Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért olyan borzasztó Magyaror...

X0 kérdése:

Miért olyan borzasztó Magyarországon az állami nevelés?

Figyelt kérdés

A magyar állami nevelésről még csak rosszat hallottam, egyszerűen rettenetesnek, borzasztónak írják. Mi benne a rossz? Régi nevén árvaház, mai nevén gyermekotthon. Máshol esetleg jobb?

Szerintem pedig, ha mondjuk valaki be akarja adatni magának a HPV oltást, ami ingyenes, de a szülei oltásellenesek és nem engedik, hiába próbál beszélni velük a gyerek, arra mondjuk az a megoldás, hogy bemegy a gyerek a Rendőrségre és megmondja hogy többet nem megy haza, vegyék fel az árvaházra. Köszi.



#árvaház #gyermekotthon #állami nevelés
dec. 18. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A második bekezdés hogy jön a kérdésedhez?

Egyébként a gyerek kérheti állami gondozásba vételét. De nem a rendőrségtől, a gyámhivataltól. Egyébként az ügyben is hozzájuk fordulhat, hogy be akarja adatni az oltást, ami az ő egészsége védelmében van, de a szülei nem engedik.

dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1: világos, de a gyámhivatal lehet hogy másik településen van, a Rendőrségnek meg kötelessége intézkednie.

A 2. bekezdés úgy jön ide, hogy arról nem tudtam, hogy van arra is lehetőség hogy ők engedélyezzék úgy, hogy a szüleinél marad, nem kerül állami gondozásba.

dec. 18. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Persze kötelessége.. Jelez a csaladsegitonek erről.

Megint okosak vagytok.

dec. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
Én nem vagyok oltásellenes, de a hpv oltást soha nem adatnám be még magamnak sem, nemhogy a gyerekemnek. Remélem több esze lesz majd annál, mint hogy ezért a rendőrségre loholjon. Ha nem, akkor pedig majd elgondolkozok, hogy hol rontottam el ennyire.
dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!