Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házastárs gyermekének örökbefo...

Házastárs gyermekének örökbefogadása?

Figyelt kérdés
Valaki tul van már rajta? Mi a menete es mennyi ideig tart az eljaras? Es esetleg valaki, akinél az örökbe fogadni akaró hazastars kulfoldi volt?
2013. okt. 15. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod ha az apa vagy az anya lemond róla.
2013. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A masik szulo felugyeleti jogat megszuntettek es itelethirdeteskor a biro anno ki is hangsulyozta, hogy tobbek kozott ez azt jelenti, hogy a gyermek orokbefogadhatova valik az esetleges hazastars szamara
2013. okt. 15. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de érdekelne, hogy ennek igazából mi a jelentősége? (nem rosszindulat vezérel, csak lehet nem fogalmaztam elég szépen, nehogy félreértsd, kérdező) Gondolom, a gyermek megkapja az örökbefogadó apa vezetéknevét. Ezen kívül ilyen öröklési meg hasonló dolgok vannak a háttérben?
2013. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat a vezeteknevet épp nem szeretné -a gyerek - hogy megkapja es nem is lényeges senki szamara. Kulfoldre költöztem a gyerekemmel, kulfoldi a parom is. Ha velem valami történik, a gyereknek vissza kellene mennie Magyarországra, mert a parom neki hivatalosan senki, a legközelebbi rokon az anyám illetve a testvérem. A páromnak nincs semmi törvényes joga hozza, hogy itt tartsa, ha a gyerek szeretné. Mivel arra nincs törvényes lehetőség, hogy végrendeletében rendelkezzek a gyerekemrol, igy ez a megoldás maradt. Azt akarom, hogy ha velem bármi történne, a gyerekem es a parom közösen dönthessen, hogy hogyan tovább.Az öröklés tegnap felmerült -nekem eszembe se jutott, anyós említette- de nincs jelentősége. A parom írhat végrendeletet, amiben arra hagyja a vagyonát, akire akarja, ez a kerdes nem foglalkoztat - mellesleg ot sem. A lényeg a döntés helyzet lenne, hogy ne legyen kényszer a vissza költözés de megengedhesse, ha a gyerek azt szeretne.
2013. okt. 17. 06:27
 5/11 anonim ***** válasza:

helyi gyámügyest kell megkeresni

kell, hogy az eredeti szülő hajlandó legyen aláírni a lemondót...

2013. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Helyi gyamugyet nehéz találni kulfoldon utolsó. A masik szülőnek pedig nem kell lemondani róla, mert a biróság évekkel ezelőtt megszüntette a szuloi felugyeleti jogát, mint azt mar a kommentemben is írtam....
2013. okt. 17. 17:00
 7/11 anonim ***** válasza:
elkapkodtam...csak mert nálunk is épp ez folyik...külföldi az új apa, ez nem okozott gondot, de azt persze nem tudom hogy külföldön hogy van....
2013. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Leírnád, hogy mi a menete, utolsó?
2013. okt. 18. 21:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Itthon semmi extra...gyámügy felkeresése, nálunk a vérszerinti lemondása, az új pedig aláírja, hogy vállalja. Nem számít hogy külföldi, elég egy útlevél.
2013. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oh. Ennyire egyszeru lenne? Köszi. Azt hiszem írok egy emailt valamelyik gyamhivatalnak, hogy ilyenkor mi van.
2013. okt. 19. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!