Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mennyiben lehet más a későbbie...

Mennyiben lehet más a későbbiekben ha 3évest fogadsz örökbe vagy egy újszülöttet? Gondolok a magatartására vagy a hozzánkállásába.

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
ha beadod a kérvényt és elmész a tanfolyamra, ott mindenre fogsz választ kapni... ha tényleg szeretnéd, akkor add be a kérvényt és indítsd el a folyamatot... csak a legvégén kell véglegesen eldöntenetek mekkora, milyen nemű babát akartok.. erről szól a tanfolyam, hogy segítsenek meghozni a végleges döntést... írhatnék most regényt neked miben más, de teljesen felesleges, mert ha komolyan gondolod, úgyis meg fogod tudni...
2014. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Minél idősebb egy gyerek, annál erősebben és annál több mindenhez kötődik. Értem ez alatt a helyet ahol él, az emberek, akikkel találkozik...stb. Mikor úgymond "kiszakítják" ebből a környezetből, akkor ezek a kötődési szálak "elszakadnak" és ezeket újra kell építeni.

Egy csecsemő is már kötődik, de sokkal kevesebb dologhoz, mint egy nagyobb gyerek.

Hosszabb folyamat egy nagyobbacska gyereket hozzászoktatni a családhoz, de szeretettel és türelemmel mindent meg lehet oldani.

Az örökbefogadói tanfolyamon, amin részt vettünk, az utolsó órán bejött egy anyuka az örökbefogadott kislányával beszélgetni. 2-3 éves volt a kislány, mikor örökbe lett fogadva és most 7 éves volt.

Nagyon kiegyensúlyozott, jó kedélyű, cuki kiscsaj volt, aki teljesen tisztában volt azzal, hogy Őt örökbe fogadták, bár sokmindenre az örökbefogadásáról nem emlékezett. Inkább csak azokat mondta, amiket a mostani szülei meséltek neki.

Az anyuka mesélte, hogy kb. 6 hónap volt, mire a kislány belerázódott az életükbe és mire megszokott mindent. Utána már nagyon gyorsa apának és anyának kezdte Őket szólítani. :))

Nagyon megható volt velük találkozni és hallani a történetüket.

2014. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek:-)
2014. jan. 20. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, honnan jön a gyerek.

Egy gyereknek fejlődés lélektani szempontból és személyiség fejlődés szempontjából az első 3 év a legfontosabb. Akkor tanul meg kb mindent - beszélni, mimikáról olvasni, megérteni jó és rossz különbségét stb. - ilyenkor a legfontosabb, hogy az, aki később az anyja lesz, vele legyen.

2014. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem sokban. Én 2 10 éves kölyköt fogadtam örökbe, úgy, hogy 1 hónapos koruk óta árvaházban élnek. Nem sok a különbség. Én meg vagyok vellük, ők szeretnek engem. Még mindig nem győznek hálálkodni azért, amiért végre "kimentettem" őket. Úgy érzem, hogy ez az egész NAGYON megérős volt. Sztem nincs különbség. Gyerek, az gyerek. Mindegyiknek szüksége van szeretetre.
2014. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!