Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülállóként sikerülhet az...

Egyedülállóként sikerülhet az örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jogilag lehetséges, de azt hallottam sok esély nincs rá. És nem nevelőszülőségre gondoltam, hanem rendes örökbefogadásra.
2013. okt. 3. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Az álláspont az, hogy családokba adnak gyermeket.

De ha Terry Black tudott örökbe fogadni, lehet esélyed neked is.

2013. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség, hogy egyedül fogadj örökbbe. Főleg ha roma babát is elfogadsz, akkor hamarabb kerülsz sorra
2013. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudtok olyanról, akinek sikerült? Én csak olyan egyedülálló nőt ismerek, aki nevelőszülő, de bármikor elvehetik tőle a babát.
2013. okt. 4. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, én tudok ilyen esetekről. Általában előnyben részesítik a párokat, de nem lehetetlen, és vannak esetek, amikor kifejezetten jó, ha egy egyedülálló nő fogad örökbe (pl. egy olyan gyereknél, akit az apja molesztált).

Viszont azért érdemes előre felkészülnöd a nehezebb szitukra, mert egyedül nevelni egy gyerkőcöt nyilván nem könnyű, én azt látom, hogy az „apai fegyelem” hiánya sokszor igen nehéz a gyereknek és az anyának is. De ha van segítséged, illetve a családban olyan férfit is lát a gyerek, akire felnézhet, az jó.

Nemrég voltam egy az örökbefogadással kapcsolatos konferencián, ott mesélte egy egyedülálló anya, hogy az örökbe fogadott fia nagyon-nagyon vágyik egy apára, olyannyira, hogy volt már, hogy az utcán leszólított pasikat, hogy „te vagy az apukám”? Ez nyilván elég kellemetlen minden résztvevőnek. :)

Az alábbi linken látható, hogy lesz egy tévéműsor a témában, talán ebben lesz az az egyedülálló örökbefogadó nő:

[link]

2013. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Nekem egyébként van élettársam, de úgy tudom, hogy a nem házaspárok csak egyedülállóként fogadhatnak örökbe.
2013. okt. 5. 21:33
 6/7 Gabesz78 válasza:
Én szívesen fogadok örökbe, bár fiu vagyok 35 éves.
2013. nov. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Gabesznak:

Hát férfitől ilyet ritkán hallani, sok olyan nő álma ilyen pasi akinek nem lehet gyereke!

2014. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!