Ha egy NEM rokonom, hanem közeli ismerősöm megjelöl engem a végrendeletében, mint a gyermeke gyámját, és oda kerül a sor, hogy érvényesíttetni kell a végrendeletet, én lemondhatok a gyerekről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye a kérdés, bocsi. A gyerek még ráadásul nem is létezik, csak az egyik ismerősömnek elmentek otthonról, és kitalálta, hogy ha meghal, akkor legyek a (még) nemlétező gyereke gyámja. Ha majd erre szükség lesz, én mondhatom azt, hogy köszi de nem kell a gyerek? Amúgy is úgy tudom, hogy hivatalosan mindegy mit ír, akkor is a gyerek apja lesz a gyámja. Érzem, hogy fogom kapni az ívet rendesen, meg is értem, de tényleg érdekel hogy ilyenkor mi van.

2023. ápr. 24. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2023. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem ilyen nincs. Mármint hogy valakit gyámnak kijelöljön, aki nem családtag. Családba fogadás létezik, amikor a közeli rokon (nagymama, nagynéni) neveli a gyereket, de olyan, hogy Julika, aki amúgy senkije, magához vegye, nem lehetséges. Akkot meg pláne nem, ha van apuka a képben, aki hajlandó is lenne nevelni.

Úgyhogy ezen felesleges izgulni.

2023. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, lemondhatsz az "örökségről".😂

Ha a gyereknek van élő szülője, akkor hozzá kerül,mert nincs szükség gyámra. Az apa nem gyám lesz, hanem teljes értékű szülő. Gyámság kérdése akkor merül fel, ha az apa lemond a gyerekről, vagy alkalmatlan a nevelésre. De gyámságra senki nem kötelezhető, te sem.

Szóval fölöslegesen aggódsz, ettől függetlenül akkor lennél korrekt, ha még mielőtt beleírna, tisztáznád vele, hogy te ezt nem vállalnád, ne írjon bele. (Ha mondjuk nincs hivatalosan apa, akkor másban tudjon gondolkodni, mert az attól függetlenül előfordulhat, hogy egy egyedülálló anya meghal és valóban fontos kérdés lehet neki, hogy mi lesz akkor a gyerekével.)

2023. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Még a saját gyereked neveléséről is bármikor lemondhatsz, nemhogy olyanéról, akihez rokoni kapcsolat sem fűz.

Ahogy már mások leírták, ez nem így működik.

2023. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. igazad van. Én mondtam neki, hogy ezt nem tudom eldönteni, hogy egy nemlétező gyereket vállalnék-e, ki tudja, mit hoz az élet. Köszönöm!
2023. ápr. 24. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ott kezdődik, hogy gyerekről nem lehet vegrendelkezni.

Gyamkijelelo nyilatkozatot tehetnek a szülők a gyamhivatalban, de az sem kötelező érvényű. Eleve kell az adtuk megnevezett személy beleegyezese és alkalmassága, de a gyamhivatal simán dönthet úgy, hogy másnál jobb helye van, pláne ha az a más egy verszerinti rokon.

2023. ápr. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen csak a filmekben l3tezik.
2023. ápr. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
96%

És az apa nem gyám lesz. Az apa teljes jogú szülő.Még ha akarnád azt a gyereket, akkor is kb esélyed sem lenne.Az apával maradna vagy helyezik el nála.Ha az apa nem vállalja,vagy halott, vagy súlyos beteg,akkor jönnek a nagyszülők családba fogadással,ha ők nem tudják vállalni,akkor a vérszerinti rokonok.


Nekem 1 gyerekem van.Nagyon nagyon nehéz számomra a gyereknevelés,mások gyerekétől kiráz a hideg.De a saját unokámat/dédunokámat/tesóm gyerekét/férjem unokáját biztosan szeretettel felnevelném, ha meghal az anyja és/vagy az apja.(pl a férjem unokája sem hozzánk kerülne ha a szülei meghalnának, mert rajtunk kívül van 2 nagymamája,az egyik velük él és fiatal ,2 nagynénje,2 dédnagyija.Szóval biztos,hogy mi a sokadikak lennénk a sorba, és idegennek esélye sem lenne)


Jah, és üzenem az ismerősödnek, hogy NE vállaljon gyereket, ha épp meg akar halni.Óriási nagy kicse...szés a gyerekkel.

2023. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még olyan sincs, hogy beteg anyuka a biztos halála előtt meghagyja hogy ki nevelje a gyermeket ha ő az apát alkalmatlannak tartja. Tudom mert most volt sajnos egy ilyen az ismerősi körben.

Körbejártak, hogy mit lehet tenni, és a gyámhivatal semmit nem tehet. Az más kérdés hogy azóta apuka lemondott a gyermekről és nagymama neveli mert rájött hogy ez mivel jár

2023. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Baromságokat mond az ismerősöd. Az első probléma ezzel az, hogy nem létező gyerekről nem végrendelkezhet, teljesen mind1, hogy mi a téma. Ha már mondjuk 12 hetes terhes elmúlt volna akkor lehetne.


Egyébként nem értem miért nem mondod ennek az ismerősödnek, hogy hagyjon békén ezzel és amúgy is téged ne rakjon bele a végrendeletbe nem járulsz hozzá. Amúgy ha nem tudja a pontos adataidat (személyazonosító stb) akkor sztem alapból bukó az elképzélése.

2023. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!