Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadás dokumentálva...

Az örökbefogadás dokumentálva van valahol?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, ha rossz kategóriába tettem, de itt láttam legjobbnak.

Olyanoktól várok választ, akik jártasak abban, hogy régen (1930-as évek végéig) hogyan zajlott a nevelőszülőkhöz adás Magyarországon.

Egyik nagyszülőmet nevelőszülők nevelték. Az érdekelne, hogy vajon az ő családnevét(ami az enyém is) vajon a biológiai szülei, vagy a nevelőszülők után kaphatta? Valahol lehet erről bármilyen dokumentum? Nem tudom régen mi volt a szokás.

Megkérdezni már sajnos nem tudom az érintettet, tehát az nem opció, hogy kérdezzem meg a nagyszülőt.


2021. máj. 10. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod helyileg hol született, menj be a jegyzőhöz, ott tudnak segíteni. Születési anyakönyvi kivonatában (a nagy könyvben) szerepelnie kell.
2021. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 Köszönöm szépen. A születési hely és idő megvan. Ha valóban ki tudják így adni, akkor megérdeklődném. Azért akartam biztos lenni ebben, mert sokat kéne utaznom. Az kellemetlen lenne, ha elmennék és nem mondanának nekem semmit.
2021. máj. 10. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon is fel lehet hívni, és érdeklődni, hogy egyáltalán lehetséges-e. Levéltárban is tárolhatnak erről infókat. A családfa kutatást ott szokták kezdeni.
2021. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 Neked is nagyon köszönöm!
2021. máj. 10. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez izgalmas, en is terveztem ilyen teren kutatast. Az en nagymamamat is orokbe fogadtak es az igazi szuleirol semmit nem tudunk. (1930-ban szuletett). Nekem sok a munkam, igy nem volt meg erre idom, de irj majd legyszi, h mennyire jartal sikerrel. Kivancsi vagyok es drukkolok💕
2021. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 Köszönöm! Írni fogok, hogy mire jutottam. Remélem te is megtalálod majd amit keresnél. 🤗
2021. máj. 17. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az egyházat (is) javasolnám, akkoriban mindenkit megkereszteletek.
2021. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!