Felvegyük a vérszerinti anyával a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Van egy fantasztikus, három éves kislányunk, akit két éve adoptáltunk (titkos örökbefogadás volt). A vérszerinti anyáról annyit mondtak, hogy ő maga is kiskorú, egy elmaradott térségbeli kis faluban lakik, hátrányos szociális helyzete miatt a helyi családgondozó foglalkozik vele. A papírokon szépen ott állt az ő neve is, meg a helység neve is. Nem ő mondott le a babáról, hanem a gyámügy vette el tőle, már a kórházból nevelőcsaládhoz került. Olyan két hónapos koráig látogatták a biológiai szülők, aztán mivel nem jártak hozzá, örökbe adható lett. A nevelőszülők nagyon kedves emberek, néha beszélünk, és pár hónapja azt mesélte a nevelőmama, aki annak idején találkozott személyesen az életadóval, hogy nemrég többször is felhívta telefonon a lány, a gyereke iránt érdeklődött tőle, érződött rajta, hogy ki van borulva, megbánta, hogy nem látogatta, és ezzel elveszítette a gyermeket. Ő közölte vele, hogy a gyerkőcnek már vannak új szülei, jól van, ezért ne zaklassa. (Egyébként a nevelőcsalád sem tudja a nevünket, címünket, csak egy email címen keresztül kommunikálunk néha.) Nekem az, hogy több év várakozás után egy ilyen csodás lányka anyja lehetek, életem legklasszabb élménye, és elég rossz érzés tudni, hogy másutt viszont egy 'másik' anya esetleg lelkileg tönkremegy abba, hogy nem tudja, mi van a húsával és vérével. Tudom, hogy ez nem az én problémám, de az a fiatal gyereklány még csak most fogja fel, mit tett. A neten megtaláltam a családgondozó email címét, ahová jár, és nem érzem túl nagy dolognak, hogy néha küldjek rajtuk keresztül az életadóknak mailben egy-egy fotót pár sorral, hogy hogy van a kicsi, anélkül, hogy tudnák, hol lakunk, mi a nevünk. Szeretném megkérdezni, van-e itt olyan, aki kapcsolatot tart adoptált gyermeke vérszerinti családjával, és milyen élményei vannak ezzel kapcsolatban. Köszönöm!

2014. febr. 28. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes kérdés. Én nem folynék bele abba hogy esetleg neki áll zaklatni hogy lássa a gyereket. Gondolom, szegény nem egy észlény, valószínűleg önhibáján kívül más értékrend szerint él, nem úgy gondolkodik mint te. Ha azt nézné mi a jó a gyereknek, akkor most nem bolygatna benneteket.

egyszer már lemondott róla, fiatal, egészséges, szül majd másik gyereket, ha el tudja tartani. Tőle sem túl szép, hogy így lelkiismeret furdalást ébreszt benned függetlenül attól hogy szándékosan e vagy lelki okokból.

Írhatsz pár sort, de azzal számolj, hogy az is elképzelhető hogy addig fog menni amíg rátok nem talál.

Kívánom hogy ne így legyen, örüljön annak a pár sornak, örüljön annak hogy a gyereke jó helyen van, legyen ez neki megnyugvás hogy tovább lépjen és elfelejtsen benneteket. De sajnos, az olyan emberek mint ő, nem ilyenek...

2014. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én nem keresném meg, csak titket is és a kislányodat is felzaklatná föleg ha nem épp egy IQ fighter és elkezd balhézni hogy add vissza neki megbáta stb. ez nem igy megy temrészetesen nem kaphatná vissza de neketek okozhatna kellemetlen idöszakot. sajnos simán kinézem az ilyen fiatal meggondolatlan tanulatlan emberből. Szerintem ez egyikötöknek sem hiányzik. Ráadásul pont azért titkos ez a fajta örögbe fogadás hogy ne lehessen tudni. Én csak akkor keresném me ahelyedbe ha majd a lányod szeretné tudni felnött korában. Hidd el nem tszed ez tönkre az ö életét, sajnos náluk ugy megy hogy zül másikat (mert persze neki megadatik...) Most lehet épp ilyen idöszaka van de hidd el aki igazi anya vagy benne egy csöpp anyai ösztön az látogatta volna a kislányát.
2014. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Mi még örökbefogadás előtt állunk és még kb. 1 év mire sorra kerülünk.


Én csak csodálni tudlak, mert én ezt nem tenném meg. Megbánta? Ajjajj...akkor szerinted megnyugszik pár képtől? Nem lenne jobb, ha soha nem hallana a gyermekéről?

