Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen igazán nevelőszülőnek...

Milyen igazán nevelőszülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Nyilván, tudom olvasni a cukormázas blogokat meg az intézetek leírását a hivatásról, de biztos nem ennyire szép és csodás minden. Érdekelne a teljes kép.

Nagyon sok rosszat hallottam gyerekek (már felnőttek) tapasztalatairól a rendszerben, rettenetes nevelőszülőkről, traumákról és társairól, ezért gondolkozom azon, hogy én is belevágjak, hátha egy kicsit jobb és biztosabb környezetet tudok adni azoknak, akik hozzám kerülnek.

Mivel 24 vagyok, ha belevágnék is kisgyermekek kerülnének hozzám, érdekelne a velük való tapasztalat, és hogy a rendszer maga mennyire engedi a nevelésüket? Valamelyik kommentben írták, hogy abszolút nem engedélyezett semmilyen nevelési módszer, de ez olyan furán hangzik. Vagy csak a kommentelő verni próbálta a gyereket és emiatt került bajba amit így támad meg?



2022. szept. 27. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Saját tapasztalatom nincs, de én nem is tudnék belevágni. Ismerőseim tapasztalatai ég és föld. Az egyiknél (ez már régen volt) egy fiú felnőttként rettenetes dolgokat mesélt el. Annál intézetben is jobb helye lett volna.

A másik ismerősöm esete mostani. Születése óta vannak náluk, sajátjaként szereti őket, de örökbe nem fogadhatják, és mennek tovább hamarosan. A pár férfi tagját ismerem, hát megrendítő. A gyerekek szaladnak elé, szeretik, igazi apjuk lett, és ha most elveszítik ezt a szülőpárt, az szerintem óriási trauma lesz. Semmivel nem másabb, mintha bárki ovis korú gyerekét vinnék el, hogy mostantól itt laksz, ők nevelnek. Mármint a gyermekek érzéseit tekintve nem más. Szerintem ez túl nagy kegyetlenség.

2022. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ.

Sajnos, ha a rendszert nem tudjuk megváltoztatni, az is valamennyi könnyebbség ha tudjuk, hogy a nevelőszülők maguk alkalmasak egy egészséges otthont nyújtani, a gyermeket bárhova és bármikor küldjék.

Nem vitatom ez mekkora törés lehet mindkét félnek.

2022. szept. 27. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, aki nevelő szülő. Ő maga is így nőtt fel és már családanyaként, 3 saját gyerek után döntött úgy, hogy nevelőszülő lesz. 11 neveltje volt eddig. Tőle nem vittek el egyet sem, mondjuk 10 év feletti gyerekek kerültek mindig hozzá.
2022. szept. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Csemianya ***** válasza:
29%

Segíteni Jóóó.

De Csak TISZTA Szívvel.

Tapasztalat.

2022. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Nagyon remélem ez a része meg van nálam. És köszönöm a válaszodat, egyet értek a véleményeddel, de nem igazán erre irányult a kérdésem.
2022. szept. 28. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját tapasztalat, de közeli barátomék nevelőszülők. Néha nagyon nehéz, mert sokszor nem babát és kisgyereket "kapnak", hanem tizenéves gyerekeket. Ugye ők kapásból nem túl jó háttérből jönnek, nevelni már nem is nagyon lehet őket. Velük sokszor van/volt probléma, voltak drogos, verekedős és hasonló ügyek. De persze ugyanúgy vannak "jó" gyerekek is, de ez így nagyon nehéz dolog, nagyon elszántnak kell lenni, ha valaki nevelőszülő szeretne lenni.
2022. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
És mennyit van ott a gyerek? Pár hónapot ?
2022. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nevelőszülőt ismerek a munkám miatt. Vannak közöttük kiemelkedően jó nevelők, és sajnos a vannak akik nem hivatás szerűen űzik, sajnos ők vannak többségben. Van olyan család, ahol 5 gyermek van és mind az ötöt úgy neveli és gondozza a nevelőszülő, ahogy a sajátját is gondozta, s van olyan is ahol 2 gyerek van és kutyába sem nézik őket, zabigyereknek hívják őket, bántalmazzák. Ezek a rossz tapasztalatok a pénzre vezethetőek vissza. Sajnos ha a pénzért hozzák ki őket, nem lesz jó sorsuk, és traumákat szenvednek el ezek a gyerekek. Borzalmas történetek vannak...


Azonban, ha te szívvel lélekkel tudnád ezt csinálni, lelkiismeretesen, nem lehet probléma. Ezeknek a gyerekeknek csak pár jó szó kell, a csillagokat lehozzák. Csak egy kis melegség kell nekik, hiszen sokan ebben a világban csak a rosszat tapasztalták még meg. Ha úgy gondolod, hogy tudnál nekik jót okozni, és a te lelkedet is jóval töltenék meg, még akkor is ha néha nehéz velük, akkor vágj bele.

2022. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
#1 Bocsánat, véletlenül pontoztalak le, ellenkezőjét akartam 🌹
2022. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!