Tehtetek ez ügyben valamit?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott gyerek vagyok,viszont a mostani gyámomnál nem érzem magam egyáltalán jól.Úgy bánnak velem mintha púp lennék a hátukon és ellenségesek velem...

A kérdésem lényegében az,hogy én tehetek-e valamit hogy elkerüljek innen?



2021. febr. 4. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor hivatalosan orokbefogadtak és a családoddal van problémád? Csak nekem olyan fura, hogy a gyám szót használod.
2021. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbefogadtak, akkor nincs gyámod, hanem örökbefogadó szülöd, azt meg nem lehet lecserélni, jogilag ugyanaz, mintga biológiai szülö lenne.

Ha netán nem örökbefogadtak, hanem nevelöszülöknél vagy (ök sem a gyámjaid!), akkor a gyermekvédelmiseknél tehetsz panaszt

2021. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen,hivatalosan örökbefogadott vagyok,és igen,a családdal van problémám.
2021. febr. 4. 11:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a gyámügynél ugyanúgy panaszt tehetsz, mint bárki.
2021. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint én keverem a dolgokat,azt hittem a nevelőszülő és a gyám ugyan az😅
2021. febr. 4. 11:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogalomzavarban vagy.


Ha örökbefogadtak, akkor ők a szüleid.


A nevelőszülőknek az a foglalkozásuk, hogy állami gondozott gyerekeket nevelnek. Ezért ők pénzt kapnak havonta.


Gyámot pedig nem cselekvőképes gyerek/felnőtt(!) mellé rendelnek ki, aki dönt helyette.

2021. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
De neked már nem nevelőszülőd van hanem "anyukád" és "apukád". Amikor náluk laktál akkor nem derült ki, hogy nem érzed ott jól magad? Akaratod ellenére fogadtak örökbe? Vagy ezt most, hogy kell elképzelni? Csak mert gyermekvédelem területén dolgozom és őszintén érdekel..
2021. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben tulajdonképpen neked még csak nem is nevelőszülőd van. Csak simán szülőd. Nem tudom ment felre nálatok, de sajnálom. Egyébként kamaszoknál biológiai szülő esetén vannak ilyen korszakok amikor a gyerek úgy érzi ot mindenki gyűlöli és le se sz....Szoval azért próbáld meg higgadtan is átgondolni a problémát. Nem tudom mennyi idős vagy és mikor fogadtak örökbe, illetve mi a pontos gond, de hidd el minden szülő-gyerek viszonyban vannak problémák.
2021. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Neked örökbefogadó szüleid vannak, NEM nevelőszüleid (gyámod sincs)!
2021. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mondtátok,hogy nem nevelőszülőm van.Még ő is azt mondja hogy a nevelőszülőm.Azt is olvastam,hogy csak ilyen "lázadó" kórban vagyok.

Ez a 6. hely ahol vagyok már ugyanis 4 éves korom óta elvettek a szüleimtől,mivel nem alkalmasak gyereknevelésre..Azóta bejártam az országot és volt egy pár Nevelőszőm(gondolom azért kerültem el tőluk mert nevelőszülők)Az tény hogy nem vagyok tisztában hogy mi merre e témában,azért érdeklődöm itt :D

2021. febr. 4. 11:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!