Külföldről örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Szidásokat nem kérek. Önkéntes vagyok évek óta egy kenyai árváháznál, és szeretnék örökbefogadni egy babát onnan. Na nem pont abból az árvaházból mert onnan nem adnak ki gyermeket, hanem egy másikból.

Alapjába véve az érdekelne, hogy így a kenyai örökbefogadási feltételeknek elég megfelelnem, vagy a hazainak is meg kell?

Illetve akárkinek van bármi tapasztalata külföldi örökbefogadásról kérem ossza meg velem. :)


2014. jan. 15. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Miutan magyar allampolgar vagy es igy a gyerek is azza valna, eloszor a magyar torvenyeknek ekll megfelelni, utan a kulfoldinek.


OFF Mennyire tartod realisnak egy kenyai kisgyerek magyarorszagi eletet????

2014. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

OFF-ra: sajnos az adott picinek teljesen mindegy hogy hol lenne, jobb lenne mint ahol van. a legtöbb ottani árvaházban borzasztóak a körülmények.

de egyelőre nem biztos hogy visszajönnék vele Mo-ra, ugyanis már kaptam állásajánltot Kenyába. Csak mindenképpen utána akarok járni minden eshetőségnek.

2014. jan. 15. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Én Magyarországon fogadtam örökbe és akkor majdnem minden cikket elolvastam és úgy tudom, hogy ez nem működik. :(

De szeretném ha nem lenne igazam és drukkolok Neked! :)


Én is offolok. Kenyában nincs ilyen szabály, mint más afrikai országban, hogy pl. élj több hónapot az országban, stb?


Egyébként mi az, hogy "realitás a magyarországi létezéshez"?

2014. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reális magyarországi eletet írtam, masodik.... Egy harmadik világból valo gyerek rengeteg ellenėrzéssel fog itt szembekerült, fogalma nem lesz a kultúráról a szulohazajabol. Kulfoldon, egy elfogad ob társadalomban esélye lenne, Magyarorszagon nem gondolom....
2014. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy egy csecsemőnek, vagy 2-3 éves kisgyereknek olyan súlyos berögződései lennének, hogy sokkolná Mo. Am meg Kenya nem sokkal elmaradottabb nálunk :)


Kedves második. De igen van ilyen törvény. Viszont mivel kint is dolgozom és önkéntes is vagyok egybe tudnám kötni a kettőt, szóval ez nem okozna gondot :)

2014. jan. 17. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:

"Am meg Kenya nem sokkal elmaradottabb nálunk :) "


:)))


Sok sikert!!! :)

2014. jan. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Huh, kerdezo.... Most gondolj bele, ott a kínai család, aki Magyarországra költözik. A gyerek a magyar kultúrában no fel, a szulei jo eséllyel elvesztik a szülőföldjükön szokásait, max a nyelv marad meg -ha megmarad. A gyerek talán soha nem jut el a szulei hazájába. Magyarorszagon mindig kínai marad, Kínában viszont kulfoldi. Erre gondoltam, ha igy esetleg érted.....
2014. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Sikerült ?
dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!