Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásnál van választás...

Örökbefogadásnál van választási lehetőség a gyerekek közül?

Figyelt kérdés

tudom, hogy van kérdőív, amit ki kell tölteni ilyenkor és ott megadod, hogy milyen betegségeket fogadsz el, milyen etnikumú, milyen korú, milyen hajszínű vagy nem is tudom milyen kérdésekből áll... de kb. hasonlókból. Na és ha szólnak, hogy van egy gyerek, aki nekünk való elvileg, de egyszerűen "nem fog meg", tehát sem külsőre nem tetszik, sem belsőre (így találkozgatások során kiderül), akkor mondhatom, hogy nem őt szeretném és ugyanúgy kaphatok másik gyermeket? vagy ilyenkor "megsértődnek" a gyerek keresői? persze ilyen esetben idősebbről van szó, mert a csecsemők többnyire akkor még "egyformák" és valószínűleg mindegyik tetszene.

tehát azért kérdezem, mert ha nem tetszik semmilyen szempontból, nem a családba illő a gyermek, akkor mondhatom, hogy nem köszönöm, másikat választanék?

talán tárgyilagosan hangzik, de ha már nem saját gyerekem, akkor had válasszak, hogy milyen csöppséget szeretnék fölnevelni...

rendes válaszokat kérek, véleményeket a kérdésről nem és rólam sem, én így gondolom

köszönöm


2014. jan. 7. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá lehetőség, bár én nem tudnék nemet mondani egyikre sem szerintem.
2014. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen lehetőség, de ha nagyobb gyerekről van szó, akivel többször találkoztok, lelkileg tönkre is tehettek ezzel. És azt nem fogják hagyni, hogy ezt addig csináld, míg a tökéletes gyereket meg nem találod, átgázolva a kicsik lelkén.
2014. jan. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó hát ne nézz szörnyetegnek:O nyilván nem egy hónap és 20 találka után nyögném be.. elsőnél azért már látszik rajta, ha nem megfelelő közénk, meg minden és továbbival csak esélyt adok neki. szóval nyilván nem úgy megyek az első találkára hogy megjött anya és apa... hanem jött egy néni és bácsi látogatóba. csak akkor mondanám, hogy anya eljött érted, velünk jössz e stb., ha tudom, hogy őt akarom:)
2014. jan. 7. 07:13
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Itt a masik kerdesed. ERTSD mar meg, hogy egy gyerek nem egy kuskutya.Te beteg agyu.Remelem at nem mesz semmi teszten.
2014. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
bukta....
2014. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Valóban szeretnél te gyermeket??


Nem írok én semmit se a kérdésedről se rólad. Testvérem 16 éve próbál teherbe esni mindenféle kezelések, injekciók és gyógykezelések ellenére sem tudott teherbe esni sajnos. A család 1000%-san mellette van testileg-lelkileg mert lelkileg igen megviselte ezért az örökbefogadáskor a pszichológiai teszten elutasították, mert lelkileg összetört.

Az ő szavait idézem: "Elfogadnék én akár milyen nemzetiségű gyermeket akár fogyatékost is, hogy szólítson engem anyának!"


Ezen gondolkozz el!

2014. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 V.O.R. válasza:
100%

Szerintem az örökbefogadás olyan mint a házasság: sok egyedül álló lány és fiu él, nem láncolhatunk össze két személyt, csak azért, hogy ne legyenek külön, mindenkinek MEG KELL TALÁLNI A MÁSIK"FELÉT"- ez az élet rendje és az örökbefogadásé is. Ahogy a házastársat sem a szeme, bőre, haja szine, magassága, beosztása és sorolhatnám, serint válastjuk igy az örökbefogadás is első sorban ÉRZELMEKEN alapszik!


Van lehetőség a választásra!!!!!!! ha nem vagytok kompatibilisek a gyerekkel, ezt elég hamar észreveszik az illetékesek és készségesen segitenek egy másik gyerek megismerésében, megszeretésében. A mi esetünkben Ök ajánlották, hogy nézzünk másik gyereket, mert a "kiszemelt" 2 éves!!! manóka több hónapos !!! barátkozás után sem akart reagálni a közeledésünkre. (előtte 1 évvel már örökbefogadtunk egy 3 éves kisfiut, aki néhány találkozás után már csomagolt, hogy költözzön hozzánk)Majd egy kislánnyal ismerkedtünk meg, aki második találkozáson anyáak-apának szólitott és 1 hónap mulva már a családunk tagja is lett.


Valójában nem is mi szülők választjuk a gyerekeket, a Jó Isten adja nekünk, ha nem is a sokak által természetesnek vett szülés utján, de az általunk örökbefogadott gyerekek azért születtek, hogy a mieink legyenek, és mi az ő szüleik!

Sok sikert!!!

2014. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
MI ez? Valami bolt, hogy válogassunk. Természetesen van, de azért ez így fura. Nekem nem volt semmi kikötésem örökbefogadásnál, csak az, hogy egészséges legyen. Így lettem egy 10 éves testvérpár büszke apja.
2014. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!