Mit éreznek azok a gyerekek később, akiket azért adtak örökbe, mert a vérszerinti anyukájuk nem tudta felnevelni őket?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel született meg a fiam, de az előző kapcsolatomból fogant, akivel családot terveztünk. Később kiderült, hogy a volt párom agresszív természetű és ezért elhagytam. Ekkor már nem lehetett abortuszra mennem, így az örökbeadás mellett döntöttem, mivel anyagilag egyedül nem bírnám és senki segítségére nem számíthatok, ráadásul a mostani párom miatt sem tarthattam meg, mivel nem tudta volna sajátjaként elfogadni és szeretni, de azt is hozzátette, ez az én döntésem. Valójában számomra is csak teher lett volna ebben a helyzetben, hiszen dolgoznom kell a megélhetésért. Viszont ebben a helyzetben a babának is ez a legjobb. Az érdekelne, hogy a későbbiekben ez mennyire viseli meg a kicsit? Hogyan fog gondolni erre? Mennyire fogja befolyásolni az életét? Hogyan gondol majd a vérszerinti szüleire? Személyes tapasztalatok, vélemények, bármit szívesen veszek, ami ehhez kapcsolódik! Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 9. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amíg a baba nem fog idősődni,addig semmit nem fog érezni. Ha 18 éves lesz,akkor fel keresi az igazi szüleit,és vagy fiatalabban az igazságot kérdezi meg.
2014. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
engem örökbe fogadtak, se negatív se pozitív érzéseim nincsenek azzal kapcsolatban, aki megszült, nekem az édesanyám mindig az lesz, aki felnevelt :) egyáltalán nem viselt meg, igaz, én csecsemő voltam, de akkor se viselt meg, maikor megtudtam. nem is szoktam rá gondolni, van, és kész :)
2014. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi pont a másik végén vagyunk ennek a helyzetnek, örökbe szeretnénk fogadni babát és ezek a kérdések engem is érdekelnek és félek is.

Félek, hogy az akit szeretgetünk, nevelgetünk felnő és érdekelni fogja, hogy kik a vér szerinti szülei és elkezdi keresni Őket. Tiltani természetesen nem fogjuk és segítenénk neki, amiben csak szeretné, de tudom, hogy nagyon-nagyon fájna, mert rohadt, önző módon én azt szeretném, hogy Ő csak miénk legyen és ne legyen neki az életében másik szülő, csak mi.


Mondjuk az előző válaszoló kicsit megnyugtatott!! :))

2014. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szoval, mar orokbe adtad a babat?
2014. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 V.O.R. válasza:
83%

mákosalma!!!!

NE FÉLJ/NE FÉLJETEK!!!!!!mert amit ti szülők éreztek és mondotok, ahogy viselkedtek azt látja, azt érzi a gyereketek (még ha nem vér szerinti is)MI két , nem testvért, fogadtunk örökbe éves fiú-4 éves lány). Tudják, hogy nem az én pocimba voltak, azt is hogy volt másik anyukájuk (nevelő szülőtől kerültek hozzánk) és ők sajnálnak engem, hogy "SZEGÉNY ANYA, NEKED C S A K 1 ANYUKÁD VAN?!? Amikor ezt kimondták nem sértődtem meg, próbáltam az ő szemükkel látni a világot, mélán néztem rájuk, ezzel bizonyítva nekik, hogy van akinek 1, van akinek több anyuka adatott.

NEM FÉLNI amikor "kínos kérdések" kerülnek elő, mint pl:

- milyen voltam amikor megszülettem? /nem tudom, én nem voltam jelen, akkor másik anyukád volt.

-miért nem ismerem a másik anyámat?/ én sem ismerem, lehet majd egyszer megismerhetjük.

-van más testvérem is? / nincs(ha tényleg nincs!!)

van (ha tényleg van!!!)

NEm kell erőltetni a beszélgetéseket, viszont amikor a gyereket érdekli valami, akkor mindig nyíltan és őszintén kell válaszolni, és nem azt amit szerintünk hallani akar a gyerek, hanem azt ami a színtiszta igazság. Ahogy minden gyerek megkérdi. hogy "És hogy kerültem a pocidba?" válaszként nem a teljes szexuális aktust meséled el, hanem azt mondod, hogy apával szerettük egymást.

És NE FÉLJETEK szeretni a gyereket, a szeretet nem egyenlő a sajnálattal, hogy "szegény árva gyerek", mert attól a pillanattól, hogy a ti házatokba kerül már nem árva, már a ti sajátotok és csakis a tiétek.


Bátorságot, és sok sok sikert és örömöt!!! Szorítunk, hogy sikerüljön.

2014. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Te hulye vagy baz*meg! Egy gyereket nem lehet csak ugy eldobni mint egy szalonnát!! Me nem vigyaztal jobban amikor csinaltad?! Ha igy mukodne a vilag akkor szinte mindenki orokbe adna a gyereket! Ja persze csak gondolj magadra a gyerekedre veletlenul se gondolj? Fojj de utalom az ilyen embereket!!
2014. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

az utolsó kivételével az összes választ köszönöm! 4-es, igen, már örökbe adtam!


utolsó, normális válaszokat kértem a KÉRDÉSRE, nem ítélkedést!

2014. jan. 16. 21:36
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
De jó már megint egy szerencsétlen gyerek
2014. jan. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4. vagyok


nem ertem, hogy sokan miert itelkeznek a kerdezo folott. Okos dontest hozott, mert nem rantotta magaval a gyereket, olyan eselyt adott egy parnak, akiknek nem lehetett gyereke, akik most boldogok.


Kerdezo: szerintem jo dontest hoztal. A kicsinek nagy lehetosegeket adtal. Az orokbe fogado anyukaleszaz anyukaja, es ha ok jol megertetik fele, hogy mi miatt adtad orokbe, nem fog rosszszajizzel gondolni rad. Ismerek en is olyat, aki orokbe lett fogadva, elsosorban jo elete van, es imadjaa szuleit (viszontisigy van) A legnehezebb reszen tul vagy, atadtad a babat... sokan itt gondoljak meg magukat. Itt az ideje, hogy te is helyre tedd az eleted, es a jovoben neked is lesz csaladod anyagi biztonsagban, egy szerto ferj mellett!

2014. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor is rossz lesz neki mondjuk 10 vagy több évesen hogy nem lehet az igazi anyukájával!
2014. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!