Lanycsecsemot talaltak Madarasz utcai korhazban, az inkubatorba teve, tisztan es szepen feloltoztetve ket nappal ezelott. Mi a velemenyetek az anyarol? Mit gondoltok, miert tehette? Erdemelhet buntetest, vagy mar "megkapta" egy eletre?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert érdemelne büntetést? inkabb dobja a Dunaba vagy eheztesse halálra Agárdon? Esetleg Tegye a fagyasztóba évekre? De meg bejatszhatja a párnával megfolytom játékot is...

Egyaltalan nem bűnös az anya, jol cselekedett es valószínűleg nem tudta volna Biztosítani a gyermek jövőjét normalis keretek között.

Miutan rendezetten hagyta el, megfelelő helyen, igy nem gondolom azt, hogy bűnös lenne es felelőtlen. A legjobb, amit tett. Szerintem borzasztóan megviselheti es fájhat neki, hogy ezt kellett tennie, foleg -mint mar irtam- rendezetten hagyta el a gyermeket.

Egy hete pedig van, hogy meggondolja magat.

2013. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdemelne büntetést, jó helyre vitte nem ölte meg és nem húzta le a wc-n. Senkik vagyunk mi ahhoz, hogy egy anya fölött ítélkezzünk! Számtalan oka lehet, hogy miért tette, fiatal volt, megerőszakolták, pillanatnyi elmezavar, nem érezte magát készen egy babaára stb. Nekem volt szerencsém pont akkor az egyik kórháznál sétálni mikor egy édesanya betette a babáját a kihelyezett inkubátorba, amint feleszméltem mit látok egy bokorba bújtam mert rosszkor voltam rossz helyen, ez az ő dolga az ő döntése, hiába szakadt meg a szívem és néztem utána végig ahogy néhány perc múlva jönnek az ápolók és elviszik a babát. Büntetésre visszatérve, igen megbünteti őt az élet, mert ettől a gondolattól soha nem fog megszabadulni, hogy valahol a világban van egy gyermeke, szerintem ez rosszabb élmény mint az abortusz.
2013. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Több okból tehette:

- anyagi okok

- a férje/párja nem akarta a gyereket

- van már x gyereke, többet nem tudna felnevelni

- alkoholista, agresszív emberekkel él együtt és nem tud elköltözni, de a babát nem akarja ennek kitenni


Sajnálom szegényt, nagyon nehéz döntés lehetett :-(

Semmiképp nem büntetném. A büntetésnek csak az lenne az eredménye, hogy ha legközelebb egy nő ilyen helyzetbe kerül akkor nem kórházba viszi a gyereket, hanem a kukába/pöcegödörbe dobja...

2013. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdemelne büntetést? Nem bántotta. Talán a kislány majd jó családba kerülhet, ahol régóta vágynak gyerekre.
2013. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményem az anyáról? Tisztelem és becsülöm, hogy képes volt rá!

Először is, mert megtartotta, és nem abortuszra rohant...

Aztán 9 hónapig növekedett benne egy kis élet, ami - mi anyák - tudjuk, hogy milyen érzéseket kelt egy nőben, még akkor is, ha nem tervezett gyermek volt...

Az, hogy szépen, tisztán hagyta ott szintén arra utal, hogy valószínűleg nem jó kedvéből vált meg a vérétől, hanem valamilyen kényszerhelyzet miatt...


Büntetést semmiképp nem érdemel, jót tett a kislánnyal is, és egy babára váró családdal is, miközben ő valószínűleg a poklok poklát éli át!

2013. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokbe..


Ő volt az,aki odatette,szerintem.

És nem érdemel büntetést,sőt!Minden tiszteletem az övé,hogy esélyt adott neki az életre,és nem a kukába dobta,és ölte meg.

2013. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

A legjobbat tette a gyerekkel, ha nem tudja felnevelni!!!

Inkább tegye inkubátorba, mint a kukába stb.

Nem érdemel büntetést!!!!!

2013. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Gondoskodott a gyerekéről, amennyire tőle telt. Gondolom nem jókedvéből tette oda a babát.
2013. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Büntetést? Nem ölette meg,míg a testében volt,nem szülte a kerti budiba és nem verte agyon mint a szomszédunk,nem hagyta élve valahol magára,hanem olyan helyre vitte ahol el tudják látni.Remélhetőleg a baba azonnal bearanyozza majd egy örökbefogadásra váró meddő pár életét.Életet adott,jobb lenne ha ezen túl is gondozná,de ha ezt nem tudta megtenni,a következő legjobb döntést hozta a sorban.
2013. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el. Főleg azért nem, mert fogalmam sincs, hogy ki ő, hogyan él, milyen helyzetben tette ezt. Nyilván jól átgondolta a döntését és tisztelem azért, hogy legalább nem egy kukába dobta, hogy majd lesz vele valami. Sajnos erre is van példa :( Remélem, hogy szép és jó élete lesz a kislánynak. Hiszem, hogy az édesanyja is így gondolta.
2013. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!