy kizáólag meddő párok esetén van rá lehetőség. Én nem úgy fogom fel, hogy elveszem más elől a lehetőséget (főleg, hogy nagyon sokan idegenkednek ettől és nekik mindenképp saját utód kell), hanem lehetőséget nyújtunk egy gyermeknek szerető, gondoskodó családban felnőni.
2020. júl. 2. 12:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi még sajnos várakozunk !!

3 év lesz októberben.

2020. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindegy megyében sokszaz, meddő pár vár gyerekre, akik szintén szerető, gondoskodó családot nyujtananak. De nem azért mert nincs kedvük szülni, hanem mert nincs más lehetőségük családdá válni. Egészséges, fehér babára sok év a varolista.


Nem vagyok biztos benne, hogy a pszichologiai alkalmassági vizsgálaton megfelelőnek minősitenek a motivációtokat. Szerintem mielőtt belevagnatok az örökbefogadasba, érdemes lenne külön egy pszichologus/pszichiáterrel atbeszelni a felelmeidet, gondolataidat, hogy hátha van más megoldás, mint az örökbe fogadás.


Ha esetleg picit idősebb, roma származású, vagy betegséggel élő (nem feltétlenül fogyatékosra gondolok hanem pl. Cukorbeteg vagy ilyesmi) gyereket is elfogadtok, ebben az esetben már valóban lehetőséget adtok a családra egy olyan gyereknek, akiért egyébként nem kapkodnak.

2020. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt tudtok nézelődni, mindent leírnak az örökbefogadásról, ami felmerülhet az emberben.

Viszont igazuk van az előttem szólóknak. Rengetegen várnak babára. Meglepő módon mindenki egészséges, fehér, minél kisebb csecsemőt szeretne. Ha hajlandóak vagytok beteg vagy roma baba örökbefogadására, akkor van esélyetek viszonylag hamarabb sorra kerülni. Ha nektek is csak a "tökéletes" kell, akkor készüljetek fel az évekig tartó várakozásra, simán lehetsz 30, mire babát kapsz.

Ne úgy fog fel hogy te esélyt adsz egy babábak, és ezzel jót cselekszel, mert ez nem egészen így van. Iszonyatosan sokan szeretnének örökbefogadni, egy sem maradna az állami rendszerben akkor sem, ha te szülnél vérszerintit.

2020. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a fehér bőrű kisbabára nagyon sokat kell várni. A más származásúakat és az óvodást vagy iskolást nehezebben viszik haza ha még fehér bőrű is. Az egyik barátnőmnek kivették a méhét de ő azt mondta ha roma az se számít csak kicsi legyen másfél év mulva kaptak is 6 hónapos kisfiút.
2020. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!