Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire számítsak egy 2 éves...

Mire számítsak egy 2 éves gyereknél, ha esküvőre vagyunk hivatalosak?

Figyelt kérdés
Kislányunk jövő nyáron lesz 2 éves de előtte 1 hónnappal lesz egy esküvő amire hivatalosak vagyunk. Az igazság az hogy eddig se vittük nagyon sehova főleg a vírushelyzet miatt, de szerintem ha ez nem lenne akkor se mennénk, mert férjem eléggé félti. 2 hetente haza szoktunk menni 2 órára kb a szüleimhez de máshova sose vittük. Elég nagy esküvő lenne két helyszínen is amik azért nincsenek közel egymáshoz. Közeli családtag nősülne szóval nyilván ott a helyünk és a kislányunknak ők a keresztszülei. Őt szeretnék koszorúslánynak, gyűrűvivőnek. Igaz hogy lenne segitségunk mert anyóséknál lakunk így ők is tudnak rá vigyázni, de félek hogy nyűgös lesz a szertartáson meg a lagzin. Egy majdnem 2 éves gyereknek így nem fog felborulni a napirendje? Meddig fogja bírni a lagzit, mikor fog így fürödni aludni? Első gyerek így nem vagyok tisztában ezekkel.
2021. márc. 16. 10:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Jaj ne takarózz már azzal, hogy első gyerek! Nem vonja maga után hogy értetlen, életképtelen legyél semmi kreativitással.


Mi van akkor, ha felborul EGY NAP a napi rendje?

Neked semmi dolgod nincs , hogy mindig mindent ugyanúgy csináltok minden nap?


Attól hogy a Tescoba nem viszed, még kirándulni meheznétek, hogy legalább távolról lásson embereket, halljonhangokat, ne csak a megszokott dolgokat, mert vissza fog ütni.

2021. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Te ismered lányod, te tudod, hogy milyen a temperamentum, de szerintem még piszkosul korai erről beszélgetni. Majd jövő tavaszra meglátjátok, hogy mennyire lesz érett a kisasszony.

Az én 2 évesem pl 10 percet se tud megülni egy helyben, így a szertartásra nem vinném, mert szenvedés lenne neki, hangoskodna, így szenvedés lenne a párnak is.

Van gyerek, aki simán elvan 1 órát is csendben a padon, szóval ez a lányodtól függ.

Mi úgy csináltuk, hogy szertartás alatt a nagyi futkározott vele odakint, azután elmentünk a lagziba, azt élvezte, táncolt,kint játszott a gyerekkel, vacsi után hazavittük és nagyi lefektette aludni, mi meg visszamentünk bulizni.

Attól, hogy 1 nap nem pontban 7 órakkor fürdeted, még nem lesz baja! Ha alapjáraton nem szokott a hangzavarhoz, tásasághoz, akkor lehet jobban járnátok, ha otthon hagynátok, nem biztos, hogy élvezné a nagy felhajtást.

2021. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Szegény gyerek....
2021. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Kétéves kisgyereket koszorúslánynak, gyűrűvivőnek nem akarnék. Kicsi hozzá.

Viszont minden további nélkül ott lehet veletek. Én a helyedben hátulra ülnék a polgári ill. egyházi szertartáson, és ha esetleg nem tudna csöndben lenni, diszkréten kivonulnék.

A lakodalmon addig legyen, amíg bírja. Ha látod, hogy kezd kipurcanni, akkor vidd el aludni. Ha anyósodék tudnak rá vigyázni este és éjjel, akkor te simán vissza is mehetsz mulatni.

2021. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Ez a túlféltés annyira szánalmas... Na meg ettől az apuci pici hercegnőjétől is hányni tudnék... Már bocs.
2021. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%
Hogy nevelted eddig? Ja...sehogy...így jártál
2021. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is az egyik legrosszabb kor hogy lagziba menj vele.

Egész nap csak utána loholnal, ilyen korú gyerek már akaratoskodik és nehéz ahhoz is hogy csak megfogd és arrébb vidd, és még nem érti meg hogy mit miért szabad/nem szabad.

A gyereknek persze nem lesz semmi baja de én szülőként a végén két napig pihennem ki az tuti, akkor meg minek?

Ha csak fél éves lenne akkor is könnyebb lenne, de egy 4-5 éves nagy orvossal is egyszerűbb megértetni hogy most nem az van instant amit ő akar.

Szóval én legfeljebb gratulálni mennek oda a szertartásra ha nagyon fontos nekem az adott személy.

2021. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, kétszer olvastam el. Tehát most 7-8 hónapos a gyerek, de már azon aggódsz, hogy 2022 (!) nyarán mi lesz vele a lagziban.

Ráadásul 2021 márciusában kérdezed ezt meg, amikor még azt sem tudjuk, 6 nap múlva nyithatnak-e a ruhaüzletek, szépségszalonok.

2021. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ritka hülye kérdés, a gyereked még csak 0,5 éves. Ki tudja mi lesz 1,5 év múlva? Gyűrűvivőnek nagyon pici lenne, még az sem biztos, hogy nagyobb lányokkal együtt bemegy a templomba.

Az, hogy mennyire társaság kedvelő lesz, pörgős nem tudhatod, egy ekkora gyereknek meg azt sem tudod kiszámolni, hogy milyen napja van még reggel sem, ez már a dackorszak, lehet egész nap hisztizik, és semmi sem jó neki. Az, hogy nem a megszokás szerint altatod, fürdeted egyszer, az nem számít, de állandó felügyelet kell mellé, és olyan hely, ahol le lehet tenni pihenni.

2021. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Hogy jön ide, hogy hányadik gyerek? A negyedik gyereknek nem számít a napirendje, csak nő, mint a gaz, vagy hogy képzeled?


Egyébként mi voltunk 2 és 1 éves lányainkkal esküvőn, csendben voltak a szertartás alatt, aztán szépen megvacsiztak, táncoltak az apukájukkal, hazafelé az autóban (2,5 órás út) aludtak. Aznap este nem fürödtek, nem haltak bele. 😄 Éjfél körül értünk haza, gyors peluscsere, pizsi, pár korty víz és mentek az ágyukba aludni. Vendégként ugyanígy csinálnám most is, de feladatot nem adnék még a 3 évesemnek sem.

2021. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!