Akkor is fogadhatok örökbe gyermeket, ha amúgy termékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Megfogalmazódott bennem, hogy ez nem kizáró ok e. Remélem nem.
2023. jan. 11. 16:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szia!

nem találtam ilyen tiltást. Parancsolj, egy kis olvasnivaló:

[link]

2023. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Lehet örökbe fogadni csak ha jól tudom az újszülött kisbabákra nagy a várólista és ott előre veszik azokat akinek nem lehet gyereke.
2023. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizáró tényező.
2023. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az oldalt már olvasgattam. Én sem láttam tiltásként, csak felmerült bennem, vajon mit fognak szólni hozzá.

Igazából nem szeretnék kisbabát. Mindenképpen 3-4 évesnél idősebb gyermeket szeretnék örökbefogadni.

2023. jan. 11. 17:19
 5/13 anonim válasza:
100%
1es vagyok: Igazán nincs mit, elvégre erre való ez az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel. :)
2023. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Azt ugye tudod, hogy ezekkel az örökbe fogadható 3-4 évesekkel nem szivárványos vattacukor az élet? Nagyon kemények. Traumatizáltak, kötődési problémásak, szinte mindig vannak magatartási és tanulási nehézségeik.

Szóval ha csak azért akarsz ennyi időst, mert ők már értelmesek te pedig meg akarod úszni a pelenkázást, akkor ezt egy kicsit jobban gondold át.

2023. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

3-4 év egyébként is nehéz életkor, de egy árvaházban nevelkedett gyereknél meg pláne.

Viselekdési zavar, kötödési problémák, magatartási nehézségek, esetleg agresszió (akár felnőtt, akár a kortárs irányába),de hogyha akár abúzus is előfordulhat - igen, sajnos ilyen korban is, nem kell ahhoz tinilánynak lenni, hogy a nagyobb kortársak bántalmazzanak.

2023. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, és pont azért szeretnék magamhoz/magunkhoz venni egy gyermeket, hogy ő is teljes életet élhessen, egy olyan családban, ahol tényleg szeretik.

Több ilyen gyerekkel is találkoztam már. Az egyik ismerős szülei több ilyen gyermeket gondoznak. Igaz, ők hivatásos szinten, de nem kevesebb szeretettel.

2023. jan. 11. 18:09
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

"pont azért szeretnék magamhoz/magunkhoz venni egy gyermeket, hogy ő is teljes életet élhessen, egy olyan családban, ahol tényleg szeretik."

Jaj csak ezt ne! Azért fogadj örökbe, mert gyereket akarsz, és ne azért, hogy "megments egy kis árvát." Az ilyennek soha nincs jó vége.

Ha segíteni akarsz, legyél hivatásos nevelőszülő. Jótékonykodásból viszont tilos örökbe fogadni, és remélhetőleg ezt már a pszichológus is szűri.

2023. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha nem akarnék gyereket, hanem csak "megmenteni", kutyát is fogadhatnék örökbe, nem?

Azt hittem egyértelmű, hogyha gyereket szeretnék, akkor gyereket fogadok örökbe. Mondjuk azt hittem ezt nem kell magyarázni :D

2023. jan. 11. 20:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!