Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogy lehet, hogy a szülészeten...

Hogy lehet, hogy a szülészeten dolgozók megismerkedve a szülőanyákkal fondorlatos utakon beelőzik a sok éve várakozót az örökbefogadók között?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
simán megtörténhet,de nem ez a jellemző,
2014. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam ilyet,de végső soron annak adja a nő a gyerekét akinek akarja (ha nyílt örökbefogadás feltéve)
2014. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy az üres munkahelyeket is az ott dolgozók rokonai, ismerősei töltik be előbb, mint egy külső pályázó. Nincs ezen mit csodálkozni.
2014. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ebben az országban pont minden így működik, én nem csodálkozom
2014. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor én is szemét vagyok mert megismerkedtem egy anyukával aki örökbe adta a babáját és emiatt úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem várjuk ki a sorunkat, hanem a nyílt örökbe fogadást választjuk? nem érzem bűnösnek magam... én is ismerek olyat, ahol a szülésznő unokahúgának szólt, hogy van baba... a szülőanyukának meg szimpatikus volt a házaspár, így nekik adta örökbe... de mivel ez nem minden napos, mert azért nincs olyan sok rokon a szülészeten akik örökbe szeretnének fogadni, ezzel max 1-2 hónapot csúszik a várakozási idő... és tényleg nem ez a jellemző, mivel ez csak és kizárólag akkor működik, ha a szülőanyuka is belemegy a nyílt örökbe fogadásba...
2014. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy szemét és valószínűleg a te történeted nem a szülészeten vagy annak közreműködésével történt. De valljuk be előnyt élveznek az ott dolgozók, ha nekik vagy rokonaiknak ilyen örökbefogadási tervük van. Egyértelmű, hogy hamarabb esélyük lesz egy gyerekre, mint egy régóta várakozó "külsősnek".
2014. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nem... nekünk tényleg nem a szülészeten kezdődött, viszont az új törvények szerint nem vagyok benne biztos, hogy ez egyáltalán működni fog a továbbiakban... ugyanis, március 15.-től olyan törvény lépett érvénybe, hogy nyílt örökbe fogadást is csak és kizárólag alapítványon,vagy TEGYESZ-en keresztül lehet intézni, olyan már nincs, hogy simán bemegy valaki a gyámügyre minden előzmény nélkül és lemond más javára a babáról... nekünk szülés előtt másfél hónappal be kellett mennünk közösen a szülő anyukával a TEGYESZ-hez egy elbeszélgetésre, a szülő anyukának beszélnie kellett egy pszichológussal négyszemközt és csak így jöhetett létre a nyílt örökbe fogadás... na mármost ha a szülészeten szólnak akkor ugye ez az elbeszélgetés nem történt meg, így nem tudnak bemenni a gyámügyre... nekünk ott volt a gyámügyön a Tegyesz-es képviselőnk, hogy tanúsítsa hogy megjelentünk ezen az elbeszélgetésen és az anyuka is részt vett "krízis tanácsadáson" lehet ezzel az új törvénnyel pont ezeket a kiskapukat szüntetik meg... :) de persze lehet szülés után is pár nappal ha anyuka kimegy a kórházból elmenni ezeket "lerendezni" akkor is úgy gondolom, a szülő anyukának joga van eldönteni, hogy kinek adja oda a babáját... mert attól még hogy a szülészeten szólnak egy ismerősnek, nem biztos hogy anyuka is 1: belemegy a nyílt örökbe fogadásba, 2: szimpatikus lesz neki a házaspár... és mint írtam, mivel ez azért elég ritka eset, max 1-2 hónapot csúszik (vagy hetet) azért ez nem hiszem hogy akkora katasztrófa lenne... (mellesleg a férjem a kórházban dolgozik elég magas beosztásban, lett volna lehetőségünk erre is de nem vetettük be, 2 évet vártunk így is) + nem mindenki vállalja örökbe fogadó szülőként sem a nyílt örökbe fogadást... annak az esélye, hogy pont ott dolgozó rokon+ vállalja is mind két fél a nyílt örökbe fogadást elég kicsi... szóval ne csináljunk már ebből ekkora problémát...
2014. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"mellesleg a férjem a kórházban dolgozik elég magas beosztásban, lett volna lehetőségünk erre is de nem vetettük be"

Ez itt a lényeg. És egyáltalán nem ellenetek szólva!! Lett volna lehetőség. Szerintem ha valaki nagyon szeretne gyereket, akkor a saját szemszögéből nem fondorlatnak szánva, de nyilván kihasználja a lehetőségeket. És mégegyszer mondom, ezt most tőletek teljesen függetlenül gondolom így!

2014. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tudod két dologért képes mindenre az ember... azért hogy legyen gyereke és azért hogy ne legyen :) de mint írtam az új törvény szerint , szerintem nem lehet már véghez vinni... (sajnos azt nem tudom tényleg, hogy szülés után is el lehet-e menni vagy már előtte mindenképp el kell mennie a szülőanyukának krízis tanácsadásra) de enélkül nem adhatja nyíltan örökbe a babáját senkinek ez biztos... és erre se vállalkozik minden anyuka, hogy még őt "cseszegessék" akik nem jelentkeznek alapítványokhoz, csak bemennek szülni, nem akarnak ezzel foglalkozni... ha simán csak ott hagyják a kórházban akkor nem kell sehova semerre menniük, ha nem keresi 6 hétig a babát akkor ezzel lemondott a babáról... tehát tényleg nagyon kevés az a baba akit így adnak örökbe és ki tudja lehet-e még így...
2014. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz! :)

Ez már csak a részemről kiváncsiság, hogy az a baba, akit otthagynak, 6 hét után mi a "sorsa"? Gondolom van valmi hivatalos útja-módja, de ha esetleg valaki "belsős" ennek az infónak a birtokában van, akkor azért van lehetősége "beelőzni" a hivatalos várólistán lévőknek?

2014. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!