Hogyan lehetséges az,hogy a vérszerinti nagymama megtalálja az örökbefogadott gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nyílt örökbefogadás volt. Pénteken megjelent egy nő az ovinál és célirányosan tudta kit kell keresni, tudta,hogy néz ki és oda ment hozzájuk beszélgetni,milyen szép kisfiú stb stb csak az lett fura a babyszitternek,hogy elkezdte mondani,hogy nem xy (a neve) arca van,hanem tiszta Tamáska. Aztán ezt elmondta vagy 5x és akkor már elindult vele a szitter haza és hívott rögtön és még ment utánuk és mondta gyereknek,hogy így

hívják az igazi apukádat, neked is ez a neved kéne,hogy legyen. Mikor már sírt a gyerek annyira megijedt akkor is mondta tovább,hogy ő a nagymamája és ne féljen tőle.Ilyen hogy lehetséges? Kitől tudhat ilyen információt? Kihez lehet fordulni? Lehet ilyen esetben távoltartási végzést kérni?



2023. okt. 15. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, ez zaklatás. Az óvónőknek meg a lelkére kötni, hogy ki viheti el a gyereket, nehogy gond legyen
2023. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Ha titkos örökbefogadás volt, akkor gondolom, TEGYESZ-en keresztül történt. Én MINDENKÉPP feljelentést tennék, ki kell nyomoztatni, ki adott ki illetéktelen személyeknek információt onnan. Mert máshogy nem történhetett. Ez súlyos bűncselekmény gyanúja.

Arra mindig ügyelnek, hogy ne egy kisvárosban, ne egy szűkebb környéken adják örökbe, ahol össze lehetne kötni a szálakat, szóval itt valaki köpött.

2023. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek, istenem :( ha vérszerinti is, de nagymama az ilyen? Ez zaklatás! Feljelentés mindenképpen! Utána mehet a távolságtartási.


Hallottam hasonló szituációt itt a városban. Súlyos mentális beteg anyuka kinyomozta, kik fogadták örökbe a fiát és megjelent az iskola előtt, amikor már nagy volt a gyerek (felsős), hozott egy kólát meg egy hamburgert, aztán bement a portára, hogy ő xy anyja, küldjék le a fiát. Ott a fiú képben volt, mondta, hogy nem az anyja, nem megy ki hozzá. Ott ks feljelentés lett a vége.

2023. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Tuti, hogy én is feljelenteném. Ha meg is akarná ismerni, akkor sem ez a módja, ezzel árt a gyereknek, fel sem fogja, vagy nem tudom. Ha vannak is érzései, akkor is a szülőket kellene keresni elsősorban, aztán ők döntenek. Így nálam elvágta volna magát, a közelébe sem engedném.
2023. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Információ több helyen kijöhet. Van rá konkrét példám, de mivel személyes, nem publikus. A rokonságomban véletlenül történt, tehát van amikor nyomozni se kell.

Ugyan biztos nem vagyok benne, de nagyon valószínűnek tartom, hogy lehet távolságtartást kérni.

Az óvónő meg (milyen szitterre gondolsz?) ne hagyja idegenekkel szóbaállni.

Nem írtad, ki vagy te a sztoriban. Ha ez ismétlődne, a költözést is meggondolnám, hogy ne zaklassák a gyerekem.

2023. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Úgy értelmeztem, hogy bébiszitterrel ment a gyerek haza az óvodából, és ezt figyelte ki az idős nő.

2023. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6#

Igen, ez eszembe jutott, de biztos nem voltam benne.


Rá is ugyanaz vonatkozik. Meg kellene vele beszélni, hogy aki a nő számára idegen, ne szóljon a gyerekhez.

2023. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Mivel nem nyílt örökbefogadás volt, a nagyi biztos levágta, hogy esélye nincs egyezkedni a szülőkkel, más lehetősége nem volt, bár ezért tönkretenni a gyereket, hogy ne bízzon többet az őt nevelő szüleiben..


Simán lehetett volna kedves idős néniként belopakodni a család életébe, normálisan, de mivel zárt örökbeadás volt, látszik, hogy nem véletlen mentették ki a gyereket onnan örökbeadással..


Mondjuk az is igaz, hogy ilyesmi beleőrülhet a gyerek más rokona is(nagyszülők, esetleges tesó). Én nem tudom hogy tudnék a lányom ilyen jellegű döntésével élni, mondjuk biztos nehéz lenne, de megoldanám, viszont valami rákos betegség esetén, vagy ha megtudnám, hogy az unokám hasonlít rám, nálam is bekattanna valami és keresném. Max annyi lenne, hogy én leszek a kedves idős néni a játszóról vagy írnèk neki levelet..


Én felkeresném a nagyit(szülőként), lehet hogy meghalt a fia, vagy rákos, vagy ilyesmi, és mondanám, hogy küldök képeket, videókat, de ha még egyszer meglátom távoltartásit fogok kérni.

2023. okt. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha odament hozzájuk, mikor kijöttek az oviból, nem feltétlen arról van szó, hogy leálltak vele csevegni, hanem letámadta őket. Ezt, amit elmondott, annyi idő alatt is elmondhatta, amíg a kocsiig elért a gyerekkel a szitter. Ha gyalog voltak, pláne.

Gondolom, teljesen le is blokkolt, hogy mi ez az egész.

2023. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nem nyílt örökbefogadás volt, a nagyi biztos levágta, hogy esélye nincs egyezkedni a szülőkkel, más lehetősége nem volt, bár ezért tönkretenni a gyereket, hogy ne bízzon többet az őt nevelő szüleiben"


Itt már nincs helye semmilyen egyezkedésnek. Egyvalakinek van joga kezdeményezni majd, a gyereknek.

A mondatod utolsó részét meg hogy gondoltad? Manapság már minden gyereknek megmondják, hogy örökbefogadott, ez az ajánlás. A kezdetektől ebben a tudatban nevelik. Szóval nem ezzel a közjátékkal tudta meg a gyerek, hogy őt adoptálták. Valószínűleg fel sem fogta, mit akart ez a nő, csak megijedhetett, hogy letámadta őket egy idegen ilyen furcsa szöveggel.

2023. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!