Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Árvaházban gonoszak a gyerekek...

Árvaházban gonoszak a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Interneten össze ismerkedem egy nagyon aranyos lánnyal és több beszélgetésünkből úgy szűrtem le hogy sajnos árva :(.Néztem nem olyan rég a Gru aho la 3 kislánnyal nagyon gonoszan bántak és dobozba zárták őket meg minden :( Aztán láttam a LifeNetworkon a magányos fiút aki árva házban nőt fel.Ennek tényleg van valóság alapja ? Az árva házakban a nevelők és a gyerekek tényleg undokok egymással ?

2014. jan. 1. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nincs olyan hogy árvaház.

Gyermekotthonok vannak, vagy nevelőszülő neveli a gyerekeket.

A gyermekotthonbsn max. 12 fős csoportban, 2-3 ágyas szobákban laknak a gyerekek, 12-18 éves kor között. Kb. 5 felnőtt (nevelő, gondozó) tartozik egy csoporthoz.

Anyagilag egyáltalán nincsenek rossz körülmények között. Elvileg sem testi, sem.lelki bántalmazásban nem lehet részük, a legnagyobb baj az szokott lenni, hogy a felnőttekhez nehezen tudnak kötődni.

A film az csak film, a valósághoz nem sok köze van. De ha már megismerkedtetek, szerintem nyugodtan kérdezhetsz, hol és hogyan él a barátnőd.

2014. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
A gru egy rajzfilm agyas.
2014. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Nevelőotthonban nőttem fel, nem most 85ben kerültem be. Merő borzalom volt. 3xvoltam nevelőszülőknèl màr viszonylag nagykènt,sajnos mindig kifogtam azokat akik csak a pènz miatt "tartottak". Sokszor kìvàntam inkàbb vetettek volna el.

Tudom ezèrt lepontoznak mint mimdig,de en èlrem meg, amièrt mèg most is bàntanak, hàtrànyos helyzetbe helyeznek.

2014. jan. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván tök más átélni mint kívülről nézni, de azért szerintem az elmúlt 30 évben lényegesen megváltoztak a dolgok.
2014. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
én úgy hallottam, hogy nem a nevelőkkel van feltétlenül a baj, hanem a gyerekekkel. Persze ez attól függ mennyi idősek, de sokan nem rendezett családból kerülnek oda, , jellemzően nem 140-es az IQ-juk, rossz géneket örökölnek, hajlamosabbak a káros szenvedélyekre, rossz dolgokra, stb. egymást lehúzzák, nem tudnak jó úton járni.
2014. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Erről hosszasan beszélgethetnénk, tudnék mesélni mert gyermekotthonban dolgozom. Elég összetett a dolog.
2014. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat :) Azért nem mertem még megkérdezni mert ő az egyetlen barátom és nem akarom emiatt elveszíteni :(
2014. jan. 2. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez csak olyan klisé mint , hogy a britek mind illedelmesek. Nem tudom nem vagyok jártas a témában. De határozottan érdekel kérdés. Szerintem emberől függ.
2014. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Az árvaház nem létezik,csak mesékben és filmekben. Nevelő otthon,intézet van. Nálunk intézetek vannak ahol lányok 1 szobába vannak, másik szobába csak fiuk vannak 1-2 emeletes házakban. 18 éves kor betöltésekor vagy ha középiskolát elvégezte,akkor mehet el elköltözni. ott téllegn agyon rossz,vezetőkkel és nevelőkkel,de gyerekekkel van a legtöbb baj.normálisak is vannak köztük.19/F
2014. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát csatlakoznék, szerintem is elég összetett a dolog. De azért talán javuló tendencia mutatkozik a dolgon.


A gyerekekkel a genetika és sok trauma lehet probléma, a nevelőkkel az, hogy nem mindnyájan elég felkészültek és ezért nem tudnak segíteni.


A kérdéssel meg az a baj, hogy más a helyzet egy Böjte Csaba által alapított intézetben, és egy ukrán árvaházban (mindkettőhöz volt szerencsém, bár az utóbbiból érkező gyerek kenyeret dugdosott a párnája alá és a falba verte a fejét eleinte... azóta szerető nevelőszüleinél rendbejött)

2014. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!