Van esélyem eltitkolni, hogy leszbikus vagyok, hogy örökbefogadhassak?

Figyelt kérdés

Az új törvény óta így biztos nem lehetne gyerekem, de ha nem beszélek a páromról, akkor lehetséges?


Idősebb gyereket szeretnék örökbefogadni, mert ők senkinek sem kellenek (én is gyerekotthonban nőttem fel, mert 6 évesen lettem örökbefogadható, de mindenki 3 alatti gyerekeket akart csak).


Szóval 5 és 10 év közti gyereket szeretnék örökbefogadni (én 29 vagyok, a párom 30), ha úgy tennénk, mintha egyedülálló lennék, akkor van esély?



2021. okt. 1. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanannyi esélyed van leszbikusként mint egyedülállóként, de amúgy ne gondold hogy nincs házlátogatás meg ilyesmi egy ilyen folyamatnál.
2021. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenbe nem jó hazudni. Előbb utóbb kiderül a turpisság.
2021. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom, hogy már egyedülállók sem fogadhatnak örökbe (pont emiatt).
2021. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Fogadhatnak örökbe. Nem értitek. A homoszexuálisok eddig is csak egyedülállóként fogadhattak örökbe. Csak most hátrébb sorolódtak az egyedülállók. Eddig ha a megyében nem találtak házaspárt a kicsinek, kerestek a megyében egyedülállót. Most ha nem találnak a megyében házaspárt, akkor országosan keresnek házaspárt, és ha az sincs, csak akkor egyedülállót. Tehát újszülöttre, csecsemőre, aki egészséges, egyedülállóknak most 0 az esélye. Ha kimondták volna, hogy egyedülállókat nem szeretnénk örökbefogadóként látni, az tisztább lett volna. Ez így a sunyi megoldás, mert mondhatják, hogy dehát fogadhatsz örökbe, pl azt a kis borsodi cigány fogytékos ötévest... csak rád vár...
2021. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Úgy olvastam a törvényt, hogy egyedülálló örökbefogadhat egyedi elbírálás alapján, de a gyereknek először a lakhelyénél keresnek házas szülőket (ez ugye csak heteró pár lehet), ha ilyen nincs, akkor országosan házas szülőket (még mindig csak hetero), és utána az egyedülálló szülő. Mivel a kisbabákra országosan biztosan előbb találnak hetero párt, így kisbabára tényleg esélye sincs, plusz nem tudom az egyedi elbírálás mit jelent, de azért meg lehet próbálni, az idősebb gyerekre szerintem országosan lehet esély.

De mivel nő vagy, megfontolnám a lombikot is, társszülővel. Nekem meleg férfi ismerősömnek van gyereke leszbikus anyától, lombik programoztak.

2021. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nagyjából 0 esélyed van.Leszbikus ismerősnél is forszírozták miért egyedül,de akkor még diszkriminatív lett volna. Most az új törvények miatt kifejezetten szűrni fogják ( van pszichológiai alkalmassági) meg hát utánkövetés is.

Én a helyedben mondjuk tuti külföldi donor spermában + lombik gondolkodnék.

2021. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A pszichológiai teszten sokmindent kiszűrnek. Nyilván nem azt, hogy lány párod van, hanem, hogy valamit titkolsz, valami nem stimmel. Eléggé összetett a vizsgálat. Olyan dolgokból szűrnek, amire nem is gondolnál. Rajzok, kártyaválasztasok, beszélgetések. Ha meg valami furát éreznek, vissza fognak hívni újabb tesztre, beszélgetésre, és megpróbálnak utánajárni.
2021. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%

4-5 jól írta


[link]


Egyébként biztosan meg van az oka, hogy nem saját gyerekben gondolkoznak, hiába nők!

2021. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha én leszbikus lennék, biztos, hogy titkolnám a jelenlegi magyar helyzetben, szerintem nem nehéz eltitkolni és az esélyeket növelheti.
2021. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Neeem szeretnék vér szerinti gyereket, mikor tudom, hogy rengeteg gyerek van, akit senki nem fogad örökbe, mert már nem kisbabák. Nem is a vér szerinti rokonságot tartom egy család alapjának, engem pl. a vér szerinti anyám 4 évesen otthagyott az intézetben, mert az új pasija nem akart engem is nevelni. Szóval nekem ők pl. sosem voltak család, ellenben a nővérem (semmi vér szerinti rokonság nincs köztünk), akivel együtt nőttünk fel a gyerekotthonban, ő nekem családtag. Ő vigyázott rám, ő volt ott, mikor beteg voltam, nem az anyám. Szóval nálam a "vér" abszolút nem számít.



Engem az a rész aggaszt, mikor Novák Katalin őfelségének személyesen kell dönteni az örökbefogadási kérelmemről.

2021. okt. 1. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!