Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » A gyermekotthonban nevelkedőkk...

A gyermekotthonban nevelkedőkkel mi lesz, amint betöltik a 18. életévüket?

Figyelt kérdés

Ha rossz kategória elnézést!


Ez a kérdés megfogalmazódott bennem, de nem találtam jobb kategóriát.


Pénz és mindem vagyon nélkül kimennek az utcára?

Vagy hogy?

Se tovább tanulni semmit nem tudnak..


2023. szept. 1. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van némi utógondozás, tehát nem 18 évesen kerülnek ki a rendszerből, hanem később. Kapnak némi pénzt is, hogy mennyit, az attól függ, hány évet voltak állami gondozásban. Azt nem tudom, mire elég.
2023. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom 21 éves korig van utógondozás, illetve kapnak egy kezdőtőkét.
2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Életkezdési támogatást kapnak, attól függően mennyi ideig voltak bent. Én is kaptam kb 20-30-40 ezer Ft-ot (nem emlékszem pontosan), pedig max 1 évig voltam, abból lett fedezze 18 évesen a szalagavatóm.
2023. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkapják az államtól a kezdőtőkéjüket, ami nem sok ugyan, de a semminél több.

Csak sajnos az a gyakori, hogy ilyenkor hirtelen megjelennek az apukák/anyukák, akik addig le se sz**ták a gyereküket, aztán gyorsan lehúzzák azzal a kis pénzzel, aztán hirtelen megint eltűnnek, mint szürke szamár a ködben :( A gyerek pedig ott marad pénz és család nélkül, ahogy a kérdező írja.

Volt régen egy Tampi becenevű emberkének blogja, aki egy ilyen intézményben dolgozott, durva dolgokat írt, betekintést lehetett nyerni ebbe a rendszerbe (de leginkább a hibáiba).

Azt olvasni többet ért mindenféle érzékenyítő tréningnél...

2023. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak utógondozó otthonok, ha dolgozik 21 éves koráig, ha tanul 24 éves koráig maradhat egy otthonban, szóval van még pár éve félretenni. De valóban nehéz egy intézményi környezetből mondjuk kikerülni egy albérletbe. Úgy tudom, sokan mennek haza a szülőkhöz, rokonokhoz, mert nincs hova, hiába voltak olyanok a körülmények, hogy ki lettek emelve.
2023. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!