Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mi történik azokkal a gyerekek...

Mi történik azokkal a gyerekekkel akik árvaházban élnek és senki sem fogajda őket örökbe?

Figyelt kérdés

Tudom hogy furi egy kérdés és lehet hogy rossz kategóriába tettem ezért is bocsánat.

Úgy értem a kérdést hogy akik ott élnek akár hány éves koruk óta és senki sem fogadja örökbe őket, mi történik akkor mikor be töltik a 18 életévüket? Kidobják őket onnan mivel már nem "gyerekek"?

Vagy el küldik őket dolgozni, hogy mielőbb el mennyenek onnan?



2023. okt. 22. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem dobják ki őket. Utógondozotti ellátást kap(hat)nak, ameddig tanulnak. Aztán amikor elhagyják a gyermekotthont, akkor életkezdési járadékot kapnak.
2023. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Magyarországon NINCSENEK árvaházak!

Másrészt akik állami gondozásban élnek, azok többsége eleve nem örökbefogadható, mert a szülök nem járulnak ehhez hozzá.

Az ott élö gyekek 18 éves korig élnek az otthonban, utána elkezdenek önállóan élni, ehhez egy kezdötökét kapnak.

2023. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2 válaszoló.

1. 1 szóval sem írtam hogy magyarországon élek.

2. Azt nem írtam hogy szeretnék örökbe fogadni. Még csak egy 19 éves vagyok és ez a kérdés fel merült a szerencsétlen fejembe hogy hova a fenébe kerülnek 18 éveskoruk után mivel árvaházakba gyerekeket szoktak tartani... nem kell egyből így le támadnod az embert ráadásul így ismeretlenül...

2023. okt. 22. 17:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 1 válaszoló köszönöm szépen a válaszod.
2023. okt. 22. 17:15
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

A 2-es vagyok, teljesen lényegtelen HOL élsz, árvaházak sehol sincsenek.

Másrészt te kérdeztél rá arra, mi lesz azokkal, akiket nem fogadnak örökbe - erre írtam, hogy a legtöbbet eleve nem is lehetne örökbefogadni, ezért ilyen opció eleve nincs.

Harmadszor írtam, mi lesz velük 18 éves kor után.


Egyébként itt TE VAGY, aki eltámadja a másikat, én csak TÉNYEKET közöltem.

2023. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

24 èves korig van utogòndozàs. 18 èvesen tènyleg kaphatnak egyben egy nagyobb összeget, de sokan elverik, mert nem tanultàk meg a pénz kezelèsèt.

Akik gyermekottonban- nem àrvahàzban-èlnek, azok vagy nem örökbefogadhatóak, mert nem mondtak le ròluk a szüleik, vagy olyan bajuk van, ami miatt senki nem akarja őket örökbefogadni.

Sok àllami gondozott nevelőszülőnèl èl, nem tudom maradtak-e mèg Magyarorszàgon lakàsotthonok.

2023. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Magyar oldalon a magyar helyzetről tudunk írni. nem tudom hogy a te országodban hogy mennek a dolgok
2023. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Férjem barátjának a párja otthonban lakott.

Az anyja egy faszi miatt 12éves korában beadta. Az anyja nem egyezett bele az örökbeadás/örökbefogadásnak, így nem volt kérdés, hogy marad.

Ő 16évesen terhes lett. Így fogták, és kitették.

A gyerek apja elvette, hogy nagykorú legyen. Azóta önálló, most 23 éves (az más kérdés milyen életformát választott)


Tesója 2 évvel fiatalabb nála. Őt 18 éves koráig gomdozták. Erettsegi után elment dolgozni, onnantól semmilyen formában nem támogatták. Kitették, anyagilag sem támogatta senki.

2023. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

"maradtak-e mèg Magyarorszàgon lakàsotthonok"


Vannak. A szomszédunkban is van egy. Zajos egy társaság, sokszor kint van a rendőrség, hozzak vissza az elszökött 14-16 éveseket.

2023. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"18 èvesen tènyleg kaphatnak egyben egy nagyobb összeget, de sokan elverik, mert nem tanultàk meg a pénz kezelèsèt."


Meg az még nagyon gyakori, hogy a családja magához édesgeti a pénz miatt, aztán ha elvették tőle/elfogyott, mehet ahova akar.

2023. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!