Milyen feltételekkel adják vissza a babát?

Figyelt kérdés

Ha szülés után lemondtam róla, de 6 hétig még meggondolhatom magam, és a 5. hét 4. napján "visszakérem" a babát.

Ilyenkor feltétel, hogy már be legyen rendezve a gyerekszoba, vagy elég ha csak a nagyon alapok vannak meg, kiságy, pelenka, ruhák? Babakocsi, babakád nincs


2021. aug. 20. 13:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
15%
19 vagyok, szerintem is!
2021. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
43%
Nem örökbefogado családhoz kerül ilyenkor a baba, hanem nevelőszülőkhöz, akiknél csak ideiglenesen van elhelyezve
2021. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
29%
Örökbefogadókhoz kerül. Én magam is örökbefogadott vagyok, tudom, hogyan működik a rendszer.
2021. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

22!


Attól függ. Ha lemondott róla és örökbe adta, akkor bizony az örökbefogadó szülőkhöz kerül.



Igen, szörnyű érzés lehet az örökbefogadó szülőknek, hogy mégsem lesz az övék a gyerek. De ezzel tisztában kellett lenniük, hiszen elmondják minden jelentkezőnek, hogy a vérszerinti szülő 6 hétig meggondolhatja magát. Igen, xar nekik. De még mindig a gyerek érdeke a lényeg és a gyerek érdeke alapesetben az, hogy vérszerinti szüleivel nevelkedjen.

2021. aug. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
32%
De most akkor tutibiztos soha többet nem jön elő a betegség? Csak és kizárólag a terhesség meg a szüles hozhatja elő? Vagy mi? Mi lesz később? Én ezt nem értem. Eddig odaadtad volna egy idegennek, mert te nem tudod felnevelni. Most hogy a szüléskor nem lettél beteg, hirtelen mégis fel tudod. Ezt csak én nem értem...?
2021. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%

25!


A terhesség és a szülés iszonyatos hormonális sokk. Nem mindenkire hat egyformán. A kérdező bepánikolt. Mivel egyedülálló, nem volt mellette senki, aki az átlag nőt ilyenkor segítené.

2021. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
64%

"De még mindig a gyerek érdeke a lényeg és a gyerek érdeke alapesetben az, hogy vérszerinti szüleivel nevelkedjen."


Én örökbefogadott vagyok, babakoromban kerültem a szüleimhez. Csodálatos életet kaptam tőlük, egyetemre járok, mindenem megvan. 18 évesen felkerestem a szülőanyám, kedves nő és hálás vagyok neki, hogy megszült, de örülök, hogy nem ott nőttem fel. Az biológiai fateromat nem is ismeri, van 4 kisebb féltestvérem (ők is 2 különböző apától), a lakókörülményeik finoman szólva is szörnyűek. A féltestvéreim még iskolások, bukdácsolnak, nem sok reményük van egy normális életre. Szóval nem, nem feltétlenül az egy gyerek érdeke, hogy a biológiai szüleivel éljen, én például soha nem cserélném el az életem arra, hogy a biológiai rokonainál éljek.

2021. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
42%

27!


Olvasd el megegyszer azt a mondatot. Szerepel benne egy lényeges szó, kiemelem neked ide, jó? ALAPESETBEN. Mondjuk 1000 gyerekbol 1 az, aki jobban jár az örökbefogadással és nem lesznek soha miatta önértékelési zavarai. A maradék sajnos igen gyakran enye vagy súlyos mentális problémákkal küzd miatta egész életében.

2021. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
63%

"Mondjuk 1000 gyerekbol 1 az, aki jobban jár az örökbefogadással és nem lesznek soha miatta önértékelési zavarai."


1000-ből 999 jobban jár az örökbefogadással. Komoly alkalmasságin kell átmenni az örökbefogadóknak, nem kerülhet akárhová egy gyerek. Kamaszkoromban nyilván nekem is ott volt a sérelem, hogy miért mondott le rólam a vér szerinti anyám, de miután megkerestem, teljesen meg tudom érteni és hálás vagyok neki. Nem csak én vagyok ezzel így, szinte minden örökbefogadott így látja, mivel vannak örökbefogadott-találkozók, ott szóba jön ez is. Ajánlom az orokbe.hu-t, ott sokat megtudhatsz, ha érdekel a téma.

2021. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
44%

29!


Nem nyitok errol vitat, nincs igazad. Te csak egy oldalt látsz, en tobbet. De örülök hogy te épp a kivétel vagy.

2021. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!