Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadhatom egy 16 éves...

Mara Acoma kérdése:

Örökbe fogadhatom egy 16 éves lány babáját? Nálunk lakik mert kirúgták otthonról a terhessége miatt.

Figyelt kérdés
Nincs rokoni kapcsolat közöttünk, csak nem volt hová menni és befogadtuk. A babát már nem tudta elvetetni, mi viszont nagyon régóta vágyunk egy kicsi jövevényre. Tiltja a törvény, hogy felneveljük? Természetesen az anyuka is addig marad, amíg akar, de a babát nem szeretné megtartani. Így neki is lenne lehetősége új életet kezdeni és nekünk is meglenne a babóca. Valami ötlet? Járt már ebben a cipőben valaki? Meg tudjuk ezt oldani? Mit tegyünk?

2012. nov. 5. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
e kell menni a védönöhöz és hivatali szervekhez meg lehet oldani
2012. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal létezik nyílt örökbefogadás.

[link]

Viszont mivel 18 év alatti, kelleni fog a szülei beleegyezése.

2012. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A papírmunka ráér ha betöltötte a 18-at, 17 el fog múlni mire megszületik a baba. Addig is itt laknak nálunk természetesen, hiszen nem is tud hova menni a lány. Felőlünk még utána is itt lakhat, helyünk van bőven. A lényeg, hogy szülés után már vihetem Én a tanácsadásra, orvoshoz? Nevelhetem addig is a sajátomként, amíg az örökbefogadás lezajlik?
2012. nov. 5. 09:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a védőnőtől kérdezd meg:)
2012. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy felnevelheted hiszen az anya ott lakik veletek.Ha tudom tanacsolni ne szoljatok senkinek gondozd az anyat es neveld a kicsit.

Viszont a jogi resze mivel a kislany 18 aluli kell a kisbabanak egy gyam.Ezt kerheted hogy te legyel a gyamhivatal szerintem beleegyezik mivel a kisbaba es az anyuka egyutt nalatok lakik es mindkettonek gondjat tudjatok viselni. A gyam nem mindig automatikussan a kamaszlany biologiai szulei lesznek.

Sok sikert es drukkolok mindharmatoknak hogy minden rendben legyen.

2012. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

az ellatasokrol szolo tajekoztato

[link]

2012. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy mivel meg nem nagykorú, a gyereket magához sem veheti, amíg nincs a babanak ki rendelve gyam. Ez alapesetben a kismama valamelyik szülője. Tehát ésszerű volna meg most felkeresni a gyamhivatali, elmondani a történteket es kérni a kismama gyámság alá helyezését.
2012. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az erre vonatkozo jogszabaly

,,. A kiskorú anya korlátozott jogképessége miatt nem lehet gyermeke törvényes képviselője, ezért az újszülöttnek gyámot kell nevezni, aki vagy az ifjú anya édesanyja, vagy más arra alkalmas személy,,

Tehat kell erdemes lehet kerni hogy te mint befogado szemely legyel a baba gyamja 2 evig utana erdemes elinditani az orokbefogadast es a tobbi dolgot.

2012. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Örökbefogadó szülő vagyok:

az út jogilag járható. A lány lakhelye szerinti illetékes gyámhivatalt kell megkeresni és mindent részletesen elmondanak, mi a teendő, kinek az aláírása stb kell. Legelőször is nektek kell erre hivatalos engedélyt szerezni (alkalmassági határozat, amihez kell pszichológiai vizsgálat, egy tanfolyam, környezettanulmány)

Gyakorlatilag és érzelmileg azonban rázósabbnak tűnik a kérdés. A helyetekben felkeresnék olyan személyt, aki jártas a rázós örökbefogadási ügyekben is és tud hasznos tanácsot adni. Ha megírod privátban az e-mail címedet, tudok ajánlani vkit.

2012. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utolsótól kérdezném, miért rázós ügy, ha itt élnek velünk? Ez a lány lakcíme is.

Valaki írta a kiskorú anyát... 17 évese nem fiatalkorú? Illetve ha jól tudom, nagykorúsíthatja magát a gyámügyön. Nem?

2012. nov. 5. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!