Húgom a kórházban akarja hagyni születendő gyermekét. Hogyan tudnék segíteni neki, hogy gondolja meg magát?

Figyelt kérdés
Húgom 24 éves, és terhes lett a volt barátjától, akit már látni sem akar. Sajnos a terhesség csak a 15. héten derült ki, így már elvetetni sem tudta. Az első 1-2 hétben úgy tűnt, hogy belenyugodott a dologba, de az utóbbi időben egyre többször mondta, hogy utálja a babát, és inkább bent hagyja a kórházban, nem kell neki gyerek. Mondtam neki, hogy legalább indítson el egy örökbefogaást, de ez szerinte "macerás". Én le vagyok döbbenve, és nagyot csalódtam benne, amiért ilyen felelőtlenül áll a dologhoz, főleg, hogy nekem van 2 kislányom, akiket tesóm imád, sokszor vigyáz is rájuk. Én még nem adtam fel a reményt, hogy hazaviszi a babát. A szüleinkkel él, de ők maximálisan mellette vannak, segítetnének, ahogy tudnak. Az apuka is nagyon szívesen kivenné a részét a gyereknevelésből, állítása szerint jó apa szeretne lenni. MIt tegyek? Győzködjem, hogy ne hagyja a kórházban? Megváltozhatnak még az érzései? És mi lesz, ha hazaviszi a babát, de nem fogja szeretni? Nagyon szomorú vagyok.
2014. jún. 16. 15:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Az édesapa nem akarja magához venni? Kérvényezhetné a gyerekelhelyezést. De a te szüleid vagy te is kérhetitek a gyámságot ha húgos lemond róla. Nem kéne kikerülnie szegénynek a családból.
2014. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%

Mi alapján mondod rá, hogy felelőtlen? Azért mert szereti a te gyerekeidet, már neki is vállalnia kell?


Szerintem őt szeresd és ne magadat! Rosszul állsz hozzá, te rá akarod kényszeríteni a saját értékítéleted, de a tesód egy MÁSIK EMBER, nem te vagy! Ezt meg tudod érteni?


Támogatnod kell őt, hogy el tudja engedni a babát, hogy a döntését helyén tudja kezelni, és légy vele akkor is, ha mondjuk megbánná, amit tett. akkor sem szabad lekiabálni őt, hogy "na, megmondtam", mind hibázunk.


Mit szóltál volna, ha ő meg lebeszél téged a férjedről, mert szerinte csak a karriered akarja elrontani azzal, hogy teherbe ejt? Ez ugyanolyan megalapozatlan lett volna tőled, mint tőled ez a mostani...


26L

2014. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom kell majd vinnie apasági nyilatkozatott és apukának joga van a gyermek felneveléséhez ha a körülmények biztosítottak.Sajnálom a húgodatt,nagy lelki törés lehet ez a férfi neki.Érthető hogy most ezt èrzi.A terhesség alatt amúgy is hajlamos az ember a depresszióra,sírásra stb.Próbáld vígasztalni.Hogy a kisgyerek nem tehet semmiről.És reméljük az apuka tényleg gondját fogja viselni.Meg persze ő is.
2014. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

kedves második! én nagyon szeretnem a húgomat, de mondhatom rá, hogy felelőtlen, mert az, hogy teherbe esik egy sráctól, akit soha nem szeretett, felelőtlenség. 2 kimaradó menstruáció után nem venni tesztet, hanem még húzni az időt különböző kifigásokkal, felelőtlenség. a kórházban hagyni egy újszülöttet, úgy, hogy meg se próbál családot keresni neki pl. alapítványon keresztül, hanem hagyni, hogy csecsemőotthonba kerüljön, az lehet nem is felelőtlenség, hanem valami sokkal rosszabb. Könnyebben el tudnám fogadni, ha MINDENT megtenne azért, hogy szerető családba kerüljön az a gyerek, mert szerintem kutya kötelessége lenne megerőltetnie magát ennek érdekében.

És igen, lehet nem gondolkodom túl racionálisan ebben a kérdésben, de ki tudna ebben az esetben?

2014. jún. 16. 15:16
 5/29 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ha megszületik és a kezében tartja minden ilyen gondolata elszáll. Ha mégsem, gondolom a szüleitek haza viszik...Illetve ilyenkor a kórház intézkedik és a gyámügy vagy az apához vagy a szülőkhöz helyezi el, csak utána beszélhetünk örökbe fogadásról ha pl a családtagok alkalmatlanok vagy lemondanak a gyerekről! Azért ez nem így működik hogy ő csak úgy otthagyja! Vagy szülje meg otthon és tegye le a kihelyezett inkubátorba, akkor minden felelősség alól mentesül, csak a lelki ismerete fog kiabálni egész életében! Már bocs, de az ilyen 'anyát' én is otthagynám valahogy a világ végén egy útszélén! Undorító és nemcsak hogy felelőtlen hanem de rendkívül önző is!
2014. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%

Ezeket nem írtad le, honnan tudtam volna? (A második vagyok.)


Továbbra is fenntartom, hogy őt kellene támogatnod, nem ítélkezni felette, hanem neki segíteni, nem a kisbabának, hanem neki. Támogatni őt abban, amit Ő akar, nem rákényszeríteni amit te akarsz...


De nyugi, itt tuti, hogy mindenki támogatni fog, szerintem így is rossz neki eléggé, és még te is ellene fordulsz. Have fun.

2014. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%
Kedves második! Nem ellene fordul csak egy élet mellett "küzd" Hisz valóban felelőtlen volt a húga! Karrier meg saját gondolatok, saját élet, közben meg megszülünk egy gyereket és lepasszoljuk a kórháznak?! Gratulálok neked is! Biztos vagyok benne hogy támogatják a lányt, de az ember a saját vérét nem szívesen hagyja egy kórházba még ha az a húga gyereke és nem közvetlenül az ő élete akkor sem! Mondom ezt úgy hogy 27 évesen közép vezető vok egy bankban, tehát van karrierem és nincs még gyerekem, de ha teherbe esnék véletlenül, igen lehet hogy elmennék abortuszra, de SENKINEK nem adnám oda a gyermekem, inkább no karrier és felnevelném, mert az is boldogság, csak máshogy , de ehhez EQ kell meg némi anyai ösztön belőled valószínűleg kiszorult vagy sosem volt!
2014. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Adja örökbe? Az mennyivel másabb, mint a kórházban hagyni? Semmivel...
2014. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Kemény azért, hogy ilyen helyesírással és fogalmazási készséggel valaki középvezető egy banknál. :)
2014. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Milyen helyes írással te szerencsétlen?! :D:D:D igazad van te nem ekkorát hibázol :D:D:D
2014. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!