Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadnátok a házastársat...

Örökbefogadnátok a házastársatok előző kapcsolatából származó gyerekét, ha az exe lemondana róla a javatokra?

Figyelt kérdés
A válaszhoz írd oda légyszi, hogy férfi vagy nő vagy, és egy indoklást is szívesen olvasnék.
jan. 7. 01:36
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
28%

Mit takar pontosan, hogy lemondana róla a javamra?

Azt mondja Pistike, hogy legyek én az új anyja/apja, az "original" meg azt mondja, hogy oké?

jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%

1-es, igen, azt jelenti. Csak akkor lehet örökbe fogadni a gyereket, ha az apja hivatalosan lemond róla. És az apa is csak akkor mondhat le róla, ha valaki örökbe fogadja.


Én nem fogadnám örökbe, mert ugye az előzményekből is látszik, hogy egy kapcsolat, házasság nem tart örökké. És a férjemtől sem várnám ezt el. 13 éve neveli velem a lányomat, nem hiszem, hogy ez bármin is változtatott volna. Ráadásul a lányomnak kamasz korában azért eléggé fájt, hogy az apja új családot alapított, ha lemondott volna róla, az talán még súlyosabb lett volna neki. Annak ellenére is, hogy a férjemmel sokkal szorosabb a kapcsolata, hiszen vele nőtt fel.

jan. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk felmerult a kérdés, bár apukanak nem kellett volna lemondania, a bíróság rég elvette tőle akkor már a szülői felügyeleti jogát.


Nem történt meg, de csak azért, mert külföldön élünk, a procedúrához pedig Magyarországra kellett volna utazni, az pedig egészségügyi okok miatt nem volt megoldhato.

jan. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogadnám örökbe. Nő vagyok.
jan. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
61%
Nő vagyok. Nem. Nem akarok sajátot se, nem hogy másèt..
jan. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Azért mert ha a kapcsolat gallyra megy, az örökbefogadást akkor sem lehet "visszacsinalni". Azaz anyagilag így fizetni kell a gyerektartast, érzelmileg pedig tartani kell a kapcsolatot az exszel, ami durva szakítás eseten nem kellemes. No vagyok
jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%

Nekem leginkább a gyerektől függ.

Ha már kialakult benne az anyakép az igazi anyjával, akkor nem hiszem, hogy szüksége lenne rá.

De ha még kicsi lenne, és nem ismerné mondjuk az igazi anyját, akkor lennék az anyja papíron is, nem csak a gyakorlatban.

Ez annyiban nehezített szitu, hogy sokszor aki teljesen lesz@rja a saját gyerekét, az általában arra sem fogja venni a fáradságot, hogy megírjon egy szerencsétlen hozzájárulást meg intézze, ami ezzel jár :(


Volt sógornőm hamar elvált az első férjétől, apuka utána nem is nagyon foglalkozott a pici lánnyal. Összejött a második férjjel, aki örökbe fogadta a lányt, és született még két közös gyerek, majd ők is elváltak.

A nagylány nagyon jóban van az örökbefogadó apjával azóta is, tényleg teljesen ugyanolyan a viszonyuk, mint a féltesók és a vérszerinti apjuk között. Nem bánta meg apuka (aki azóta nagypapa is 🙂) az örökbefogadást, annak ellenére sem, hogy már nem él az anyjukkal.

jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
16%
Tehát csak a "nem fogadnám örökbe" a helyes válasz a lepontozók szerint?
jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%
Nő vagyok. Nem fogadnám örökbe.
jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
81%

Igazán nem értem az ötletet, miért kellene e örökbefogadni, ha ott van a biológiai szülö? Az ö felelösége is a saját gyereke, nekem meg kevesebb közöm van hozzá, még akkor is, ha én nevelem. Másrészt a gyereknek sem tesz jót, ha változik a neve, az apja/anyja neve, és teljesen fölösleges, attól, hogy papíron én vagyok az egyik szülö, a kapcsolat nem lesz sem jobb, sem rosszabb.

Meg mellesleg ott van még az a pont is, hogy egy esetleges válás után jogilag ugyanúgy felelöséget kellene vállalnom érte, fizetni a tartásdíjat, stb mintha az én gyerekem lenne, a tényleges szülönek meg semmi kötelezettsége sincs.

jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!