Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egy regényt írok és a hiteless...

Egy regényt írok és a hitelesség nevében kellene ez. Szóval milyen az árvaházi, gyermekotthoni élet? Részletesebben lent!

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül Magyarországon, hanem úgy általánosságban. A napirendjük érdekelne, hogy mikor mehetnek el, kell-e segíteniük valamilyen házimunkában, az oktatás, satöbbi. Ha betöltötték a 18-at, akkor szabad útjuk van? Kapnak valami pénzösszeget? A gyámság is érdekelne.

2014. febr. 8. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A hitelesség érdekében keress fel csecsemóotthont, gyerekvédelmi szakszolgálatot, szakembert. Általánosságban sok a változás. Pl a csecsemőket jellemzően nevelőszülők gondozzák, a nagyobb gyerkekeket is ha egy mód van rá. Árvaház mint olyan pedig nem létezik. Ne itt érdeklődj, ha hiteles infot akarsz.
2014. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
hogy a fenébe ne létezne árvaház? én is olyanban dolgozom, csak nálunk gyermekotthonnak hívják...
2014. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én is gyermekotthonban dolgozom.

Nálatok hány árva van?? (=akinek meghaltak a szülei) Mert nálunk kb. 2-3 a 94-ből.


kérdező:

Az átlag (nem zárt) gyermekotthonban általában 10-12 fős csoportokban vannak a gyerekek, kb. 5 felnőtt tartozik egy csoporthoz.

Elvileg 12 év alatti gyermek csak nevelőszülőnél nevelkedhet, intézményben csak akkor ha nagyobb testvérei ott vannak vagy olyan speciális szükségletű akinek nem találnak nevelőszülőt.

A gyerekek iskolábs járnak, tehát reggel felkelnek és oda mennek. Visszaérkeznek tanítás után, ebéd, majd tanulószoba. A legtöbb intézmény sokféle szakkört, programot, sportlehetőséget kínál délutánra, ezekre mehetnek tanulás után. Este vacsora, tv-nézés, játék, alvás.

Hétvégén és a szünidőkben programokat szerveznek házon kívül a gyerekeknek (múzeum, focimeccs, állatkert, stb.).

Igen kell segíteni a házimunkában, felmosás, főzés-előkészítés, mosogatás, saját szoba rendben tartása.

2-3 gyerek lakik egy szobában. A szobák nem koedukáltak de a csoportok igen.


18 évesen mehetnek ahova akarnak, de kérhetnek utógondozást 24 éves korukig ha tanulnak. Életkezdési támogatást lehet igényelni, ill. ha van pl. örökség aut is ilyenkor kapják meg.


A gyám általában az intézmény vezetője, ő dönt minden olyasmiben amiben amúgy a szülő döntene.

Zsebpénzt kapnak, ennek összegét korcsoportonként törvény határozza meg. Ezen kívül teljes körű az ellátás: étkezés, ruházat, tanszerek, bérlet stb.


Hirtelen ennyi, de ha van konkrét kérdésed, nyugodtan írj privit.

2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2014. febr. 9. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy árvaházban dolgozok. Ha segít leírom a tapasztaltakat. Idehaza romániában 4-5 gyerek van egy szobában. Rendszerint egy intézetben nem túl sok gyerekkel. A nevelők mostanában elég jó fejek (mint pl én:)). Nincs már az az szigor, ami volt úgy 30 éve.

18 évesen ki vannak rakva, egy kevés pénzzel. Vagy mehetnek egy alapítványhoz, ahol még max 2 évet élhetnek, amég nem találnak munkát, lakást.

Amúgy van egy dokumentumfilm sorozatom épp ebben a témában. Eredetileg azért készült, hogy rácáfoljunk azokra az előítéletekre, amelyek szerint itt nem mosdanak, nem kapnak eleget enni stb. Teljesen olyan a hely, mint mondjuk egy táborban. Csak éppen több idejig.

A filmek többnyire abból állnak, hogy bejátszásokat teszünk be, és közben az egyikünk magyaráz. Végtére is olyan, mint egy havonta megjelenő vlog.

2014. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én egy falusi otthonban vagyok. A 19, mostmár sajnos 21 gyerekből 8-nak halottak a szülei. A többit csak lepasszolták. Épp tegnap került be egy testvérpár, akinek a szülei autóbalesetben haltak meg.
2014. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azt a kisfilmet meglehet nézni valahol?
2014. jún. 22. 11:08
 8/9 anonim válasza:
Én onnan jöttem. Ott nőttem fel...tudnék mit mesélni...
2015. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mesélsz akkor?
2021. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!