Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogyan éled meg, hogy örökbefo...

Hogyan éled meg, hogy örökbefogadtak? Milyen örökbefogadottnak lenni?

Figyelt kérdés
Csak saját tapasztalatokat várok. Köszönöm.
2013. jún. 4. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1995-ben,télen születtem Pesten.1996.októberbe kerültem a mostani szüleimhez,de akkor még ők csak nevelő szüleim voltak,1998-ban lettek örökbefogadók.Én úgy érzem,hogy vannak hiányosságok,vannak generációs szakadékok és egyéb problémák.De sajnos a legnagyobb problémát az jelenti,hogy a szakmai érdeklődésem is errefele irányult,így egészségügyi középiskolába mentem.Itt pedig voltunk már gyermekotthonos gyakorlaton.Az intézet nem érintett az én örökbefogadásomban,mert én Pesten laktam 9 hónapos koromig.Az én örökbefogadásomat még úgy nevezték,hogy "titkos örökbefogadás".A nevemet is megváltoztatták a szüleim,a vérszerinti anyám sztorija nem ismert,azt sem tudni,hogy Mosonmagyaróvárról hogy volt pénze Pestre menni,és ha már ennyi pénze volt,akkor miért pont a nyolcadik kerületbe ment..nem is értem,hogy miért nem volt neki elég Győr?Szóval vannak tisztázatlan dolgok,amiket szeretnék 1 év múlva tisztán látni.Jövőre ha minden igaz,akkor érettségizek.Utána ha sikerül,akkor lesz időm keresgetni szeptemberig a vérszerinti anyámat.Kíváncsi vagyok,de sosem hagynám itt a mostani anyámat.Őt tekintem igazi anyámnak."Apámnak" nem nevezhetek tulajdonképpen senkit,mert aki itt van az egy idegbeteg,alkoholista kis senki..én nem tudom,de a környezettanulmányban nem vették észre..na mindegy.

Jól élek most,örülök,hogy itt lehetek,de a kíváncsiság Pestre meg Móvárra húz!:S


17/L

2013. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi az offért kérdező. Kedves első válaszoló - nem kell ahhoz sok pénz hogy valaki feljöjjön Mosonmagyaróvárról Pestre - elég ha volt valami haverja aki felhozta kocsival, stoppolhatott is vagy bármi. A nyolcadik kerületbe nem épp a gazdagok mennek. Lehet hogy egy ismerőse ajánlotta hogy Pesten jobbak a lehetőségek a hajléktalanok számára (több szálló van). Az is lehetett a célja, hogy Pesten több a munkalehetőség (akár betanított is), valamint a "kéregetési lehetőség" is több, több a külföldi stb.
2013. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ladányi Gyuri válasza:
18%
Az a legjobb ha nem tudod meg. Engem is örökbe fogadtak 3 évesen. Talán úgy 10 évesen éreztem azt , hogy nem stimmel valami. Valahogy megéreztem , hogy nem ők az édes szüleim. 14 éves voltam mikor mehalt az anyám (örökbefogadó)öngyilkos lett. Akkor tudtam meg , hogy nem voltam az édes fia. Apám (örökbefogadó) el is dobott egyből magától. Visszakerültem intézetbe. Igazi szüleimről annyit tudok , apám gyilkosságért ül-ült anyám olasz országba ment. Van két testvérem ( ikrek) akiket sosem fogok felismerni. Röviden ennyi és ezért mondom , aza a legjobb ha senki sem mndja el az örökbe fogadott gyermekének. Egyébként mióta meghalt az anyám (örökbefogadó) egyszer sem mentem el a sírjához. 91 óta
2013. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem elmondták viszonylag korán, 6 éves voltam, és örülök, hogy elmondták. Ha nem mondják el, talán még meg is kerestem volna. Bárki mondhatja, hidd el, nem jó, ha nem mondják el. Unokatestvéremnek sem mondták el, 14 évesen jött rá, és szinte depressziós lett. 1 hónapig nem köszönt a szüleinek. És őszintén szólva meg is értem. Nekem volt időm feldolgozni, neki viszont 2 perc alatt mondták el, hogy amiben egész idáig élt, az hazugság. Egy ilyen után én soha többé nem bíznék abban, aki ezt tenné velem. Egyébként, ha fokozatosan dolgozod fel, nem mint szegén uncsitesóm, akkor nem nagy dolog. Amíg nem mondod el senkinek, akinek nem akarod, addig nincs semmi rossz benne. Engem legalábbis nem zavar. Egyébként, ha van még valami, amit tudni szeretnél, írj nyugodtan privátba, és ezt másnak is üzenem, aki esetleg olvassa a kommentemet.


13/L :)

2013. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!