Valaki tud erre értelmes magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy örökbefogadással kapcsolatos csoportban, és nem egyszer nem kétszer láttam már azt, hogy 2, 3 vérszerinti testvér kerül ugyanahhoz az örókbefogadó szülőhöz. Sőt, pár hónapja olvastam egy olyan megjegyzést hogy "ha majd a vsz anyukának megint születik babája 😊..." (itt arról volt szó, hogy majd ő is a megjegyzést író párhoz fog kerülni)


Itt jön a kérdés... aki nem tudja felnevelni a gyereket az minek szül kettőt, hármat, vagy négyet? És itt szeretném leszögezni, hogy fehér gyerekekről van szó, a kisebbségen nem csodálkozom... Na de ezeket az anyukák nem tudják hogy meg is lehetne előzni a terhességet? Igen, tudom hogy védkezés nélkül is teherbe lehet esni, na de ne mondja senki hogy NORMÁLIS védekezés mellett állandóan teherbe esik valaki. A nőgyógyásznak, védőnőnek nincs ehhez egy-két szava? (A fent említett családok gondozott terhességből kapták a gyerekeket).


Szóval adott a kérdés: nem lenne egyszerűbb megelőzni a terhességet? Megértem, hogy egy gyerek becsúszik, na de hogy 4...

Úgy látszik egyes felnőttekre jobban ráférne egy szexuális felvilágosítás mint a tinikre.


2021. ápr. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A védekezés pénzbe kerül, a szexelés nem.

Másrészt meg sok nö van, akit nem érdekel, hogy terhes lesz-e, mert eleve nem akarja felnevelni.

Ha megszületik, örökbe adja és ezzel elintézte.

A nögyógyász meg a védönö meg nem tudnak helyette védekezni, ha meg terhes, megint mit tudnának tenni? Ha lenne is "szavuk" hozzá - akármit is értesz ez alatt - , nem érdekli öket.

2021. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem mondják el? :D


Nőgyógyászaton dolgozom. Igen, próbálunk felvilágosítást tartani nekik, de egyik fülön be, másikon ki.

2021. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik ilyen nőt konkrétan a cigin kívül nem érdekli semmi. Totál szar telibe mindent. A védekezést is. Már a 3. gyerekét nevelik idegenek.
2021. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem lépj ki abból a csoportból. Nyilvánvalóan nem vagy örökbefogadó, különben jobban átlátnád és átéreznéd az életadó anyák jellemző szocioökonómiai helyzetét, életviteli, társadalmi és kapcsolati problémáit.
2021. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De, átérzem, csak erre a kérdésre szerettem volna választ kapni :)
2021. ápr. 15. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha azt gondolod, hogy a sokadik állami nevelésbe kerülő gyerek után is újabbat szülő nő problémája egyszerűen annyi, hogy nincs kellően felvilágosítva a védekezésről, akkor fogalmad sincs az egész problémakörről, ami ide vezet. Ez nagyon, nagyon összetett szocioökonómiai probléma, amit egyébként csak súlyosbít az ilyen hozzáállás. Az ilyen életvitel gyökere a gyerekkori környezetben, hátrányos szociális helyzetben, tanulási problémákban és egyebekben gyökerezik, sőt az ő szüleik hasonló helyzetére vezethető vissza. Az meg, hogy ez így alakult, evolúciós alkalmazkodási folyamatokra vezethető vissza: rossz szociális helyzetben lévő embereknek mindig több gyereke születik (statisztikailag), mint a jobb helyzetben lévőknek. Pont azért, mert sokkal kevesebb erőforrást tudnak a gyerekekre fordítani - nemcsak pénzügyit, hanem időt, energiát, nevelést is. Hogy ez miért van így, azt most kissé hosszú, akik ezzel foglalkoznak, disszertációkat, tankönyveket írnak a témáról.

De ha örökbefogadó lennél, ezzel nagyjából tisztában lennél. Ahogy azzal is, hogy egy örökbefogadás sikerességét alapjában ássa alá, ha az öf szülő ítélkezik az életadók felett. És akkor még a pszichés és kapcsolati problémákat nem is érintettem.

Szóval nem kell jónak tartani sem elfogadni az élethelyzetüket, de ítélkezni sem szabad, és pláne nem megvetni őket.

2021. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Itt van róla egy jó írás, hogy a szegénytelepeken hol akad el a védekezés:

[link]


Itt sok cigány lakik, de nem mind. Ők abból a szempontból jó helyzetben vannak, hogy a cikk írójának alapítványa segít nekik megszervezni a dolgokat. Ahol nem ennyire szegények, ott meg azért könnyebb.


Itt van még kettő, ha többet olvasnál:

[link]

[link]

2021. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezem senki felett. Valóban nem vagyok örökbefogadó, soha nem is leszek az. Közvetetten érint a téma, mert a családunkban van egy örökbefogadott gyerek, és érdekel a háttere, ezért foglalkozom ezzel.


Gondolom te örökbefogadó vagy (vagy ügyintéző), és részt is vettél a tanfolyamon, láthatólag sikerült az érzékenyítés is az életet adó szülők iránt.


Értem ezt a szociális hátteret, de aki megtapasztalta már milyen kemény kihordani egy gyereket, annak azt hittem van annyi esze, hogyha nem kell neki gyerek (a következő akit majd megint örölbead) akkor legalább tesz valamit ellene, mert önmagában a terhességnek és a szülésnek is életreszóló következménye van, nem is beszélve a lelki dolgokról. Egy szar gyerekkor ne legyen már ürügy az emberi életekkel való játszadozásra. Egy 9 hónapnyi terhesség és a gyerekről való lemondás után elgondolkodhatna az ember, hogy na akkor ezt többet ne... Persze most azokról beszélek akiknek 60 feletti az IQ szintje.

2021. ápr. 15. 19:42
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, nem vagyok igazán érintett a témában, de négy gyereket szültem. Nekem a terhességek egyáltalán nem voltak kemények, az utolsó két-három hétben nehezen mozogtam, de ennyi volt az összes probléma, a szülések is gyorsan, könnyen lezajlottak - szóval számomra a terhesség-szülés leginkább pozitív élmény volt.


Nem mindenkinet akkora trauma, akiket meg nem igazán érdekel, hogy mi lesz a gyerekkel szülés után, az a terhesség alatt sem csinál magának problémát.

2021. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Mi örökbefogadó szülőként mondom a mi kisfiunk szülő anyja fehér. Ő volt a 7. terhessége, van 2 idősebb testvére aki nem került gondozásba de nem anya, hanem rokonok nevelik, 4 terhességet eldobott, és jelenleg is terhes (így lehetséges, hogy ismét minket fognak hivni).


Mondanám, hogy ha valaki felelőtlen és teherbe esik úgy, hogy tudja ugysem tartja meg legalább kihordja és nem az abortuszt választja, és egy pár életét örökre megváltoztatja.. de nem, mert mi esetünkben látszik hogy 8 terhességnek a felét elvetette, így őt sem tudom megérteni, hogy lehet valakinek ilyen lelki világa :(

2021. ápr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!