Külföldről (india) gyerek örökbe fogadás? Segítsen légyszíves, akinek külföldről van örökbefogadott gyermeke vagy jártas a témában!

Figyelt kérdés

Indiából szeretnék gyermeket. A magyar követelményeknek megfeleltünk, listán vagyunk, ha lenne Indiai árva az országban.. De ez esélytelen, tehát külföldről szeretnénk. Tudom, sok pénz.

De miért?

Soroljátok, légyszíves, mert senki, sehol nem ír konkrétumot erre!(útiköltséget nem számítva kérdezem...) Elvileg lehet onnan idefogadni, csak nem ismerem az eljárást!

Országok közt hogy működik?

Mert itt pl Pécsen vagy a gyermek, én meg Nyíregyházán, akkor elkocsikázom, hogy találkozzak vele és elkezdődjön az összeszoktatás, de ez azért pár országgal odébb máshogy működik gondolom.

Sok segítséget, sok választ, köszi!!:)



2014. jan. 6. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én uyg tudom évekig tarta aprocedúra akkor is ha már ki van választva a gyerek. Amagyar törvények ezt egyáltalán nem pártolják nem rég olvastam róla egy cikket. Azt irták szinte sosem adják meg az engedélyt rá.
2014. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mar feltetted ezt a kérdést. Itt senki nem fog neked válaszolni, kérdezd meg a nagykövetségen.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokbe..

2014. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha amerikai állampolgár lennél akkor lehetne, mert nekik van nemzetközi egyezményük ezzel kapcsolatban, de Magyarországnak jelen pillanatban nincs, ( azt nem tudom hogy lehet e kérvényezni valamilyen úton) de én úgy tudom hogy semmilyen külföldi árvát itt nem fogadnak örökbe, csak ha nincs valami rokoni szál az árvával kapcsolatban, Úgyhogy ez esélytelen.Mi a baj a magyar árvákkal?
2014. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én mindenképpen egy indiai kisárvát szeretnék..:( mert a magyar, fehér babákért és gyerekekért sorban állnak! az indiai gyerekek meg senkinek sem kellenek, hiszen az országban kevés az örökbefogadó, elvégre nagy a szegénység, s legtöbb ember örül, ha a saját gyerekéről tud gondoskodni!
2014. jan. 6. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak nem megnézted a Getto milliomost !?


Mikor volt a cunami, rengetegen akartak elárvúlt gyereket örökbefogadni, de nem engedték.

Egy magyar kisgyereket hamarabb megkapsz, pláne 2-4 évest!

2014. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez igy van ahogy az utolsó irja. Hiába van rengeteg külföldi árva nem engedélyezik. Egyilk ismerösömék áprilisban kapta egy 3 napos babát ök hozták haza a kórházból már és kicsivel több mint 2 év volt a várakozás. egyébként 9 éve küzdöttek babáért.
2014. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem láttam, gondolom a gettó milliomos nem egy személy, hanem film ha "látnom kell":) rákeresek!

annyira kihalhatnának már az emberkereskedők... -.- miattuk a becsületes, családra vágyó és gyerekszerető embereknek nem lehetnek babáik/gyerekeik! :(


én őszintén szólva, amerikai állampolgárrá is válnék, hogy lehessen kisfiam!:(:) kiköltöznék,akár ideiglenesbe is, vagy bármi. ha én akarok valamit, eddig mindig keresztül vittem az akaratomat! van, amire 5-6 évet vártam, de kit érdekel? egyszer sikerült! általában mindent én magam valósítok meg, nem kedvelem a külső segítséget, de nyilván egy ilyen ügyben muszáj!

2014. jan. 6. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont erről volt szó egy cikkben:

"A nemzetközi örökbe fogadási ügyekben a kérelmezők nem egyénenként járnak el, hanem meghatalmazott szervezetek útján, vagy a Központi Hatóságon keresztül. Az afrikai vagy ázsiai országokban kitelepült amerikai, nyugat-európai ügynökségek vannak, amelyek több száz gyermek örökbefogadását intézik. Egy ország sem érdekelt abban, hogy egy-két magyar örökbefogadóért kialakítson egy új rendszert. Egyébként azok az országok, amelyeknek állampolgárai örökbe fogadnak, jelentős támogatásokat nyújtanak az örökbeadó országok gyermekvédelmének, örökbe fogadási rendszerének fejlesztésére. Rendkívül ritkán előfordul olyan eset, hogy magyar állampolgárok örökbe fogadnak a Hágai Egyezmény nem részes államából. Ez esetben nekik maguknak kell kiutazniuk, intézniük a teljes eljárást, majd hazatérve a magyar gyámhivatalnál is engedélyeztetniük kell az örökbefogadást."

2014. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szóval ez valóbban nem könnyű... én képes lennék magam utazni, én intézni és nem zavar ha évekig vesződök a papírügyekkel, ha közbe már velem lehet a gyerekem!!
2014. jan. 7. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!