Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerikában (USA) sokkal...

Amerikában (USA) sokkal konzervatívabb és régimódibb a nevelès mint Magyarorszàgon?

Figyelt kérdés
Úgy értem sokkal korábban èrnek a gyerekek és gyakran elhanagokjàk öket, jobban támogatott a testi fenyítés és ott az sokkak durvàbb mint amit nálunk alkalmaznak testi fenyítésként, ráadásul legális is. Maga rendszer rettentöen beteg durva és diktatórikus ezèrt például ha a szülö bántalmazza a gyereket, simán az a következmény mint a “terepen“ címü sorozatban (amiböl egy rèszt sem láttam csak Tiktokon egy jelenetet) ha a gyerek kihívja a rendört még ö lesz megfenyegetve vagy egyenesen mèg bántalmazza is a rendör hogy mit képzel hogy a szüleire hívja a rendört. A kommentek az az a többezer komment a Youtube és Tiktok videók alatt ennél a jelenetnél mind a rendört támogatták ès sokan írták hogy az ö rendör rokonaik is így járnának el. Egyébkènt a valóságban ennél még sokkal durvàbb esetek is törtèntek ahok a szomszéd bàntalmazott egy 7 èves gyereket mert az szemetelt, majd az anya kihívta a rendört majd vègül az anyát tàmadta meg a rendör ès le is sokkolózta, lehet azèrz mert feketèk voltak hiszen az esez Texasaban volt. De ezek csak a mostani példák amelyek miatt felteszem ezt a kérdést de rengeteg hasonlò van. Gyakran 18 évest is kiraknak otthonról de az is gyakori hogy a gyerek 18 èvesen maga költözik ès ott ez szinte normális. Nem tartják normálisnak ha egy 16-19 éves fiú sír, pedig csak egy gyerek de ez a dèlieket ott nem érdekli. Alapvetöen maga a társadalom is durva ès agresszív ezért megvédeni se igazàn tudja egy szülö a gyerekeit mèg ha normálisan neveli se. Viszont ami furcsa hogy az internetes összehasonlító videókba vagy kérdèseknèl azt mondjàk hogy Amerikàban helikopteres szülök, vannak, elkènyeztett gyerekek és sokkak gyerekközpontùbb a társadalok mint Európában. Ezt tènyleg nem is èrtem hogy gondolhatjàk. Ha mèg Magyarországon is sokkal liberálisabb sokkal modernebb ès sokkal védelmezöbb a nevelés mint az USA-ban akkor hogy lehetne Európa átlagàhoz képest is gyerekközpontùbb az USA? Hogy mondhatják hogy Franciaországban például nem sokkal elkényeztettebbek a gyerekek mint az USA-ban hanem sokkal szigorúbb? Mitöl lennènek helikopteresek a szülök ha már gyakran kisgyerekek is dolgoznak, 10-12 èvesek, a gyerekmunka 16-20 èvesek körèben sokkal de sokkal gyakoribb mint Európában és korán el is költöznek, ráadásul a 18 èvesek 60%-ànak jogisja van és a szülö már engedi is hogy vezessen sokszor 18 alatt is? Már az amerikai filmekben is elèg szigorúak a szülök Nyugat-Európàhoz képest de a valósàgban talán Oroszorszàghoz kèpest is. Ezért érdekel miböl indult ki ez a tévhit Tiktok videókban és máshol is hogy az Amerikai szülök elkényeztetik a gyerekeik és helikopteresek?

2022. szept. 7. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A sok M1 nézés következményeit láthatjuk.
2022. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akik éltek például Nyugat-Európában és Amerikában is írjanak rèszletesebben ha lehet! Érdekelnek a tapasztalatok vagy hogy miböl eredhet ez a tévhit az interneten? Franciaországban például állítólag konzervatív a gyerenevelés és nem gyerekközpontú az internet szerint, de német ismerösök szerint sokkal elkènyeztetebbek a francia gyerek.
2022. szept. 7. 19:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Éltem az USA-ban is és nyugat európában is. Tök hülyeségeket írsz.
2022. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1-es ezt mire érted?
2022. szept. 7. 19:06
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as de ezt miért mem fejted ki? Hülyeségeket biztos nem írok mert nagyrészt tényszerü dolgokat írtam le amelyekböl lehez hogy téves következtetèst vontam le de nagyrészt az amerikai kommentekböl, hírekböl, és statisztikákból tájèkozódtam és ezek egy részét leírtam. De érdekel te hol éltèl Amerikàban és hol Nyugat-Európában és mit tapasztaltál.
2022. szept. 7. 19:22
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Úgy értem sokkal korábban èrnek a gyerekek

- honnan veszed?


