Akkor is fogadhatok örökbe gyermeket, ha amúgy termékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Megfogalmazódott bennem, hogy ez nem kizáró ok e. Remélem nem.
2023. jan. 11. 16:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

#7 Magyarországon nincsenek árvaházak. Jó lenne, ha ezekkel a fogalmakkal tisztában lennének az emberek.

A legtöbb gyermek, aki állami gondoskodásban él, nevelőcsaládoknál nevelkedik. Ha ott nem tud, akkor csecsemő-, gyermek- vagy lakásotthonokban. Árvaházak már nincsenek.

Amúgy vitatkoznék egy későbbi válasszal is. Igenis van karitatív örökbefogadás, amikor valaki szánt szándékkal idősebb, beteg vagy más szempontból olyasféle gyermeket vállal, akiért a legtöbb jelentkező nem kapkod. Ők az igazán jó emberek, bár tény, hogy jobb, ha tudják, mire vállalkoznak. Tényleg nem könnyű egy traumatizált kisgyermekkel. De azért sokan megoldják.

2023. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, én nem hiszek a karitatív örökbefogadásban. Egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatban egyáltalán nem merülhet fel, hogy a szülő a gyereket "megmentette". Van a jócselekedeteknek helyük, de az nem ez.

Én is becsülöm azokat, akik direkt pl.downos gyereket fogadnak örökbe, de ők el szokták mondani, hogy ők ilyen gyereket akartak. Nem megmenteni akarták a downos gyereket, hanem felnevelni egyet, mert az nekik (a szülőknek) öröm.

2023. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
65%

"Azt hittem egyértelmű, hogyha gyereket szeretnék, akkor gyereket fogadok örökbe. Mondjuk azt hittem ezt nem kell magyarázni :D"

Oké, akkor máshogy fogalmazok. Akkor fogadj örökbe, ha anya szeretnél lenni. Nem megmentő, nem jótündér, hanem anya. Ugyanolyan anya, mint a többi x milliárd a világon, azzal a különbséggel, hogy a gyereked nem a te hasadból született. De a hozzá való viszonyodnak ugyanolyannak kell lennie.

Ahogy egy vér szerinti gyerek esetében sem merülhet fel olyan szempont, hogy azért szülöd, hogy "teljes élete lehessen" (nem is értelmezhető ez így), úgy az örökbefogadottnál sem lehet jelen ilyesmi. Nem egészséges.

2023. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!