Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ajak- és/vagy szápjpadláshasad...

Ajak- és/vagy szápjpadláshasadékos babát örökbefogadnátok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ajakhasadékosat igen, ismerek egy lányt, akinek nagyon szépen meglett műtve, egy kis vágás látszódik már csak neki, meg egy picit olyan, mintha az egyik oldalt mindig húzná/fintorogna a szájával, de hát ugye, ennél jobban nem nagyon lehet megcsinálni. Viszont ennek ellenére nagyon szép, őt sem zavarja.

Szájpadláshasadékról nem tudok nyilatkozni, olyannal nem találkoztam még, nem tudom azzal milyen lehetőségek vannak.

2020. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még jöhetnek válaszok.

*szájpadhasadék (félreolvastam)

2020. dec. 13. 10:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez egy viszonylag "könnyen" orvosolható betegség, megműtik és később szinte nyoma sem lesz.b
2020. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Hat, ha ez a kérdés felmerül benned, akkor nem nagyon kellene örökbefogadáson gondolkodni....Ha saját gyerek lenne, nem tartanád meg?
2020. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es: Persze, hogy megtartanám, de ettől még nem kell mindent beikszelni a lapon.
2020. dec. 13. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Persze hogy nem kell beikszelni. Válassz egy kék szemű, szőke, hogy diplomás szülőktől származó tökéletesen egészséges gyereket.
2020. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Én két és fél éves korában fogadtam örökbe az ajak-és szájpadhasadékos lányomat.
2020. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Attol fugg. Sokszor ez csak egy tunet, tarsulhat hozza ertelmi fogyatekossag is (tanultam rola, ezert tudom). Foleg a szajpadhasadeknal van ez egyebkent.

De, nem minden esetben termeszetesen, van amikor tenyleg csak ennyi a baj, es mutettel remekul orvosolhato.

2020. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Szájpadhasadékom van,logopédia, néhány műtét, de ennyi. Semmi értelmi vagy bármilyen egyéb fogyatékosság nem jár vele együtt.
2020. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül. :)

Nekem a kisebb (esetleg közepes) veleszületett testi fogyatékosságok vagy betegségek (ajakhasadék, enyhébb dongaláb, ujjhiány, kisebb szívprobléma stb.) beleférnének abszolút. Mindegyik kategóriából ismerek gyerekeket, szülőket. Persze több a teendő néha, de ugyanolyanok mint más gyerekek, a szüleik meg imádják őket!

2020. dec. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!