Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbefogadtak, hol kereshetem...

Örökbefogadtak, hol kereshetem fel az igazi szüleim?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és idén kiderült, hogy örökbe fogadtak,a szüleim nem tudnak arról, hogy tudom, mert egy rokon szolta el magát véletlen. Szeretem a szüleim így nem akarom nekik elmondani, hogy tudom. De hova kell mennem, ha érdeklődni szeretnék az igazi szüleim iránt ?
2011. jan. 27. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme, hogy megkeresd őket. Nem az az igazi anya, aki megszült, hanem az, aki felnevelt. Minek idegesítenéd magadat, hogy eldobtak a szüleid??
2011. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval.


Ennek ellenére: a gyámhatóság tud segíteni,őket keresd fel.

Szerintem már eléggé felnőtt vagy ahoz,hogy ezt egyedül eldöntsed,akarod-e ezt.

Jól gondold át.

2011. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha elmúltál 18 a gyámhatóság ki fogja neked adni a nevüket, címüket. Ha akarod, keresd fel őket. Én nem tettem, pedig nálam a cím. Ugyan mit mondasz nekik?
2011. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha szereted a szüleid (amit írtál), akkor velük beszéled meg elsősorban. Lehet, hogy sok csalódástól kímélnéd meg magad...
2011. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is így gondolom, hogy nem kívánhattam volna jobb anyát mint aki felnevelt. Nagyon szeretem Őt, és ezért is nem szeretném nekik elmondani , hogy tudom.

A harmadik hozzászólása, nagyon elgondolkodtattot...

Valószínüleg , ha felkeresném az igazi szüleim , nekik se mondanám el ki vagyok, csak mégis bennem vagyfajta kíváncsiság (mostmár, eddig inkább düh volt).

2011. jan. 27. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhatóság. Viszont, csatlakoznék az előttem szólókhoz. Lehet, hogy az "igazi" szüleid nem úgy fognak fogadni, ahogy esetleg várod. Valószínűleg, ha érdekelnéd őket, már megkerestek volna. Nem jó az ilyesmit bolygatni. Illetve, miért nem mered elmondani a szüleidnek, hogy tudod a dolgokat? Az, hogy tudomást szereztél róla, nem szabadna, hogy bármit is megváltoztasson. Szeresd nagyon a szüleid, hisz ők magukhoz vetek, és sajátjukként szerettek, felneveltek..:) Ez az, amit értékelni kell...

üdv.

2011. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném nekik elmondani, mert úgy gondolom, biztos megvolt az okuk , hogy nem mondták el. Szerintem szerették volna, ha abban a tudatban maradok, hogy az ő lányuk vagyok vérszerint.
2011. jan. 27. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ők pontosan tudták , hogy előbb utóbb megtudod , az ilyen dolog nem marad örökre titokban , mert az egész környezetük tudta rajtad kívül, igy egyértelmü, hogy megtudtad. Meg fognak könnyebbülni, hogy nem nekik kellett közölni, ugyhogy mond el nekik. A szülőanyádnak nem kellettél, de te attól még lehetsz rá kiváncsi, én is megnézném magamnak. Csakhogy lássam. De mond el a szüleidnek, hogy tudsz mindent, ami semmin nem változtat, de a terved az, hogy megkeresed a szüleid. Ez igy fair.
2011. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Én mindenképpen beszélnék a szüleiddel erről, hiszen szereted őket, ők is téged, és valóban lehet, hogy egy csalódástól kímélnének meg. Megtiltani biztos nem fogják, hogy felkeresd a vér szerintieket, de legalább képed lenne arról, mi is történt valójában annó.

Ha szereted őket, biztos meg tudjátok oldani ezt így EGYÜTT. Ha nem kívánhatnál náluk jobbat, akkor meg főleg!!!!

Én erre bíztatnálak.

Biztos nekik is nehéz elmondani, tudhatják, hogy egyszer kiderül az igazság, de szerintem jobb őszintének lenni, mint titkokat rejtegetni.


írd meg hogy döntesz, és hogy mi volt a reakció, ha van kedved, én kíváncsi lennék rá.


üdv!

2011. jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mi lett végül? :)
2012. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!