Hány éves kortól lehet, gyereket örökbefogadni Magyarországon, és kórházból vagy intézetből, hogy lehet örökbe fogadni gyereket?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"2. Az örökbefogadás feltételei


47. § (1)62 Örökbefogadó csak az a teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki - a külön jogszabályban meghatározott - örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel részt vett, és személyisége, valamint körülményei alapján - a gyámhatóság örökbefogadás előtti eljárása során hozott határozata értelmében - alkalmas a gyermek örökbefogadására, továbbá a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb. A rokoni, illetve a házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől, illetve a felkészítő tanfolyam elvégzésétől el kell tekinteni."

2014. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
miután túl vagy mindenen amit az 1-es beírt... tehát meg van a hivatalos papírod, hogy örökbe fogadó lehetsz, választhatsz: nyílt és titkos örökbe fogadás között. (lehet egyszerre mindkettőt is) nyílt örökbe fogadással egyelőre alapítványok foglalkoznak. Oda kell beadni a kérvény és szépen betesznek a sorba... amikor sorra kerülsz telefonálnak, hogy van egy baba, menj be. Ugyanígy a titkosnál is, csak az a TEGYESZ-en keresztül működik, ott is betesznek a sorba és telefonálnak ha te következel. Olyan nincs, hogy bemész a kórházba, vagy intézetbe és választasz babát magadnak... akik intézetben vannak, róluk nem mondtak le a szülők, így ők nem örökbe adhatók... örökbe adható babák nem a kórházban vannak (csak amikor megszületnek) de mivel rengeteg a várakozó örökbe fogadó szülő, igazából szerintem rögtön vihetik is haza a kórházból a kicsit akik épp soron következnek... mire vagy konkrétan kíváncsi?
2014. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyílt és a titkos örökbefogadás,minden amit kell tudni örökbefogadásokról Magyarországon. Mennyi gyereket lehet örökbefogadni,meg van-e lehetőség az örökbefogadott családi neve megváltoztatására.
2014. jan. 5. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy meg lehet változtatni az örökbe fogadott gyermek családi, és akár utónevét is. Én örökbe adó szülő vagyok, iker gyermekeimet adtam nyílt úton örökbe. Már a császármetszésem után azonnal az örökbefogadó anyuka gondoskodott a gyermekekről a kórházban is, és vitték haza őket. A terhességem alatt tartottuk a kapcsolatot, együtt jártunk orvoshoz, terhesgondozásra. Ennek már 10 hónapja, havonta egyszer telefonon beszélünk. Ha bármilyen kérdésed van, tedd fel nyugodtan.
2014. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!