Szerintetek miért vágyom arra, hogy egyszer megismerjem az életet adó anyát?

Figyelt kérdés
Szeretném egyszer megismerni a lányom vér szerinti anyukáját. El szeretném mondani neki, hogy mennyire hálás vagyok a felelősségteljes döntéséért. Kislányom titkolt terhességből született, mindannyian tudjuk, hogy ezek a krízisterhességek tudnak elég csúnyán is végződni az újszülöttre nézve. Ő viszont úgy döntött, hogy új esélyt ad neki egy boldog életre. Én mérhetetlenül hálás vagyok ezért. Sokat gondolok rá így ismeretlenül is, amikor a lányomat nézem, hogy vajon gondol rá, van eszében? Megbánta, hogy lemondott róla? Olyan sok kérdésem lenne, de mindenekelőtt úgy érzem, hogy köszönettel tartozom neki.
2022. dec. 29. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg sosem fogod megismerni.

Esetleg ha írsz neki egy levelet, odaadod annak a szervezetnek aki segített és atadjak neki (persze teljesen névtelenül) bár nem hiszem hogy van erre lehetőség.

Szép tett volt tőle, esetleg mondj el érte egy imát, de nem tudsz többet tenni sajnos.

Biztos rengeteg erő kellett ahhoz hogy lemondjon róla, de így ismeretlenül is nagyon büszke vagyok rá 🥰

2022. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
93%
Először is,abban egyetértek veled,hogy hálás vagy, mert egy krízisterhes nő felelősségteljes döntése volt.És itt ennek a történetnek a gyereked kb 18 éves koráig, vagy még tovább, fel sem szabad merülnie,csak akkor mikor a gyereked szeretné megkeresni,akkor támogatod ebben, de nem sugallod neki ötletként.A saját magad életét könnyíted meg, ha semleges maradsz az életadó nő felé.
2022. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Elég beteg dolog hálásnak lenni valakiért aki eldobta magától a gyerekét. Egyrészt.


Másrészt. Szerinted neki jól esne ha csak úgy felbukkanna a semmiből valami túlbuzgó némber és a múltjával kapcsolatban traktálná? Amire nyilván nem büszke, igyekszik maga mögött hagyni? Annyira sok ész azért nem kell ahhoz, hogy kitaláld, vajon miért nem a nyílt örökbeadást választotta. Annyira abszurd ez a szituáció, elképzelni se tudom. Egyáltalán, mit vàrsz, hogy a nyakadba borul?

2022. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 babyboom567 ***** válasza:
84%

4-es válaszló.

Akik örökbeadnak gyereket, azok nem dobják el, hanem képesek felfogni, hogy az ők nem tudják megadni a gyereknek a minimumot sem.Sem érzelmileg sem anyagilag.Az örökbeadás egy nem várt gyerek megszületése után, gyerek szemszögéből a legjobb(az ilyen nem várt gyerek szemszögéből az abortusz a legjobb ,de a krízisterhességek mindig későn derülnek ki).És lehet jönni azzal,hogy az anyai szeretetnél nem kell több, de ez f..aszság,ettől éhenhalnak,és mindenki szenved,vagy egy bántalmazó nyomorgó családban lesz belőle egy emberi roncs.Ennek ellenére én sem tartom jó ötletnek(kifejezetten rossz ötlet)hogy a kérdező ajnározza, és megkeresse az életadó nőt.

2022. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ajnározni nem kell a szülőanyát, de nálunk nyílt öf volt, így ismerem... Én tudom miről ír a kérdező... Annak ellenére, hogy ismerem.. tudtam milyen körülményei miatt kellett ezt a döntést meghoznia: tudom mi az a hála érzés, amit a kérdező ír.. azaz érzés, hogy (mivel nálunk nyílt öf volt) ránk bízza a gyermekét... Hálás vagyok neki... iszonyú hálás... én ezt meg tudtam neki mondani.. de teljesen átérzem a kérdező érzésit... de ne ezen agyalj :) élvezzétek az életet... és majd eljön az idő amikor köszöntetet tudsz majd mondani.. <3
2022. dec. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem önértékelési gondod lehet.


Saját magaddal szemben van valamiféle ellentét, hogy nem tartod magad jó anyának, vagy talán azért, mert nem te szülted, de szeretnél sajátot is szülni.


Az is lehet, hogy a szülés élményének hiányában nem tekintesz magadra igazi nőként, mivel kissé olyan a kérdésed, mintha a gyerek biológiai anyjára a testvéredként tekintenél!


Vagy esetleg egyedülálló férfi vagy, és úgy ámblokk hiányzik a nő az életedből, meg a gyerekéből is az anyuka?

2023. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!