Én biztos hívnám a gyámügynél azt akihez ki vagyunk rendelve (nagyon normális nő) és megkérdezném Tőle is, hogy mit gondol erről. Biztos van tapasztalatuk az ilyen helyzetek kezelésében.


Nagyon nehéz döntés (lenne nekem)!

2014. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért gondoljatok már bele. A szülőanya még gyerek, nem volt lehetősége rá, hogy gondoskodjon a babájáról. Elvették tőle. Érzi a súlyát a tettének, nyomasztja a dolog és kíváncsi a baba sorsára. Lehet, hogy neki sincsenek szülei, lehet, hogy állami gondozott, vagy erőszakból fogant a gyermeke. Honnan tudjátok mi az ő története. Egy biztos: gyerek még ő is és nem kapott támogatást a szüleitől, hogy megtarthassa a gyermekét. Én belepusztulnék, ha elvennék a gyermekemet és még csak híreket sem kaphatnék róla.

Kérdező én felhívnám a családgondozót és kíváncsi lennék a teljes történetre, hogy dönteni tudjak. Szép tőled, hogy gondolsz arra is, hogy érezhet ő. Igazi ANYA vagt!

2014. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

hát én belegondoltam, de akkor is biztos, hogy aki ilyen fiatalon ilyen helyzetbe kerül, az valószínűleg nem áll a helyzet magaslatán értelmileg (tisztelet annak az 1% kivételnek akit megerőszakolnak de az meg miért nem veteti el) és mivel nem áll a helyzet magaslatán én nem igyekeznék vele semmilyen kapcsolatot tartani.

Sajnálom őt, nyilván, de miért én mondjak le a nyugalmamról miatt? mondjon le ő, ha két évig a gyerek felé se nézett. A kérdező legalább is azt írta nem látogatták. tehát akkor nem érdekelte őket.

2014. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném a kislány kozelébe és nem is kezdeném ezt a dolgot.Biztos hogy o máshogy gondolkodik mint ti!
2014. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szia! Mi épp nyílt örökbe fogadás előtt állunk, áprilisra van kiírva a kismamánk... hónapok óta tartjuk már a kapcsolatot egymással, vizsgálatokra is együtt mentünk (megyünk). Ő tudja a nevem, tudja a telefonszámom, tudja hol dolgozom én is a férjem is... tisztában vagyok vele, hogy bármikor megkereshet majd minket... de igazából nem tartok tőle... én felajánlottam neki, hogy fényképeket, levelet bizonyos időközönként nagyon szívesen küldök neki... de találkozni nem találkozhat a babával, ezt nem szeretném... Ő úgy döntött, hogy semmit nem szeretne, mert szeretné meg nem történtté tenni ezt a dolgot és megpróbál továbblépni, j életet kezdeni... Tudja hogy a gyermeke jó kezekben lesz, neki ez az érzés épp elég... amit te megtennél, nyílt örökbe fogadás esetén szinte természetes... (természetesen közös megegyezéssel történnek ezek is :) ) de ugye 2 oldala van a dolognak... egyrészt azt mondom keresd meg a tanácsadón (nevelőszülőn) keresztül, tehát magadról minden adat titkosítva, és add meg neki hogy írsz egy levelet és küldesz egy fényképet... talán elég lenne neki ennyi, a megnyugváshoz, ha egy mosolygós képet lát a lányáról... látja hogy boldog, hogy jó családhoz került... másrészt viszont a levéllel, fényképpel felzaklatod még jobban... újabb kötelék közte é s a gyermeke között... és lehet pont emiatt lenne neki nehezebb... amit én megtennék, felhívnám a tanácsadónk figyelmét az anyára, hogy keressék meg, és beszélgessen el vele egy pszichológus.. próbáljon neki segíteni a feldolgozásban... ha ez megtörtént, utána is dönthetsz még hogy küldesz-e bármit is, vagy sem... akkor lenne már egy szakértői vélemény, hogy mi a jobb a szülőanyukának... így biztos segítenék neki, mert szerintem eszébe sem jut, hogy szakembert keressen magának, hogy túl tudjon lépni... :)
2014. febr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az e-mail-os kép küldést szerintem elvállalhatod de a címed neved ne add meg!!
2014. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Könnyebb az anyának túlteni magát ha nem bombázátok folyamatosan érzelem keltő képekkel.
2014. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak arra kíváncsi, hogy jól van, szerető családban, békében, - szerintem, ha beszéltek a családgondozóval, akkor többet fogtok tudni. - de ha fel is veszitek a kapcsolatot a kislányotök vér szerinti szüleivel, és akár találkoztok is, akkor valahol a tegyesz bevonásával tenném, de minimum a családgondozóval karöltve.
2014. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!