és gyakran elhanagokjàk öket

- az mit jelent, hogy gyakran és mihez képest?


jobban támogatott a testi fenyítés

- nem


és ott az sokkak durvàbb mint amit nálunk alkalmaznak testi fenyítésként

- honnan veszed, hogy durvább és főleg, hogy sokkal? Milyen adat támasztja alá?


ráadásul legális is.

- nem


És ez még csak az első mondatod volt. A további agymenésedről ne is beszéljünk.

2022. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, Az hogy jobban támogatott a testi fenyítés statisztikai adat, 71% volt, 2012-ben, nálunk ez 60 körül mozog. Az hogy legális viszont tényállítás. A törvényeket sem ismered de agymenésnek nevezed amit leírtam. 19 államban még iskolákban is legális egyébként. Nèzz utána! Wikipédia is egyböl lehozza. A többit amit leírtam abból következtettem amit làttam/halottam. Honnan veszem hogy korábban érnek? 16 éves korban sok gyerek már vezet még náluk Tiktokon amikor a gyerek 20 èvesen kapta meg a jogsit és a szülei megengedték hogy vezesse az autójukat mindenki ki volt akadva hogy ök soha nem engednék a gyereküknek hogy ilyen fiatalon vezessen. 10 èvesen füvet nyírnak, újságot hordanak ki, 16-17 èvesen már rendes munkahelyeken dolgoznak stb... Nyilván ez ott sem mindenkire igaz de nálunk senkire se mert illegàlis volna 16 alatt ès 16 felett is csak 4 óràt dolgozhat de nálunk 18-20 èvesen is nagyon kevesen dolgoztak valaha bármit. Amerikàban ha jól tudom a külön költözés àtlagosan 21-22 èves korban törtènik, nálunk viszont ez 27-28 èv ez kár biztosabb mert több helyen is olvastam már ezt az adatot. Hogy sokkal durvàbban szokták verni a gyerekeiket honnan veszem? Ezt 100%-ban csak következtetem Internetes videókból ès komment szekciókból ami igaz hogy nem egy túl pontos adat de azért következtetéseket le lehet belöle vonni, azért ha tízezeren írják egy Youtube videó alá hogy mennyire helyes övvel megverni a rosszul viselkedö gyerekeket ráadàsul sok ilyen tèmájú videó alatt azért ne én legyek már a hülye mert ebböl mèg ha nem kizárt hogy tèvesen is de következtetèseket vonok le. Ott van például Tiktokon meg Youtube-on a “Shut up mom“ prank ami arról szól hogy az apa elött ezt mondják a gyerekek az anyának és rengeteg összeállítás van hogy milyen idegbetegen támadnak a gyerekeikre.
2022. szept. 7. 23:21
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

"jobban támogatott a testi fenyítés és ott az sokkak durvàbb mint amit nálunk alkalmaznak testi fenyítésként, ráadásul legális is."


Kurvára pont hogy az ellentétje az igaz. Amerikában éltem gyerekkoromban, anyám azért nem adott pofont / seggre ütést nyilvános helyen, ha hisztiztem, hanem a nyakamat csípte meg, mert pofonért böri jár.


Van értelme tovább olvasnom a szöveget?

2022. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as ez hol volt az USA-ban? A jobban támogatott testi fenyítésröl statisztikai adat van, de mindenhogy van értelme továvb olvasnod a szöveget mert én leginkàbb kérdezek nem állítok. Igen van egy alap feltètelezésem az USA-ról és ezek egy része nem is megkérdöjelezhetö pl az hogy legális ott a testi fenyítés az egy törvény és bárhol utàna nézhetsz. De nem vitatkozni akarok hanem válaszokat viszont azért legalább egyértelmü dolgokat ne kérdöjelezzünk meg.
2022. szept. 8. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as ennél még az online kommentszekció is jobb.
2022. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!