Ha terhes lennél, de nem tudnád felnevelni rendesen a gyereket, akkor hajlandó lennél megszülni és örökbe adni?

Figyelt kérdés

Például nincsen meg a megfelelő anyagi helyzeted hozzá és a párod nem szeretné a gyereket. Meg véletlenül csúszott be (nem védekeztetek megfelelően vagy kiszakadt a gumi).


Esetleg 18 éven aluli vagy, nincsen jövedelmed és a szüleid nem akarnának segíteni felnevelni a gyereket.


Vagy inkább elmennél abortuszra?



2021. jún. 23. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen abortusz, na nem majd megjárom a poklot és majd akkor odaadom valakinek, utána sokkal rosszabb lesz, egy abortusz meg csak egy rutin műtét és az csak egy sejtcsomó, viszont ha már ott van és a kezemben tartom a babát onnantól vége lenne ha elvennék
2021. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
73%

Abortusz.

3 gyerekem van de elnem tudom képzelni, hogy oda tudjam adni, ha már megszületett.

2021. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom beleképzelni magam a helyzetbe (szerencsére), így lehet, hogy adott esetben másképp döntenék. Férjnél vagyok, tervezett baba, anyagilag is belefér, de egy idegen kedvéért nem csinálnám végig a terhességet. Szerencsére problémamentes, de nem tudok már kb egyik oldalamon se aludni, nem mehetek (melegvizes) strandra, nem napozhatok, nem ihatok alkoholt, nem edzhetek (úgy, ahogy előtte). Nem kínlódnám ezt végig azért, hogy utána odaadjam valakinek a gyereket.
2021. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
71%
Most nyugodtan kövezzetek meg de én az abortuszt választanám. Az is borzasztó lenne de én nem tudnék úgy élni hogy tudom van egy élő gyermekem akit más nevel mást hív anyának. Tiszteletem minden nőnek aki az örökbeadás mellett dönt, döntene.
2021. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
53%
Én igen. Nem tudnék úgy tükörbe nézni és tovább élni, hogy tudom, megöltem a saját gyerekem. Inkább örökbe adnám.
2021. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
67%

Nem, mert:

-ha már a kezemben tartanám nem biztos, hogy eltudnám engedni

- hacsak nem tűnik el X hónapra akkor tudni fogják, hogy terhes voltam. Nem nagyon tudnám kezelni, hogy esetleg megkérdezik, hogy mi lett a babával, miért nem én nevelem stb

2021. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

Abortusz.

2021. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
68%

Én ismerek egy ilyen gyereket. Tini anyuka (hozzáteszem jómódú család, nem c.) szülés után a kezébe sem adták, meg sem mutatták, mert nem kérte. Talán azt sem tudja fiú vagy lány lett.

Egyből elvitték a csecsemő osztályra a babát, anyuka a nőgyógyászaton lett elhelyezve. Pár óra múlva (fél nap) haza is engedték és ennyi. Többet nem hallottunk róla.


A gyereket az ismerős neveli, tudja hogy örökbefogadták és boldog gyerekkora volt\van. Most már tini.


Ha valaki lelkileg nem bírja elviselni az abortuszt, mert van ilyen, szerintem nem elítélendő és főleg nem nevetséges ez sem, annak lehet, hogy így könnyebb. Hiszen nem akart anya lenni, tehát nem gondolnám, hogy számít kit szólít anyának. Sosem látta a babát, akit kihordott. Mert kb. ennyi neki. Nem a gyereke, hanem egy baba, akit megszült.

2021. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
65%
abortusz, ha még időben lennék. ha már kicsúsztam, akkor felnevelem. nem tudnám örökbeadni, nem tudnék azzal a tudattal élni hogy valahol a világban ott rohangál a saját vérem, és nem is tud rólam. szerencsére olyan országban élek ahol az állam fogja a kezed, ha bajba kerülsz. ha Mo-n élnék, visszaköltöznék a szüleimhez ha máshogy nem menne.
2021. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
56%
Abortusz. Bár sosem voltam olyan felelőtlen, hogy ne figyeljek rá, hogy öltöztessük fel a gyíkot egy bizonytalan kapcsolatban. A tudatos gyerekvállalás előtt eléggé kicsapongó szexuális életem volt, mégis tudtam, mi az a védekezés.
2021. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!