Örökbefogadhatnánk?

Figyelt kérdés
Barátaink jelezték, hogy van egy kisbaba, akinek balesetben meghalt az anyukája. Az apuka nem szeretné nevelni, mert neki csak teher. Lehet ilyet, hogy megegyezünk az apával és megkapnánk a babát? 15 éve várunk babára és most jelentkeztünk örökbefogadásra, de ott még részleteket nem mondtak. Jött ez a lehetőség, ami az apának és nekünk is jó lenne. Nem tudjuk kivitelezhető-e Magyarországon ez. Köszönjük, ha válaszoltok!
2023. febr. 4. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Azt hiszem, hogy ehhez a gyámhivatal bekapcsolása elengedhetetlen.
2023. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nyílt örökbefogadással alapítvanynál szerintem igen.
2023. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha csak most jelentkeztetek örökbefogadásra, akkor még nincs határozatotok, hogy alkalmasok vagytok rá. Így nem.
2023. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nyílt örökbefogadás esetleg.
2023. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmassági határozat nélkül esélytelen.
2023. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van már örökbefogadói határozatotok? Anélkül nem adoptálhattok.


(Nyílt örökbefogadásnál csak újszülöttet lehet örökbefogadni.)

2023. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs határozat, családbafogadással magatokhoz vehetitek, utána nyílt örökbefogadással,ha minden megvan, akkor nyílt örökbefogadás a TEGYESZ (vagy egy alapítvány) közvetítésével.
2023. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Azért valahol szomorú, hogy ilyen esetben is kell egy alkalmassági vizsgálat valami bürokratikus feljebbvalóságtól. Ha bármi oknál fogva nem tudom nevelni a gyerekem, miért nem dönthetem el én, hogy kinek szeretném átadni a gyámságot? Elvileg erre lenne a keresztszülő is, nem? Hogyha esetleg meghalok, ők neveljék a gyereket. Mert bennük bízom. Mert ők ismerik. Mert én őket tartom alkalmasnak.

Ezeknszerint ha mondjuk holnap meghalnék, akkor a gyermekeimet megkapbá valami idegen házaspár, akit a gyámhivatal alkalmasnak talál (vagy többet fizet) ahelyett, hogy mondjuk édesanyám vagy a testvérem nevelné őket?

2023. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ha valami történik a szülőkkel, és családban marad a gyerek, ott nem örökbefogadás történik, csak gyámok lesznek. (Persze a gyámhatóság ott is meggyőződik arról, hogy megfelelőek-e a körülmények.) Az teljesen más, mintha egy vadidegen párnak akarja adni valaki a gyerekét.

2023. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, ha meghalnál, csak akkor lesz örökbe adható a gyermeked, ha nem él és nem fellelhető semmilyen rokona, aki alkalmas lenne és vállalná is a gyámságot. Ha van nagymama, nagynéni, más rokon, nincs miért aggódnod.
2023. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!