Ha egy 2 éves gyereknek meghalnak a szülei, hova kerül?

Figyelt kérdés
Kijön a rendőr és látja az egyedül maradt gyereket - hova viszik? Egy árvaházba rögtön? Ha van szomszéd néni/barát, aki nagyon szereti a gyereket, vigyázhat rá, lakhat nála azelőtt is, hogy az örökbefogadást elintézné hivatalosan?

2021. márc. 17. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Először nyilván a nagyszuloket egyéb rokonokat keresik, hívják. De nyilván nevelőszülőknél igyekeznek elhelyezni ideiglenesen. Azért az ritka szerintem hogy valakinek egyetlen rokona se legyen, aki felneveli. Persze sajnos előfordul 🙁
2021. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha a rokonok nem akarják, a (nem rokon) barát meg igen, akkor lehet nála a gyerek? A rokonoknak kötelessége gondoskodni róla?
2021. márc. 17. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ha kimegy a rendőr, akkor elviszi a gyereket, mert nem hagyhatja egyedül, főleg nem egy autóbaleset helyszínén, de otthon sem. Elkezdik felkutatni a rokonait, ahogy elkezd körbeérni a hír, hogy meghaltak a szülök jó esetben több rokon, esetleg barát is jelentkezik. Elsősorban rokonoknak adják, akivel közeli kapcsolata van, esetleg járhatna a megszokott közösségbe (pl bölcsi), stb.


Ha senkije sincs, akkor intézet ahol jó esetben nem lesz sokáig. Egészséges 2 éves gyerek jó családból hamar kell valakinek. Ennek az átfutása szégyenletesen lassú tud lenni, egy évet is eltölthet a rendszerben.

2021. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhivatalt értesíti a rendőrség és ők intézkednek a továbbiakban. Átmeneti otthonba tehetik, amíg nem tisztázódik, hogy van-e rokon és tud, akar róla gondoskodni. Egyik rokonnak sem kötelessége gondoskodni a kicsiröl még a nagyszülőknek sem.

Szerintem ez jogilag nem egyszerű, hogy akkor lehet-e a barátnál a kicsi. Ebben nem vagyok otthon, de szerintem nevelőszülőknél helyezik el vagy marad a gyermekotthonban.


Ha pedig ilyen van, akkor keresd fel az illetékes szervet, ők tudnak felvilágosítást adni. Lehet, hogy nevelőszülőnek kell jelentkezni és akkor hozzád küldii, de ez tipp.

2021. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

És amíg felkutatják a rokonokat (1-2 nap) a rendőrségen marad? Elég kicsi még, ki vigyáz rá nap közben? Rendőrök?

2021. márc. 17. 19:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mehet rokonhoz, legalábbis remélem, én már tesómmal megbeszéltem bármi ilyen van akkor ő első perctől kezdve felneveli, szóval remélem mehetne oda azonnal.
2021. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerintem elviszik egy neveloszulohoz arra az 1-2 napra is. De szerintem nem tart olyan sokáig ma Magyarországon megtalálni valakinek a szüleit vagy testvéreit.
2021. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a rendőrségen van, hanem csecsemőotthonba, vagy nevelőszülőhöz viszik arra a pár napra is.

(Nevelőszülő vagyok.)

2021. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gugliztam neked kérdező. Okiratba lehet ezt foglalni. Ha ettől félsz, akkor okiratban bárkit megnevezhetsz a gyerek gyámjának halálod esetére. Pl a legjobb barátnődet.



Papír nélkül a gyerek életéből más ismerős is lehet, ha nincs rokon, szóval a szomszéd néni is befogadhatja elvileg, ha addig részt vett a gyerek nevelésében, teszem azt rendszeresen vigyázott rá.

2021. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen amúgy ahol nem egyértelmű a testvér vagy szülő ilyen esetben en inkább lepapiroznam, mert az állami malmok nagyon lassan bírnak ő tolni szegény gyerek addig meg senyved a rendszerben.
2021. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!