Valaki tud erre értelmes magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy örökbefogadással kapcsolatos csoportban, és nem egyszer nem kétszer láttam már azt, hogy 2, 3 vérszerinti testvér kerül ugyanahhoz az örókbefogadó szülőhöz. Sőt, pár hónapja olvastam egy olyan megjegyzést hogy "ha majd a vsz anyukának megint születik babája 😊..." (itt arról volt szó, hogy majd ő is a megjegyzést író párhoz fog kerülni)


Itt jön a kérdés... aki nem tudja felnevelni a gyereket az minek szül kettőt, hármat, vagy négyet? És itt szeretném leszögezni, hogy fehér gyerekekről van szó, a kisebbségen nem csodálkozom... Na de ezeket az anyukák nem tudják hogy meg is lehetne előzni a terhességet? Igen, tudom hogy védkezés nélkül is teherbe lehet esni, na de ne mondja senki hogy NORMÁLIS védekezés mellett állandóan teherbe esik valaki. A nőgyógyásznak, védőnőnek nincs ehhez egy-két szava? (A fent említett családok gondozott terhességből kapták a gyerekeket).


Szóval adott a kérdés: nem lenne egyszerűbb megelőzni a terhességet? Megértem, hogy egy gyerek becsúszik, na de hogy 4...

Úgy látszik egyes felnőttekre jobban ráférne egy szexuális felvilágosítás mint a tinikre.


2021. ápr. 15. 15:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
66%

Tanárnő voltam vidéken (csak voltam, mert már nem a szakmámban dolgozom). Tudnád, hogy hány olyan gyerek van, akit nem szakítanak ki a vérszerinti családjából, holott tudni lehet, hogy anyuka alkoholista, drogos, apuka rendszeresen ki-be jár a sittről, alkoholista, drogos és gyakran félholtra veri a gyerekeket és anyukát bemindenezve. Az 5 gyerek ugyanabban a piszkos pólóban és nadrágban jött egész héten iskolába, enni csak azt esznek, amit a HHH miatt az iskola menzáján ingyen kapnak. Ha apuka dühbegurul és elagyabugyálja őket, akkor azon a héten már nem mennek iskolába. Védőnő, gyermekjólétisek a vállukat vonogatják és kézdezik ,,az intézetben jobb volna nekik?" és minden megy tovább.

Rengeteg ilyen eset van és nem, nem gondolkodnak előre, hogy mi lesz a gyerekekkel. Sőt, a lányok 13 évesen már terhesek vagy 2 havonta abortuszra járnak. Csak szülnek a semmire, a reménytelenségbe, a nyomorba. Mert ezt látják a környezetükben kb. mindenkitől és számukra ez a normális.

2021. aug. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!