Létezik átmeneti örökbeadás?

Figyelt kérdés

Amikor úgy néz ki, hogy az anyuka nem bírja felnevelni a babát és egy átmeneti időszakra / pár évre akár nevelőszülőknèl van vagy valamilyen szervezetnél akinél látogathatja az anya, majd amikor stabil körülményeket tud biztosítani a gyereknek akkor visszakaphatja és folytathatja a nevelèsèt?


Eddig csak olyan orokbeadasokrol olvastam ahol végleg le kell mondani a gyerekről.

Majd pedig gyászoló anyukák kommentjeit arról, hogy megbantak, hogy orokbeadtak gyereküket. De mégis mit csinalhatott volna máshogy akkor ha egyszer nem tudta volna felnevelni?


Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy létezik középut ahonnan még visszakaphatod a gyereked?



2021. aug. 22. 12:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%
20 én megértelek mégha hibáztál is. Ezek könnyen beszélnek míg nem élik át a helyzetet. Nem én,de egy ismerősöm 1 éves gyerek mellett lett özvegy,tönkrement,kirúgták,senkije nem maradt. Meghozta a döntést. Nevelőszülőhöz adta, rá másfél évre került vissza hozzá
2021. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Majd beszélni fogok szakemberrel, hogy mondja el milyen lehetőségeim vannak és segítsen dönteni, melyik lenne a legmegfelelőbb a babának.
2021. aug. 22. 18:30
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

Megint csak magadról beszélsz, csak rólad van szó.

Arra nem fondolsz, hog a GYEREKED mit fog átélni, hogy neveli valaki a születésétől kezdve, őt hívja Anyának, ő tanítja beszélni, ő tanítja járni, időnként jön egy idegen nő, aki meglátogatja, akiről azt mondják, hogy ő Anya, de neki az lesz az Anya, aki 24/7-ben vele van. Ahogy nyílik az értelme, felfogja, hogy nem is az az anyja, akit annak hitt, hanem a másik, aki néha meglátogatja, de nem vele él. Aztán egyszer ez az idegen elviszi magával, kiszakítja a családból, ahol addig élt.

Van nevelőszülő ismerősöm…el sem tudod képzelni, mit élnek át azok a gyerekek, akik állami gondozásban nőnek fel.

2021. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
5%

Igen, van ilyen és kicsit sem annyira szörnyű, mint beállítják..


Pont olyan, mintha "nagyihoz" kerülne a gyerek az első fél évben, tök jelentéktelen, ki gondoskodik róla! Anyám nevelte az uncsitesómat, amíg a tesója külföldön volt az első egy évben, csodás kapcsolatuk volt mindig is, irigyeltem.. nekem sosem volt ilyen anyámmal, pedig babakorom óta nevelt..


Na meg külföldön bevett dolog a bölcsi párhónapos kortól, meg a dadusok.. Ha naponta látogatod, esténként fürdeted, szerintem nem nagyon érdekli a babát az ilyesmi, ha nagyobb lesz semmi jelentősége nem lesz, ki volt vele, ahogy az örökbefogadott gyerekeket sem érdekli, hogy párhónaposan ki gondoskodott róla, ha nem mondják neki, nem is tudják..


Visszakapni nehéz, ha belehúzol menni fog. Sokaknak azért nem megy, mert olyan körülmények közül jönnek, illetve kisebbséghez tartoznak, egyszerűen rosszabb kezdőhelyzetben vannak, onnan meg nehéz kimászni. Akit érint a továbbtanulás, annak esélyesebb, hogy menni fog, mert jó képességű, szerencsésebb helyzetből indul.


De az is lehet, hogy még terhesen rád talál a szerelem, na meg az is, hogy elmegy a baba, vagy rossz lesz a genetikai eredmény..


Necces az egész. Támogató szervezetet keress, direkt ilyen helyzetekre vannak, első körben az anyán segítenek, aztán a babán.


Tudjuk, hogy a legjobbat akarod a babának, még, ha azt gondolod, az nem is te vagy rögtön, csak idővel válsz azzá!


Akik itt szemétkednek, azok babára várók, meg tájékozatlanok, 12 éves kor alatt nem igen kerülnek nevelőintézetbe gyerekek, meg az is már gyermekotthon, alig vannak bennük, mert családokhoz osztják ki őket, nevelőszülőkhöz! Nem olyan vészes az, és nem befolyásolja hosszú távon a kapcsolatod a gyerekeddel! Én úgy könnyíteném, hogy vennék neki holmikat, megkérném, hogy azokat használják, és vennék öblítőt is, hogy fix illatuk legyen, ha pedig majd magamhoz tudom venni a kicsit, vinném a cuccait és továbbra is azt az öblítőt használnám, hogy otthon illat vegye körül!

2021. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta látogatod, esténként fürdeted, szerintem nem nagyon érdekli a babát az ilyesmi, ha nagyobb lesz semmi jelentősége nem lesz, ki volt vele, ahogy az örökbefogadott gyerekeket sem érdekli, hogy párhónaposan ki gondoskodott róla, ha nem mondják neki, nem is tudják..


Ez nem így megy, hogy naponta lehet látogatni, meg fürdetni a gyereket... Van előre megszabott időpont a kapcsolattartásra. Akkor van lehetőség találkozni a gyerekkel, és ennyi. Ha ez 2 hetente 3 óra, akkor annyi... Ha esetleg hazaadják hétvégére, akkor az. De ezt nem a szülő dönti el, hanen a gyám és a gyámhivatal.

2021. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
#23 Igazából nem értem miért támadsz ennyire, miközben csak próbálom az előttem lévő lehetőségeket felmérni és csak érdeklődni, mielőtt végleges döntést hoznèk. Természetesen majd a szakembertől is megkérdezném, hogy mi milyen hatással lenne a gyerekre és gondolom ő is mondaná magától, ha valamilyen döntésem nem tartja jónak. Senki nem mondta, hogy én majd állami gondozásba adom a gyerekem. Erről is csak több infót akartam megtudni.
2021. aug. 22. 21:27
 27/28 anonim ***** válasza:
30%
25ös, biztosan lehet ügyesen csinálni, beadványokkal kérni, jelezni, hogy SOKAT akarsz kapcsolatot tartani. A problémás családoknál, alkohol, mélyszegénység, bántalmazó kapcsolatok, megviselt gyerekek adnak kevesebb időt, és a többieknél többet! Plusz talán egy rendes nevelőszülő, aki valóban hazagondozni akarja a kicsit, többet is engedne kicsivel, mint amennyit megszabtak!
2021. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Plusz talán egy rendes nevelőszülő, aki valóban hazagondozni akarja a kicsit, többet is engedne kicsivel, mint amennyit megszabtak!


Ez nem így megy. A nevelőszülő keze meg van kötve. Nagyon komolyan szabályoznak mindent, konkrétan a gyám jóváhagyása nélkül orvoshoz sem viheti a gyereket. Másrészt egy nevelőszülőnél nem ritka, hogy több gyerek is van. Ismerősi körben 3 nevelőszülő van, az egyiknél épp 6 gyerek tartózkodik, 3 a minimum. Szerinted van arra kapacitásuk, hogy minden nap kapcsolattartásra mászkáljanak? Vagy azt hiszed, otthon fogadják a szülőket? Ezt nem gondolhatod komolyan. Ha kiadnák a nevelőszülő lakcímét, szerinted mennyire lenne biztonságban? Hány család járna oda óbégatni, "visszavenni" a gyerekét?

2021. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!